anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie widać nr tel w zakładce o sprzedającym??

opel_ford
#7 Wielbiciel#

dlaczego nie widac nr tel w zakladce o sprzedającym??

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@opel_ford   Prawdopodobnie dlatego by uniemożliwić kontakt i sprzedaż poza Allegro.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

kontakt telefoniczny zabrania regulamin pod pretekstem możliwości matactwa i robienia sprzedaży poza allegro a co za tym idzie dudki z prowizji przepadają .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety @opel_ford ciekawe co na to ustawa 🙂

U S T A W A o prawach konsumenta

Obowiązki przedsiębiorcy w umowach zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość

Art. 12. 1. Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o: 1) głównych cechach świadczenia z uwzględnieniem przedmiotu świadczenia oraz sposobu porozumiewania się z konsumentem; 2) swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, a także numerze, pod którym został zarejestrowany; 3) adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne, pod którymi konsument może szybko i efektywnie kontaktować się z przedsiębiorcą;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 Dobrze wiesz jak tu podchodzą do przepisów ustawowych ,szukanie furtek by tylko wyszło po ich myśli .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11, milimetr od krawędzi zauważasz, że kupując pojawia się numer telefonu i dane sprzedawcy, więc ten milimetr jeszcze mieści się na linii i bramki nie było 😄

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@kostas11   Numeru telefonu nie widać tylko dopóki nie złożysz zamówienie. W złożonym zamówieniu masz i pełną nazwę i adres i numer telefonu sprzedawcy. Nie wiem, czy pojawi się numer telefonu przy niezapłaconym zamówieniu.....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@opel_ford być może sprzedający nie podał nr tel. do kontaktu. U moich sprzedawców widać w zakładce "o sprzedającym" - kontakt, tam widać trzy pierwsze cyfry nr tel. jak klikniesz "pokaż",to wyświetla się cały.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Podał od jakieś czasu znikł i tu już temat poruszany. Sprawka Allegro.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 u mnie nadal są widoczne te nr tel. zarówno u moich sprzedających, jak i w losowo wybranych aukcjach.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Pewnie ukrywają telefon, bo z kontaktów telefonicznych nie mogą ściągać statystyk ile razy sprzedający nie odebrał telefonu i czy oddzwonił do kupującego 🙂

Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba kolejny "test na siłę dla wybranej grupy użytkowników dla sprawdzenia reakcji".

Ktoś pisał, że tylko na mobilnych nie widać. Różne były odpowiedzi 😄

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

Zapoznaj się z całym wątkiem:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-usunelo-nr-telefonu-z-zakladki-o-s...

Mnie najbardziej interesuje "legalność" takiego rozwiązania. Proponowana przez nich forma "przed-zakupowej" komunikacji w postaci jedynie mailowej (moderowanej dodatkowo) jest co najmniej niewystarczająca aby sprawnie uzyskać informacje o przedmiocie który chce się kupić.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To niezgodne z prawem. Allegro powołuje się na jakieś dyrektywy europejskie, ale nie może przedstawić stanowiska UOKiK w tej sprawie, gdzie odpowiedni organ zinterpretowałby zapisy ustawy tak, że dostępny numer telefonu nie musi być podawany. Obowiązujące przepisy stanowią, że podawany być musi. Ciekawe jest to, że w innych przypadkach, po zgłoszeniach nieprawidłowości, Allegro wymaga przedstawienia stanowiska UOKiK. Choćby w przypadku zamieszczania przez niektórych sprzedawców w ofertach firmowych zapisu, według którego przesyłki listem nierejestrowanym nie są ubezpieczone, choć są ubezpieczone na podstawie prawa konsumenckiego i za zaginięcie takiej przesyłki odpowiada sprzedawca. Allegro po zgłoszeniu zażyczyło sobie odpowiedniego stanowiska UOKiK, a po jego braku odmówiło podjęcia działań. Tym sposobem sprzedawca nie ubezpiecza takich przesyłek i może odmówić zwrotu wpłaty lub ponownej wysyłki na podstawie zapisu w ofercie, co do którego Allegro nie ma żadnych zastrzeżeń 🙂

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

Miejmy więc nadzieję, że UOKiK szybko zweryfikuje tą praktykę, jeśli zostanie na stałe zaimplementowana w serwisie (obecnie jest w jakiejś fazie testowej jak się domyślam).

Nie jest tajemnicą, że duże firmy ślizgają się po obowiązujących przepisach prawa i zrobią wszystko aby nie przekroczyć cienkiej, milimetrowej wręcz granicy. Allegro tłumaczy się, że mailowa forma komunikacji, cytuje:

"Jest to metoda równie szybka i skuteczna jak pozostałe, ponieważ wiadomości wysłane przez formularz dostarczane są niemal natychmiastowo na adresy e-mail obu stron."

Dostarczane tak, ale na odpowiedź będzie można sobie poczekać zależnie od możliwości czasowych sprzedającego. Nikogo trzeźwo myślącego nie trzeba przekonywać, że klasyczny telefon jest zdecydowanie najszybszą i najlepszą formą kontaktu ze sklepem / sprzedającym. Mimo wszystko, mogę się tylko domyślać, że wspomniane "niemal natychmiastowo" będzie ich kluczowym argumentem w "walce" o ich racje z urzędem. Trzymam więc kciuki, że osobom decyzyjnym nie braknie trzeźwego myślenia w tej sprawie.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Może żeby dupy nie zawracać sprzedającemu  o każdej godzinie czy to świątek czy to piątek ? Bo pan potencjalny klient o 23.45 w sobote poczuł  że chciałby jednak telefonicznie zasięgnąć informacji ode mnie na temat mojego towaru ? Albo,  tak zadzwonił sobie pogadać i sie doradzić, bo co prawda nc ode mnie nie kupił ale zobaczył że ja sie znam to zadzwonił ? Wbrew pozorom, zdażało mi sie to często.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@eightbitclone2, proste rozwiązanie. Oddzielny numer firmowy i informacja na skrzynce w jakich godzinach odbierasz telefony. 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Nie znasz sie więc sie wypowiedziałeś 😉

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ma tutaj w 100% rację. Ukrywanie zwyczajowych form kontaktu ze sprzedawcą jest nielegalne

i naraża sprzedających na sankcje gdy trafi jakiś nawiedzony inspektor z inspekcji handlowej czy tam innej instytucji tego typu, który stwierdzi, że oferta sprzedawcy ma wady prawne bo nie ma podanych form kontaktu, a allegro to tylko platforma do pokazywania ofert

 

oznacz moderatorów

LENA1985x
#7 Wielbiciel#

mam ten sam problem jeszcze niedawno widać było  wiele sprzedaących w ofercie nie trzeba było kupować

 

oznacz moderatorów

zevaco
#8 Zapaleniec#

Przy wystawianiu nie można w opisie aukcji podać numeru telefonu, dlaczego? Z e-mailem to samo
Jak wyżej, czy u was podobnie?

oznacz moderatorów