anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Doładowanie Allegro Finanse

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Tak, jak zapowiadaliśmy, od dziś zasilicie Allegro Finanse odpowiednią kwotą przeznaczoną na konkretny zwrot. Zrobicie to w zakładkach Zamówienia oraz Zwroty. Środki wpłacicie za pomocą BLIK oraz szybkiego przelewu. Zasilenie Allegro Finanse udostępniliśmy zarówno sprzedającym z kontem zwykłym, jak i firmowym.

Co daje ta zmiana?

Chcemy ułatwić Wam obsługę zwrotów. Funkcja zasilenia Allegro Finanse konkretną kwotą na określony zwrot wraz z rezerwacją konkretnej kwoty pozwalają na szybką reakcję, co zwiększy zadowolenie klientów oraz ułatwi uzyskanie rabatu transakcyjnego i dodatkowych punktów w Jakości sprzedaży (miara “Szybkie zwroty wpłat do klientów”). Pamiętajcie, że możecie również włączyć automatyczny zwrot wpłaty do kupującego. Powyższe działania zmniejszą ilość czasu poświęcanego na działania operacyjne (mniej powtarzalnych zapytań od kupujących o to, kiedy zwrócicie środki za zakup).

Jak skorzystać z zasilenia Allegro Finanse konkretną kwotą?

Warunkiem skorzystania z tej możliwości są niewystarczające środki w Allegro Finanse, które uniemożliwiają zwrot pieniędzy kupującemu. Nie ma możliwości dopłacenia brakujących środków - musicie zasilić Allegro Finanse w wysokości konkretnego zwrotu.

Jeśli zlecicie zasilenie Allegro Finanse konkretną kwotą i w międzyczasie otrzymacie wpływ pieniędzy z aktualnej sprzedaży, automatycznie zwrócimy Wam zleconą wcześniej kwotę. Środki znajdziecie na rachunku, z którego zlecono przelew.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

e-bucikpl
#9 Pomysłodawca#

Zrzut ekranu 2022-05-19 082826.png

Dzień dobry.

Chciałem ustawić rezerwację kwoty, ale powyższego okna zwyczajnie nie mam w Allegro Finanse. Mam konto firmowe, więc może to jest powodem?

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@e-bucikpl, rozumiem, że nie masz tej opcji w w zakładce Ustawienia wypłat? Rezerwację kwoty umożliwiamy właśnie kontom firmowym, więc nie to jest problemem. Tutaj najprawdopodobniej jest to związane z tym, że usługę udostępniamy stopniowo coraz większej ilości użytkowników. Niestety jest to zależne od operatorów płatności.

 Mam natomiast nadzieję, że ta opcja wkrótce pojawi się również u Ciebie! 😊

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

e-bucikpl
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, nie posiadam tej opcji w oknie ustawienia wypłat. Ogólnie zresztą wygląd tego okna przypomina jeszcze "stare" Allegro, przynajmniej u mnie:

Zrzut ekranu 2022-05-19 084540.png

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Czy ktoś próbował już zasilić Allegro Finanse? U mnie mimo niewystarczających środków jest nadal po staremu.

2022-06-06 (1).jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kaliope_Brzeg, podasz numer zamówienia, dla którego chcesz zrobić zwrot? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mr_oma 

Dokonałam już  wczoraj zwrotu gdyż pojawiły się środki, mam jednak wrażenie że u mnie doładowanie wcale nie działa.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kaliope_Brzeg, aby doładowanie salda zadziałało, wybierz opcję "TAK, ZWRÓĆ WPŁATĘ". Dopiero wtedy pojawi się okno, w którym wybierzesz "WPŁAĆ ŚRODKI". 🙂

image (31).png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mr_oma

 Może faktycznie zabrakło jednego kliknięcia. Następnym razem będę klikać aż do skutku 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów