anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego usuwane są moje posty i pytania?

RED
#18 Luminarz#

Zachęcamy do częstych wizyt i uczestnictwa w życiu społeczności. Możesz zadawać najtrudniejsze pytania związane z Allegro. Są spore szanse, że ktoś będzie miał dla Ciebie rozwiązanie lub naprowadzi Cię na właściwy trop. Jeśli znajdziesz rozwiązanie, które się sprawdzi, poinformuj o tym innych i przekaż im swoje porady i wskazówki. Może to właśnie Ty masz odpowiedź, której potrzebują inni?

@msniezekZadaję pytani a posty są usuwane

np:

Ustawa konsumencka a wysyłki z chin - cena

 

to moża tu pisa na wszystkie tematy niewygodne

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

RED
#18 Luminarz#

widzę że znikają też końcówki wyrazów przy publikowaniu

oznacz moderatorów

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

@RED Twoje wątki nie są kasowane, proszę o niezaśmiecanie społeczności i trzymanie się jej zasad - bez dodawania kilkukrotnie tych samych tematów. 

Jeśli chodzi, o Twój ostatni post, widzę go tu: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/ustawa-konsumencka-a-wysy%C5%82ki-z-chin-c...

 

 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

RED
#18 Luminarz#

A wpis:

Czy ograniczanie dostępu do usługi Smart narusza prawa przedsiębiorców

gdzie jest?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@RED Z tego, co kojarzę, @msniezek chyba pisał niedawno, że jeśli w wątku są jakieś linki, system czasem uznaje to za spam i automatycznie wywala. Już kilka wątków tutaj znikało, po interwencji pojawiały się ponownie. A skoro już odpisałem, pozwolę sobie zauważyć, że zadajesz skomplikowane pytania, na które odpowiedzi mogłaby udzielić pewnie osoba z wykształceniem prawniczym. Nie sądzę, by ktoś z naszych moderatorów Społeczności miał takowe. Dlatego też nie liczyłbym na Twoim miejscu na jakiekolwiek odpowiedzi. Pominę już nawet to, że w kwestiach prawnych w korporacji, szeregowy pracownik wręcz nie ma prawa się wypowiadać.

I teraz doradziłbym Ci skonfrontowanie tychże pytań z jakimkolwiek prawnikiem w realu. Być może on będzie w stanie na nie odpowiedzieć. A jeśli odpowie w sposób, którego zapewne oczekujesz - pozostaje iść z tym do sądu i pozwać Allegro, ewentualnie - być może - powiadomić UOKiK o łamaniu praw konsumenta. Dodam, że Allegro przegrało całkiem sporo takich interwencji, o czym można czasem poczytać w sieci. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

RED
#18 Luminarz#

Zasady prawne dotyczą każdego, zarówno Kupującego jaki i Sprzedawcy czy też serwis allegro w poprzednim cafe od razu otrzymywaliśmy odpowiedź od bardziej zaawansowanego sprzedacy

 

Miałeś kiedyś kontrolę z Inspekcji Handlowej odnośnie sprzedaży na allegro?

My mieliśmy - kontrola dotyczyła poprawności naszej oferty z przepisami polskiego prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy konsumenckiej i zamieszczonych w niej obowiązków informacyjnych

było to sprawdzane punkt po punkcie

i było wyraźnie zaznaczone: za wygląd i treść i regulamin oferty odpowiadasz ty, nie serwis allegro

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miałeś kiedyś kiedyś kontrolę Sanepidu odnośnie sprzedawanych artykułów? - my mieliśmy

a sprzedajemy sprzęt komputerowy

Wiesz co to jest karta charakterystyki produktu, którą masz obowiązek dostarczać na każde wezwanie Kupującego? Np do oryginalnego wkładu z atramentem HP, czy też sprężonego powietrza?

 

oznacz moderatorów