anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie może się wystawiać z automatu po 30 dniach komentarz pozytywny?

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Dzień dobry

mam pytanie do moderatorów , dlaczego allegro nie udoskonali ocen sprzedaży i nie zrobi automatycznej łapki w górę po 30 dniach od odbioru paczki jeżeli kupujący nie ma żadnych zastrzeżeń, przecież wiadomo że ludziom nie chce się oceniać kupującego, żyją w biegu nic też z tej oceny nie mają. Żeby sprzedać 5 tysięcy paczek i mieć 500 ocen to jest jakiś żart , co z resztą 90% ocen które nie zostały wystawione? dlaczego nic nie potraficie Państwo z tym zrobić ? przecież wiadomo że aukcje przebiegły bez zastrzeżeń bo jak jest coś nie tak to kupujący odzywa się od ręki.  

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

pinkpink11
#12 Orędownik#

Dlatego komentarz nie musi być podpisywany nickiem kupującego tylko np. w ten sposób:

[edycja]

(automatyczne komentarze wystawiane przez portal).

 

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

Też myślę, że byłby to bardzo dobry pomysł, przecież po aktualnych zmianach w systemie komentarzy nawet jeśli komentarz wystawi się automatycznie pozytywny to przecież kupujący bez naszej jak i serwisu ingerencji komentarz może sam edytować i zmienić na negatywa.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Pewnie że tak dlatego trzeba zadać sobie pytanie dlaczego do tej pory nie zostało to wprowadzone ?

oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

ObiadyDomowe Skoro portal nie broni nas przed negatywami byłoby to jakieś rozwiązanie.

Edytować przecież mogą przez 90 dni.

niestety wątpię by było zaakceptowane przez decydentów allegro 😞

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Czyli propozycja jak najbardziej do wprowadzenia  Bo z wypowiadających się sprzedających wszyscy oprócz jednej osoby są za, więc pytanie w czym problem?

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

W tym, że Allegro nie jest "za" i zdanie kilku osób niczego nie zmieni.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Nie jest za bo chcą wszystkie problemy zrzucić na sprzedajacych😉 rozpocząłem teraz sprzedaż na innym portalu w którym komentarze są obustronne i przy sprzedaży 300 paczek uzyskałem już 33 procent komentarzy polecających mój sklep, ani jednego zwrotu, ani jednego problemu więc chyba jest różnica , mogę udostępnić statystyki że screena jak by ktoś nie wierzył. A na dodatek odrazu przy potwierdzeniu płatności wyskakuje informacja o poleceniu sprzedawcy.

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@ObiadyDomoweco to za portal? e__i?

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Jak masz telewizję to powinieneś wiedzieć😉

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ja już to pisałem kilka miesięcy temu, jeżeli kupujący nie zgłasza problemów z towarem w ciągu 3 miesięcy od zakupu, to pozytywny komentarz powinien zostać wystawiony automatycznie.

W obecnych czasach ludziom - kupującym nie chce sie wystawiać komentarzy ponieważ allegro zablokowało możliwośc wystawienia komentarza przez sprzedającego gdy wszystko odbyło się zgodnie z planem. To jest jedna z obecnych allegrowych patologii!

 

Pomiędzy początkiem kwietnia a końcem maja sprzedałem około 20 przedmiotów różnym kupującym. Dostałem z tego 5-6 ocen (jeszcze mogą wystawić ale pewnie tego nie zrobia nawet gdybym prosił a prosiłem wcześniej).

Jeżeli na portalu sprzedażowym podstawą jeżeli chodzi o ocenę sprzedawcy są komentarze wystawione przez kupujących to niech allegro nie wali w chu... 😉 i niech coś z tym w końcu zrobi lub przywróci po prostu to co było dobre od początku portalu (żółte niebieskie gwiazdki i słoneczka - "iykwim")

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Ja jestem za, ALE

allegro a głównie mali sprzedający będą musieli się zmagać z sytuacją gdzie duże sklepy mające setki/tysiące zamówień DZIENNIE będą mieć kosmiczne ilości pozytywów, ich stosunek do negatywów będzie tak duży że statystyki będą wiecznie pokazywać najmniej 99.9%. To nie będzie dobre dla małych sprzedawców bo trafność nie będzie po ich stronie.

Więc allegro będzie musiała przepisać trafność by uwzględniała nowe dane, a jak zaczną tam mieszać to znów coś spie... przą.

Model automatycznych komentarzy sprawdza się w innych serwisach gdzie nie ma czegoś takiego jak 'trafność' opierającą się na wszystkim po trochu z czego większość nie powinna być brana pod uwagę. Wyszukiwarka powinna być prosta i przejrzysta a w allegro dwa komputery obok siebie dostaną dwa całkiem różne wyniki takiego samego wyszukiwania, taki ficzer.

Idealny model był gdy komentarze były obustronne ale allegro nigdy do tego nie wróci chyba że konkurencja zacznie się z ich nabijać.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

i co temat upadł?

oznacz moderatorów