anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę połączyć produktu z katalogiem po wybraniu koloru inny?

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Ot taka ciekawostka, nie pierwszy zresztą raz występująca. Wystawiłem dyktafon, ma inny kolor niż te do wyboru wybrałem więc z listy kolor "inny", a tu taki komunikat od allegro: 

Nieprawidłowe wartości parametrów: [parameter = Kolor [ Wartość niejednoznaczna - inny]]

Pomijam słowo "parameter":-)

To samo było lub jest ciągle w przypadku wybrania "wielokolorowy" w przypadku telefonów komórkowych.

Po co więc jest do wyboru kolor "inny" skoro nie można go wybrać.

Nie pozostało mi więc nic innego jak wpisać nieprawdziwy kolor w katalogu żeby połączyć z nim produkt.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Podaj mi proszę kod EAN tego produktu, zweryfikujemy tę sprawę. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Bardzo proszę: 4994334177506 choć nie bardzo rozumiem co ma EAN do wyboru koloru "inny".

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J W tym przypadku parametr "kolor" jest obligatoryjny. Do tego kodu EAN przypisany jest produkt w kolorze srebrnym, zatem jeśli chciałbyś wystawić dyktafon w innym kolorze, musiałbyś stworzyć nowy produkt w Katalogu lub zgłosić błąd w tym produkcie. 

ko_alka_0-1657911979756.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Tak, zgadza się, że kolor jest srebrny, ale to ja stworzyłem ten produkt 2 godziny temu (nie było produktu o takiej nazwie) i podczas jego tworzenia wybrałem kolor "inny" (kolor srebrny to raptem 20% całości obudowy, dlatego wybrałem "inny"), a kiedy nie dało się połączyć z katalogiem zmieniłem zgodnie z komunikatem od Allegro na srebrny. Ponawiam więc pytanie: dlaczego wybór koloru "inny" nie pozwala na połączenie produktu z ofertą. I nie żebym był upierdliwy, ale ciekawi mnie dlaczego jest opcja do wyboru, a nie można jej użyć. Gdyby podczas tworzenia produktu musiałbym wybrać kolor "inny" bo żaden by nie pasował to co wtedy?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Skonsultuję tę sprawę z zespołem zajmującym się Katalogiem produktów i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Cześć, wracam do Ciebie z odpowiedzią. Parametr kolor został zmieniony na "inny". 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Niestety jednak nie działa. Zmieniliście kolor w produkcie na "inny", moja oferta została automatycznie odłączona od produktu, zmieniłem więc w aukcji kolor ze srebrnego na inny, czyli tak jak powinno być, ale oferty z produktem połączyć się nie daje, komunikat jak w pierwszej mojej wiadomości: Nieprawidłowe wartości parametrów: [parameter = Kolor [ Wartość niejednoznaczna - inny]]

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Dziękuję za tę informację - dopytam dlaczego taki komunikat się pojawia po zmianie parametru i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Wychodzi na to, że problem jest nierozwiązywalny, mimo znajomości EAN nie mogę ciągle połączyć produktu z katalogiem, tym razem nawet jak wybiorę kolor np. srebrny, a to pewnie dlatego, że w katalogu jest kolor "inny", a takiego nie mogę wybrać dla aukcji. Czyli produktu już więcej nie wystawię bo się nijak nie da.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Endi_J Przepraszam, że tyle czekałeś na odpowiedź. Czy mam zgłosić potrzebę dodania koloru "Srebrny" do tego produktu? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Tak, proszę o dodanie do katalogu koloru srebrnego, to chyba jedyna metoda połączenia przedmiotu z katalogiem.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Endi_J  

To już nie jest zwykłe wystawianie aukcji tylko ekwilibrystyka 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Endi_J Nie można wybrać wartości niejednoznacznej w parametrach produktu. Moderatorzy nie chcą o tym mówić albo o tym nie wiedzą, to powinno być zawarte w pierwszej odpowiedzi do ciebie. 🙂

oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Może to i logiczne, ale w takim razie nie powinno być możliwości wyboru niejednoznacznego parametru!

oznacz moderatorów