anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego otrzymałem -450 punktów w jakości sprzedaży?

MAMY ROZWIĄZANIE!
undziabundzia
#9 Pomysłodawca#

Witam w panelu jakosc mojej sprzedazy otrzymuje dramatycznie niskie oceny w nastepujacych kategoriach:

undziabundzia_0-1635905512261.png


O to pierwsza: -450 punktow za Terminowe odpowiedzi. Co jest super dziwne bo zawsze odpowiadami na pytania klientow w ciagu max dnia, chyba ze nie umiem odpowiedziec to czasami dwa dni.
Dlaczego mam -450 punktow ? Prosze o pomoc.

 

Drugi punkt ktorego nie rozumiem:

undziabundzia_1-1635905730293.png

Wedlug Jakosci obslugi klienta nie wysylam paczekw terminie. co jest zupelnie niezgodne z prawda, wpisuje zawsze numer przesylki do panelu i oznaczam paczke jaka wyslana, nigdy niebylo tak zebym niezdazyla wyslac paczki w okreslonym przez aukcje terminie dlaczego mam 0 punktow ?

Bardzo prosze o pomoc i dziekuje za uwage.

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:94057046

Ten błąd jest od samego początku istnienia Gadane 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
undziabundzia
#9 Pomysłodawca#

Pani Maju @mr_oma . Pomimo ze wprowadzam adresy e-mail skopiowane z listy zamowien, nie zmieniaja one nic w zestawieniu. Wyglada na to ze w ogole nie ma wplywu na pojawianie sie ich na liscie.

Czy moge jakosc inaczej wprowadzic dane do systemu skoro JP POST tego nie robi ?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

undziabundzia_0-1637507410482.png

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@undziabundzia, rozumiem, dziękuję Ci za wiadomość. Skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będę mogła. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
undziabundzia
#9 Pomysłodawca#

Dziekuje bardzo 🙂

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@undziabundzia, niestety w takim razie mamy pewność, że ten przewoźnik nie współdziała z Pocztą Polską. Na tę chwilę zintegrowani z nami przewoźnicy to:

  • InPost
  • Poczta Polska
  • DPD
  • UPS
  • DHL
  • FedEx
  • Zadbano
  • RUCH
  • GLS
  • X-press Couriers
  • PickPack
  • Geis
  • SUUS Logistics.

Tylko od nich będziemy odbierać informacje o statusach. Więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
gmshop__pl
#7 Wielbiciel#

Czyli, że co? Jak ktoś korzysta z innego przewoźnika to Wasz głupi system tego nie uwzględni i obniża całościową notę za wysyłkę w terminie, mimo dodanego numeru wysyłki i dostawy do klienta?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gmshop__pl jeśli sprzedający korzysta z usług przewoźnika, który nie jest w pełni zintegrowany z Allegro, również możesz zyskać punkty za Wysyłkę w terminie. Wystarczy, że otrzymamy poprawny status wysyłki.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
gmshop__pl
#7 Wielbiciel#

 A w jaki sposób macie go otrzymać skoro allegro nie jest w stanie go rozpoznać?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gmshop__pl pracujemy nad pełną integracją z kolejnymi przewoźnikami, dlatego jest możliwa sytuacja, kiedy już teraz otrzymamy poprawny status od przewoźnika, jeszcze nie w pełni zitegrowanego i uwzględnimy go w punktacji. Warto pamiętać, że za przesyłki od niezintegrowanych przewoźników nie ma ujemnych punktów.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
sonia74
#9 Pomysłodawca#

Allegro od jakiegoś czasu bawi się w statystyki, szczegóły i szczególiki rzadko komu potrzebne i w "zamian" pobiera coraz większe opłaty. Szczerze mówiąc sprzedaż na Allegro przestaje się opłacać bo:

*wielkie opłaty,

*zmuszanie sprzedających do jak najniższej ceny wysyłki czyli sprzedający coraz więcej dopłaca "do interesu" wszak wysyłka to nie tylko koszt przewoźnika, ale także koszty zwłaszcza tusze i papier/ drukowania nalepek, koszt opakowania /w sklepie za marną torebeczkę płacimy 60 gr. czyli wysyłając paczkę dopłacam ok. 3 zł. i jeszcze kupujący twierdzi, że koszt dostawy bardzo wysoki wykreślając gwiazdki.  Może Allegro rozwiązałoby m. in. ten problem bo wymaganie coraz więcej szczególików w aukcji to coraz więcej czasu wymaganego na wystawienie przedmiotu, i to też zniechęca do sprzedawania na allegro choć jest więcej przyczyn, wystarczy przeczytać tutejsze wypowiedzi.

oznacz moderatorów
mSport_com_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam,

najlepiej wukupić sobie abonament w Ale Asystent Allegro, jest tam funkcja autorespondera , który automatycznie odpowiada na pytania klientów, typu: Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to będzie możliwe i masz odhaczone że odpowiedziane, a pózniej jak się pojawisz w pracy to odpisujesz już na temat, u nas to mega pomogło.

oznacz moderatorów
incognito284
#8 Zapaleniec#

Mam jeszcze gorzej od ciebie przez ten nowy system ocen Allegro: -666 / 1000, tylko dlatego, że nie odpisywałem na mejle zadane mi przez "Zadaj pytanie sprzedającemu" typu "ile wynosi cena minimalna"  - prawie nigdy tego nie robiłem przez lata, bo przecież nie muszę odpisywać na tego typu pytania i sam brak odpowiedzi jest również odpowiedzią, że nie chcę i nie muszę zdradzać nikomu ceny minimalnej, ale jak widać system ocen Allegro nie jest w stanie zrozumieć i rozróżnić pytań na które sprzedający powinien odpowiedzieć od pytań w których sam brak odpowiedzi jest również odpowiedzią...i tylko przez to moja ogólna dobra ocena 284 spadła o 950 w dół aż do -666...Oczywiście nie żebym tylko narzekał bo ogólnie jestem za systemem ocen bo dzięki temu wzrośnie jakość kupna/sprzedaży, tylko żeby Allegro ten system najpierw dopracowało i nie przesadzało zbytnio z rygorem i nie obniżało aż tak komuś oceny z powodu swojej niedoskonałości...

ccc.png

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@incognito284 Cześć. Oczywiście, że nie musisz nikogo informować o cenie minimalnej oferowanych przez Ciebie produktów - jednak nasz system nie rozróżnia i nie rozumie jeszcze wszystkich intencji. 😞 Jedak wciąż się uczy. Aby nie stracić punktów możesz odpisywać zwykłe podziękowanie na kontakt czy krótką informację zwrotną. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Proponuję ustawić sobie autoresponder 😉 tak, żeby automat odpowiadał na pierwsze zapytanie.

np. "Nie udzielam info nt ceny min."

Na forum jest juz podobny wątek na ten temat. Rozwiązuje to problem w/w problem.

oznacz moderatorów
incognito284
#8 Zapaleniec#

Teraz to już to naprawdę grubo, przed chwilą dostałem od Allegro informację na mejla:

-10000 punktów za 1 nierozwiązaną dykusję, która jest nierozwiązana bo po prostu wciąż trwa

- twój poziom jakości sprzedaży -9840 / 1000 ...

all.png

Hehehe, co to się porobiło?

 

 

oznacz moderatorów
gardenqueen
#9 Pomysłodawca#

Te nowe miary to dno i wodorosty. Nie widziałam jeszcze nic bardziej nieuczciwego w internecie na żadnej platformie sprzedaży. To największy wał na kuli ziemskiej

oznacz moderatorów
mSport_com_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam,

najlepiej wykupić sobie abonament w Ale Asystent Allegro, jest tam funkcja autorespondera , który automatycznie odpowiada na pytania klientów, typu: Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to będzie możliwe i masz odhaczone że odpowiedziane, a później jak się pojawisz w pracy to odpisujesz już na temat, u nas to mega pomogło.

oznacz moderatorów
incognito284
#8 Zapaleniec#

A przeczytałeś w ogóle ze zrozumieniem mój komentarz? Bo:

  • ja napisałem o Dyskusjach , a ty piszesz o Pytaniach
  • ja przecież w Dyskusji odpowiadam, więc nie chodzi o to, że nie odpowiadam, tylko, że jest nierozwiązana, bo wciąż trwa, a trwa bo jest w trakcie wyjaśniania
oznacz moderatorów