anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego promujecie gigantów kosztem mniejszych graczy ?

energo-dom_pl
#11 Animator#

Jestem w szoku widząc, że Allegro dodało nad każdą ofertą "INNE OFERTY TEGO PRODUKTU" i przy tym "Najtaniej Od" - klikamy i mamy gotową listę z "Dodaj do koszyka" od innych sprzedawców. 

  • kupujesz reklamy lub płacisz za promowanie aukcji w Allegro ADS - ogólnie ponosisz koszty z tym związane;
  • potencjalny klient klika w twoją reklamę lub promowaną ofertę;
  • I TERAZ WIDZI - że ma taniej u innego sprzedawcy - jednym słowem "po co w ogóle tu wszedłeś -> tam jest taniej". 
  • W efekcie klika w to porównanie i ma oczywiście super ceny największych sprzedawców z rynku; 
  • firmy te mają darmowe promowanie i ściągniętych klientów na NASZ KOSZT !!!

PRZECIEŻ TO JEST CHORE - !!!

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ jeżeli chcesz, żeby ads miał sens, to musisz ze swojej oferty wybrać te produkty, które są najczęściej poszukiwane i kupowane przez klientów. I tylko takie produkty warto reklamować adsem. W ads exspress algorytmy wyszukują w twojej ofercie produkty, które mają największą szansę na sprzedaż, nie zawsze jest to zgodne z rzeczywistością. Ty sam najlepiej wiesz, co klienci u najczęściej oglądają, ale rzadziej kupują bo kto inny ma taniej. Może warto zastanowić się nad obniżką ceny tych produktów i promować je na „dużym” adsie. Chociaż, to też nie zawsze gwarantuje sukces. 😏 Algorytmy Allegro są nieprzewidywalne i chyba ciągle ktoś w nich grzebie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@konto zamknięte wiem o tym. Problem jest w tym że niezależnie czy to ADS express czy duży ADS je nie mam zastrzeżen co do skutecznosci reklamy.

Problem jest że ja płacąc za reklame nie jestem w stanie zrobić najniższej ceny. I moje rozważania szły ku temu czy nie wyłaczyć reklamy i obnizyc ceny wiekszości produktów.

Skoro i tak reklame mam za free bo ktoś za nią płaci.

Wyłacznie reklamy to znaczne obniżenie kosztów i wówczas bede w najtanszych ofertach w top 3

O ile oczywiscie produktyzacja zacznie poprawnie działac

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ jest to jakieś rozwiązanie i zapewne przez 2-3 miesiące nie odczujesz spadku sprzedaży. Ale, wiesz jak jest. Dla Allegro sama prowizja od sprzedaży to za mało. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@konto zamknięte  własnie stąd moje przemyślenia. Jesli wiekszość sprzedawców sie połapie że reklamuje konkurencje wówczas wpływy z reklam spadną.....

Może wówczas ktoś w allegro sie domyśli że w reklamowanych ofertach nie powinno być linków do konkurencyjnych ofert. Jesli ktoś płaci za reklame to ma prawo czuć sie w jakiś sposób chroniony.

Reklama ma wyróżniać sprzedawce A nie linkowac do konkurencji

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Tak samo można coś sprzedać na allegro za 1 zł i stracić nawet jak ten przedmiot masz za darmo.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ nie liczę na taki cud 😁 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jako kupujący zwykle kupuję w licytacjach . Pierwsze co zaznaczam w kategorii to te które się kończą w chili w której tam zaglądam omijając te które mają wyróżnienia gdyż z doświadczenia wiem że te kończą się drożej .Jako sprzedawca nie mam przekonania do wyróżnień ,korzystam tylko jak mam jakieś darmowe .Opłacanie nie jest dla każdego opłacalne ,zależy co i w jakiej ilości sprzedaje.

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Aktualnie idzie a właściwie już poszło to w tą stronę, że wyłącza się adsy, wyłącza promo oferty (a tu już na dzień dobry jesteśmy do przodu o 50-100% prowizji). To co oszczędzisz przenosisz na obniżenie ceny produktu .... i boom jesteś u całuj konkurencji w zakładce "najtaniej od" 😄 Dotyczy to zwłaszcza produktów łapiących się na SMART.

Jeden buli za promo i reklamy a drugi ma zwykłą ofertę na najniższej prowizji i zgarnia ruch. 

Drugi efekt takiego działania ceny się szybko zarzynają.

 

Pokazywanie najtaniej od to szanowne Allegro Kompletne nieporozumienie. 

 

 

 

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

I jeszcze ładna grafika. Tak to teraz wygląda na wielu ofertach. Robisz git cenę - zero kosztów promowania etc... Jesteś u wszystkich za free - przy okazji oczywiście oczywiście kończy się to zajechaniem cen. Jeden sprzedawca zajmuje całość. 

NajtaniejOd.jpg

oznacz moderatorów

Moniaw5
#9 Pomysłodawca#

Wznowię temat, bo zaobserwowałam kolejną ciekawą nieprawidłowość, informacja "najtaniej od" czy "najszybciej od" nie pokazuje się we wszystkich kategoriach. Ostatnio zniknęło np. w kategorii Moda. Czyli sprzedawcy z tego działu mogą promować swoje oferty i być na topie, ale np. w kategorii Dziecko, nie ma sensu inwestować w reklamę bo napędzamy klientów konkurencji z niższymi cenami. Może szanowne Allegro wypowie się o co chodzi, czy wyłączycie to wszędzie, czy będą lepsi i lepsiejsi?

oznacz moderatorów