anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę wystawić aukcji bez EAN mimo spełnionego warunku 80%

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry!

Obecnie obowiązujący limit aukcji z podanym EAN (dla kategorii elektronika) to 40% Mam kilka wystawionych aukcji, procent z EAN to ok. 60 (nie pamiętam dokładnie ile było zanim 1 aukcja się skończyła), jedna aukcja się skończyła, procent zmienił się na 80. Przy próbie wznowienia aukcji pojawia się komunikat o konieczności wpisania EAN, aukcji wznowić nie mogę, mimo, że po jej wznowieniu wymagania zostaną spełnione (ok. 60%). 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Ile w tej chwili masz ofert w dziale Elektronika powiązanych z produktami? Jaką w tej chwili widzisz wartość procentową? Prześlij proszę zrzyt ekranu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź. Łącznie aukcji/kup teraz jest 5, powiązanych z produktem 4, wszystkie w dziale elektronika. Wartość procentowa 80. Ze zrzutem ekranu żeby było wszystko widać to będzie mały problem, musiałbym zrobić ich kilka, ale póki co załączam co mi się udało zrobić, może wystarczy.

Allegro.png

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Przekazałam tę sprawę do konsultacji. Kiedy dostanę odpowiedź, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Super, z góry dziękuję.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J otrzymaliśmy odpowiedź z konsultacji i jednak aby zweryfikować problem potrzebna będzie treść komunikatu jaki Ci się wyświetla, gdy próbujesz wystawić ofertę. Najlepiej gdybyś przesłał zrzuty ekranu z formularza wystawiania. Ale jeśli to będzie dla Ciebie problem to chociaż samą treść komunikatu, który uniemożliwia wystawienie oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Jakby nic nie było widać na na złączniku tekst komunikatu jest standardowy: Niepoprawnie wypełniony formularz. Parametr EAN: Wartość jest wymagana.

Allegro2.jpg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Skonsultowałam ten problem z ekspertami i dostałam odpowiedź, że oprócz obowiązku połączenia ofert z katalogiem niektóre kategorie, mają kod EAN jako parametr obowiązkowy. Wtedy wymóg jest osobny.

Żebyśmy mogli sprawdzić czy tak jest w tym przypadku, musisz nam przesłać zrzuty, na których będą widoczne nie tylko komunikaty, ale i kategoria, w której wystawiasz przedmiot.


   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

W takim razie pytanie gdzie można znaleźć w jakich kategoriach nie można wystawić produktu bez EAN? Informacja dość istotna, szkoda czasu na próbę wystawiania czegoś czego nie da się wystawić.

Endi_J_0-1630913025891.jpeg

 

 

oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

W takim razie pytanie gdzie można znaleźć w jakich kategoriach nie można wystawić produktu bez EAN? Informacja dość istotna, szkoda czasu na próbę wystawiania czegoś czego nie da się wystawić.

Allegro4.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J  o ile dobrze widzę na zrzucie kategoria to Elektronika > Telefony i akcesoria > Akcesoria GSM > Baterie. Ta kategoria jest wśród kategorii, w których od 16.08.2021 parametr EAN jest obowiązkowy. Plik z listą obowiązkowych parametrów i kategorii, w których je udostępnimy, znajdziesz w tym artykule.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów