anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Witam

21 sierpnia pojawiła mi się kilkanaście opłat dodatkowych z kuriera dpd, sam pakuję paczki więc wiem ile ważą i nagle 2 proszki po 10 kg plus karton może 1 kg czyli 21 kg a tu według dpd dopłata do przesyłki powyżej 25 kg i jest kilkanaście takich dopłat rekord to 2 opakowania na hamburgery które ważą 5 kg z opakowaniem a według dpd ważą ponad 15 kg. Waga gabarytowa odpada jako wskazanie bo wpisuję nawet większe wymiary, wygląda mi to na wyłudzenie z strony dpd , kolega który też sprzedaje na allegro ma to samo tylko już duzo więcej takich dopłat . Sprawdzaliscie czy na waszym koncie 21 sierpnia pojawiły się takie opłaty dodatkowe?

oznacz moderatorów
91 ODPOWIEDZI 91
mikeza
#20 Guru#

@agdnoe trzeba mieć 3 dostawy do punktu/boxu i 2 na adres. może to być np. pocztex, inpost i allegro one. nie ma musu mieć dpd czy dhl na tą chwilę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ale_super_rabaty
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

Proszę o przedstawienie oficjalnej informacji od serwisu czy zajęto się może licznymi dopłatami za nie standardy  w SMART jakie doliczane są do Salda konta. 

 

Ilość dopłat jest przerażająca, rok temu było to zgłaszane i codziennie na grupach sprzedażowych widać kolejne posty, proceder doliczeń trwa w najlepsze, serwis obiecał już prawie rok temu jak było o tym głośno zająć się tym, Inpost dużo lepiej działa po jednej z interwencji nie ma praktycznie żadnych dopłat a jeżeli są to kilka złotych a nie kilkadziesiąt co któraś paczka. Piszę w interesie wszystkich sprzedawców. 

 

Czy w SMART będzie dodany 

-Mini kurier inpost

-kurier inpost 

- inna forma dostawy do 31,5 kg ze stałymi odbiorami np. DHL aby skończył się monopol DPD 

 

 

Czy w dostawach krajowych jak i zagranicznych będzie zwiększony rozmiar paczek jako STANDARD. Minimum jakie powinno być w aktualnych czasach to gabaryt paczki do paczkomatu 640x380x410 mm. 

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

 Obawiam sie, że allegro ma ten problem w "wielkim" poważaniu ale w negatywnym tego słowa sensie.  Pozostaje Ci samemu/samej składać każdorazowo reklamacje aż do znudzenia= ...... 

Problem jeśli tych dopłat jest dużo, ale o swoje trzeba sie upominać.

Jesli sama/sam nie zadbasz o własne interesy , nie licz że zadba o nie allegro. Oni patrzą tylko jak nas dodatkowo oskubać z pieniążków a nie żeby coś nam dać.

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

@ale_super_rabaty radzę od razu doliczać do ceny produktu przynajmniej 10 zł za wysyłkę bo allegro dolicza losowe "kary" przynajmniej do 30% przesyłek DPD i sami nie wiedzą za co.

oznacz moderatorów
marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Nic się w tym temacie nie zdarzy, dopóki tego się nie nagłośni. DPD ma w głębokim poważaniu nadających, ich interesują tylko kupujący. Stąd pojawiają się w mediach natrętnie nowe reklamy DPD. Oni nie boją się też indywidualnych spraw sądowych. Wiedzą, że najwyżej zwrócą komuś pieniądze, statystycznie to będzie niewielki koszt, bo może 1 osoba na 200 pójdzie z tym do sądu. To czego oni by się realnie bali i zabolało ich najmocniej to upublicznienie tego procederu na możliwie najszerszą skalę. Musimy sprawić, by o DPD pisano w Onecie, WP, mediach branżowych, mówiono w programach typu Uwaga, Państwo w Państwie, czy Alarm. Dopiero wtedy będziemy mogli mówić o jakimś postępie w tej sprawie. Allegro nie ma ŻADNEGO interesu w tym by reagować. Dopóki wliczacie to w koszty, oni będą sobie w ten sposób zarabiać, a skala będzie rosła.

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Jestem właścicielem dwóch kont na Allegro i stopień doliczeń za niestandard u mnie na obu kontach przez DPD wynosi dziesiątki tysiecy w tym roku ,więc zabieram się za nich i chętnie nawiąże rozmowę aby to nagłośnić na ta chwile zaczynam od zbierania dowodów, mile widziany pozew zbiorowy . 

oznacz moderatorów
PanHodowca_pl
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
marcus0015
#9 Pomysłodawca#

W tym temacie widać doskonale cichą akceptację Allegro dla tego procederu. Moderatorzy zostali trzykrotnie przywołani, niestety temat jest ignorowany, tak jak ignorowany był przez ostatnie miesiące.

oznacz moderatorów
evee-anime
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ale_super_rabaty, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź. 

Bardzo ważne jest wskazywanie realnych wymiarów i wagi paczek podczas nadawania. Istotne jest też jest sprawdzanie paczek podczas nadawania (czy wymiary nie przekraczają wagi gabarytowej wskazanej według danego przewoźnika). Warto pamiętać, że przewoźnicy biorą pod uwagę wyższą wartość. Możemy w Twoim imieniu złożyć reklamację na takie opłaty.

Nie widzę na Twoim koncie żadnych składanych reklamacji w ostatnim czasie.

Jeśli zmienią się przewoźnicy w Smart!, na pewno Was o tym poinformujemy. Możesz skorzystać np. z Allegro Kurier Pocztex - maksymalna waga: 30 kg maksymalna suma wszystkich boków (szerokość + wysokość + długość): 250 cm przy czym najdłuższy bok może mieć maksymalnie 120 cm, jeśli nie chcesz korzystać z Allegro Kurier DPD.

Każdy przewoźnik ustala wymiary i wagę paczek samodzielnie. Metody dostawy współfinansowane przez Allegro, mają wytyczone rozmiary, wagę i wskazane ceny.

 Wszystkie sugestie możesz zgłosić w zakładce Zgłoś swój pomysł.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
ale_super_rabaty
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

Nie chodzi o to konto i nie jest to odpowiedzią na moje pytanie. 

 

Paczki nadawane są zgodnie z deklaracją, a na kartony są faktury i co najlepsze kupowane na allegro_pack nie chodzi tutaj tylko o mnie a o wszystkich sprzedawców którzy wystawiają liczne posty i niezadowolenie z dopłat. 


kazda z reklamacji jest odrzucana i sensu nie ma podawać jakie konto jak przecież każdemu odrzucają i widzicie skalę.

 

 

Art. 48. pr. przewoz.


Sprawdzenie przesyłki

1.
Przewoźnik może sprawdzić, czy przesyłka odpowiada oświadczeniom nadawcy zawartym w liście przewozowym oraz czy zachowane zostały przepisy dotyczące rzeczy dopuszczonych do przewozu na warunkach szczególnych.
 
2.
Sprawdzenia dokonuje się w obecności nadawcy, a jeżeli wezwanie go nie jest możliwe albo gdy nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, przewoźnik dokonuje sprawdzenia w obecności osób zaproszonych przez siebie do tej czynności 
3.
Wynik sprawdzenia zamieszcza się w dołączonym do niego protokole.
 
 
to dlaczego podczas rozpatrywania reklamacji nie ma tego protokołu ?? Chodzi o punkt 3. A wręcz jeżeli ktoś poprosi to jest „odmowa paczka niestandardowa” i skrawek z regulaminu. 

Proszę  tylko nie pisać że to są pojedyncze przypadki czy coś bo posty o tym są codziennie na grupach w sieci i każdy wyraża niezadowolenie z takiego działania. 

liczę że osoby decyzyjne zajmą się tym nieuczciwym i nie zgodnym z prawem procederem kto co najgorsze doliczane jest na saldo konta allegro, przy umowie prywatnej brak tego typu problemów a przesyłki są takie same, dlaczego ??
 
Każdy ze sprzedawców czeka na poprawę i obiecane interwencję od roku, przez taki proceder strach włączyć wysyłkę za granicę bo tam dopiero podobno dopłaty są. 
oznacz moderatorów
ale_super_rabaty
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
ale_super_rabaty
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

 

bede wdzięczna za odpowiedz poniżej, sprawa nie jest rozwiązana a każdego dnia na forach i grupach w social mediach sprzedawcy opisują kolejne problemy z dopłatami SMART. Ponad rok zajmuje analiza i obiecane rozmowy z DPD. Kiedy to się skończy ??

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to się nie skończy, bo na tym zarabiają obydwie strony, czyli DPD i allegro. Allegro ma bardzo nisko wynegocjowane ceny na paczki, a DPD odbija to sobie w dopłatach, które notabene idą również po częsci do kieszeni allegro. Obydwie strony są zadowolone i z pewnością nie będą chciały zmieniać tego "biznesowego" układu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ale_super_rabaty
#8 Zapaleniec#

Temat faktycznie Bardzo mocno skomplikowany, już rok widać mnóstwo postów i brak reakcji, może kończyć to się tym że nikt nie będzie chciał włączać i sprzedawać za granicę a ze Smarta będą rezygnowali pomimo wymuszenia kurierki. Wydaje mi się że dlatego poleciał 

 

- kurier inpost i mini kurier inpost ze SMART nie chciał wejść w układ dopłat i woli aby klienci lepiej go postrzegali i tak właśnie jest. 

 

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Ja pod koniec września przeszedłem z DPD na pocztex. Musiałem podpisać umowę o odbiór paczek przez kuriera poczty. Wystarczy do nich napisać. Umowę wysyłają listem zwykłym. Mają różne warianty 2, 3 lub 5 odbiorów tygodniowa minimum po 5 paczek. Jeśli nie masz 5 paczek do obioru płacisz 15zł. Ja spełniam warunek odbiór 5 razy w tygodniu po 5 paczek. Są tańsi w opłatach smart. Są też tańsi w cenie za przesyłkę dla klientów poza smart. Odziwo jak na państwówkę 95% paczek dochodzi następnego dnia do klienta, 4% na drugi dzień może 1% na trzeci. Jak narazie nie miałem z nimi problemów. Nie ma dopłat za niestandard. Nie ma dopłat za paczki powyżej 10kg. 

Wcześniej przekalkulowałem jeśli przez 1 miesiąc nie spełnię warunku minimum 5 paczek dziennie, załóżmy 23 dni robocze 23x15=345zł to i tak wychodzi taniej niż opłaty po 19,99zł w DPD za niestandard. Co miesiąc miałem po 300-400zł, a w sierpniu około jeszcze 70zł dopłat za paczki powyżej 10kg. W DPD z tymi dopłatami była masakra za paczkę ważącą 0,8kg liczyli jako 25kg. Doliczali po 19,99zł za paczki prostopadłościenne. Oczywiście pisałem reklamacje odwołania, za każdym razem odmowa ( no może ostatnio uznali kilka reklamacji jak już od nich odszedłem).

W porównaniu kosztów przy podobnym obrocie Września do Października zaoszczędziłem około 2000zł. Brak opłat dodatkowych. Opłaty za paczki w Smart są około 1-1,5zł mniejsze. 

Do DPD raczej nie wrócę, ale spodziewam się, że niedługo allegro ogłosi "zmiany i nowości dla sprzedających" i koszty wzrosną

oznacz moderatorów
ale_super_rabaty
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Wiele firm wypowiada się o całości bardzo negatywnie, słyszałam nawet że chcą żałość sprawę o naliczanie kosztów na billing, pecha mają bo doskonale widać jakie produkty ktoś kupił i czy jest realne żeby paczka mająca 3 kg nagle miała dopłaty za 30 kg. W przypadku wysyłania kamieni lub ziemi tak jednak wysyłając coś w foliopaku to nierealne. 

dla mnie kompletna porażka to co się dzieje, niestety ale allegro nas z tym nie szanuje, zgłaszaliśmy już na samym początku wejścia DPD do Smart i nadal sprawa nie ruszona tylko codziennie dziesiątki postów na grupach jak ich skrobią. Przykre ale taka prawda że nie urażony temat a tyle osób ma problemy 

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Cofam to - poczta polska dolicza opłaty dodatkowe 25,99zł na paczkę. 

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#
i za co ta dopłata ?
______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów