anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego program AlleProgres się zakończył?

mdrogeria
#21 Demiurg#

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

AlePiesio
#13 Ambasador#

Haha też przed chwilą dostałem maila... Miałem się pytać na forum co jest powodem zakończenia tego programu wcześniej niż było ustalone

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Kasa

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio Nie wiesz ? , a ja wiem i powiem Ci w tajemnicy tylko nie mów nikomu 

na ucho ... będą Święta ....

oznacz moderatorów

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

po prostu jak zwykle allegro zobaczyło że za dużo zwraca pieniędzy sprzedawcom i im się to nie opłaca. Najlepszym sposobem jest w ogóle rezygnacja z smarta przez allegro określenie jednej wysokości prowizji i czystego i przejrzystego systemu rozliczeń. Teraz bez zwrotów za szybkie wysyłki allegro przerzuca cały koszt wysyłki na sprzedających. Dzięki smartowi ludzie kupujący na allegro maja w głębokim poważaniu czy odbiorą paczkę, co chwilę wracają mi paczki , dzwonie do klienta i odpowiedz: ojej zapomniałe albo nie odebrałem bo pojechałem na weekend do zakopanego. Szlak człowieka trafia że jego praca idzie na marne bo klienci nie potrafią łaskawie odebrać paczek. Albo najlepsze cebulactwo to zamówić za 40 zł żeby smart był za darmo i jak otrzyma paczkę zrobić zwrot niepotrzebnych rzeczy bo potrzebna była tylko 1 rzecz ale smart był za darmo

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

A taki był ładny, amerykański, szkoda... 😆

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@medalik_2009 a mi jakoś nie żal 

oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

Czyli jednym zdaniem - 30% kosztów wysyłki Smart przerzucają na sprzedawców. Czy to będzie impuls dla drobnych sprzedawców, aby przenieść się na shoppe, facebooka i inne serwisy?  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@interszafa z pustego i Salomon ... Po mojemu lepiej jakby prowizję podnieśli , człowiek wiedziałby na czym stoi i ile się należy , a tak miarkuje cuduje , defacto sprzyja to większemu wzrostowi cen niż mógłby być przy jasno określonych opłatach .

oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

A szkoda, bo przecież ułatwień dla sprzedających jest sporo. A tak, jak mam wyliczyć koszt sprzedaży, jak do niego nie wliczają kosztów wysyłki Smart allegro, którą ponoszę.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Inni stawiają sprawę jasno 10% od sprzedaży dla nich, bez cudowania.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Cześć 🌻 To prawda - program AlleProgres zostanie zakończony 20 kwietnia. Informujemy o tym również w aktualnościach: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/20-kwietnia-2022-zakonczymy-program-alleprogres-9gn6OwZZ8Cz 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka rozwiń może ....😁

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Nikt nie skorzystał z programu a może nawet na skutek programu opóźniły się wysyłki? Taki to doskonały program był? Spekuluję bo nie wiem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep Podejrzewam ,że niektórzy skorzystali . Osobiście przystąpiłem , ale bez wielkich nadziei  ,raczej na sucho . Nie mam możliwości zmiany ram czasowych cyklu wysyłkowego stąd wskaźnik w miesiącach z progressem oscylował w okolicy zera .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@mdrogeria skorzystali, a jakże oto jeden z publicznych przykładów:

".......6% za każdą z tych paczek z tego zamówienia  otrzymam 13,98 zwrotu?  (czyli za to jedno zamówienie łącznie prawie 84zł)"

źródło: Rozwiązano: Czy paczka zawieziona bezpośrednio na terminal dpd w dniu zamówienia wlicza sie w allepr...

Tak liczyli i się szybko przeliczyli, niestety ale ci co starali się jak najlepiej od początku sprzedaży - nic nie zyskali.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Halfrunt i tu muszę , chcę przyznać Ci rację . Kto robił swoją robotę jak należy przed progressem mial nikłe szanse na uzyskanie rabatu , a kto sobie wcześniej bimbał w prosty sposób uzyskał dodatkową kasę .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  tak to miało być ?? czy miało być pięknie , a wyszło jak zwykle ??

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jakbyś nie wiedział, że serwis nie lubi przyznawać się do własnych błędów 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja na szczęście nie wkręciłem się w ten program. Ograniczyłem wysyłkę paczek tego samego dnia i miałem spokój z analizą procentowa skuteczności mojej "szybkiej" wysyłki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

No właśnie znalazło się kilka sposobów na dorobek.

Np. do godziny kiedy na 100% kurier odbierze paczkę ustawić 1 przedmiot - 1 paczka. I chyba wiadomo o co chodzi.

Nie ma cwaniaka nad Polaka, chyba organizatorzy o tym zapomnieli 😄

Allegro się chyba przeliczyło z tym Progresem, bo kończyć przed założeniem kwiecień lub maj. I jeszcze adnotacja że 14 dni przed zakończeniem programu.

 

Teraz czas na program szybka dostawa nie wysyłka. I umowa Allegro - Przewoźnik aby na sortowni paczki leżały po 24h 😄 i dopiero doręczenie.

oznacz moderatorów