anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego są pobierane zdjecia produktu z moich aukcji (stworzony produkt)

gumiak777
#7 Wielbiciel#

mam wystawioną aukcję , ktoś kto wystawia nową aukcję pobiera utworzony produkt, wraz ze zdjęciami które ja wstawiłem (dokładne zdjęcia mojego produktu) . sprzedający na swojej aukcji ma moje zdjęcia które nie oddawają faktycznego stanu produktu dodatkowo jest zanizona cena .  Zamówiłem, przyszedł jest inny. Jest to dla moich aukcji niezdrowa konkurencja .Nie wiem jak mam się z tego wyplątać.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

To jest ogólnie bardzo ciekawe dlaczego allegro zakazało znaków wodnych na zdjęciach?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

gumiak777
#7 Wielbiciel#

Wykorzystanie zdjęć zgłosiłem i otrzymałem taką odpowiedz :                                                      dziękuję za wiadomość.
Sprawdziłem wskazaną ofertę. Widzę, że jest ona podpięta do produktu a tym samym zdjęcia z produktu wyświetlają się w ofercie. Wyjaśniam, że na podstawie art. 5.5 wyrazili Państwo zgodę na wykorzystanie zdjęć (“Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl”). Na tej podstawie został stworzony produkt, z którego wszyscy Sprzedawcy mogą korzystać łącząc go ze swoją ofertą.
Z tego powodu nie mamy podstaw do podjęcia działań

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@gumiak777 Czy to Ty stworzyłeś produkt, czy tylko ktoś skopiował Twoje zdjęcia?

Jeżeli stworzyłeś nowy produkt w bazie Allegro, to właśnie tutaj jest haczyk w produktyzacji - zgadzasz się na wykorzystanie Twoich zdjęć przez Allegro. Dzięki temu inni sprzedający, którzy wystawiają produkt przez CSV pobierają Twoje zdjęcia, parametry i najprawdopodobniej opis (przynajmniej tak piszą).

Jeżeli tworzysz produkt w ich bazie, a masz swoje autorskie zdjęcia, to najlepszym wyjściem jest stworzenie produktu z jednym zdjęciem, najlepiej jakiejś słabszej jakości. Jak stworzysz produkt, potem edytujesz ofertę i dodajesz własne, autorskie zdjęcia - tych zdjęć nie będzie w produkcie i nie będą one automatycznie pobierane przez sprzedających, którzy wystawiają produkt z pliku CSV. Gorzej, jak ktoś zgłosi błąd w produkcie i doda Twoje zdjęcia, ale nie wiem czy komuś by się chciało w to bawić.

@mako_poznan Co do znaków wodnych, nie może ich być tylko w miniaturce, reszta zdjęć może posiadać znak wodny czy inne oznaczenia. Tylko miniaturka ma być "czysta", zachowując przy tym ich standardy miniaturek (zdjęć głównych). Wiele sklepów zostawia znak wodny na środku produktu, czasem nawet swoje logo zostawią.

oznacz moderatorów

gumiak777
#7 Wielbiciel#

Jest to jakaś nadzieja . Ale jak mam teraz wyjść z całej tej sytuacji. (likwidacja produktu, i czy w bazie allegro po zlikwidowaniu produktu pozostana moje zdjęcia ?, które i tak będzie można pobrać? 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Może być ciężko, bo produktu nie usuniesz, możesz jedynie zgłosić błąd.

Zgłoś błąd w tym produkcie usuwając zdjęcia, które należały do Ciebie i w polu na samym dole (Inne sugestie dotyczące produktu) możesz wyjaśnić czemu nie chcesz aby te zdjęcia były przypisane do tego produktu. Jeżeli ktoś pozytywnie rozpatrzy zgłoszenie i usuną zdjęcia, to przy nowych ofertach już ich nie będzie. Gorzej z już istniejącymi ofertami. Nie jestem pewien jakie tutaj masz szanse, bo pewnie znów odeślą do regulaminu, że dodając zdjęcia zgadzasz się na wykorzystywanie ich przez Allegro bla bla bla, itd.

Spróbować zawsze można, pokoresponduj trochę z Allegro, przedstaw im całą sytuację. Może trafisz na kogoś porządnego 😉

oznacz moderatorów