anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Witam

21 sierpnia pojawiła mi się kilkanaście opłat dodatkowych z kuriera dpd, sam pakuję paczki więc wiem ile ważą i nagle 2 proszki po 10 kg plus karton może 1 kg czyli 21 kg a tu według dpd dopłata do przesyłki powyżej 25 kg i jest kilkanaście takich dopłat rekord to 2 opakowania na hamburgery które ważą 5 kg z opakowaniem a według dpd ważą ponad 15 kg. Waga gabarytowa odpada jako wskazanie bo wpisuję nawet większe wymiary, wygląda mi to na wyłudzenie z strony dpd , kolega który też sprzedaje na allegro ma to samo tylko już duzo więcej takich dopłat . Sprawdzaliscie czy na waszym koncie 21 sierpnia pojawiły się takie opłaty dodatkowe?

oznacz moderatorów
91 ODPOWIEDZI 91
mikeza
#20 Guru#

akurat 21.08 nic się nie pojawiło, ale temat fikcyjnych dopłat w DPD ciągnie się już od lat, więc to nic nowego. Złodziejska praktyka i nic więcej. Fikcyjne wagi miałem już wpisywane w tej firmie ponad 10 lat temu, więc jak widać nic się w tym temacie nie zmieniło od wielu lat.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Zauważyliście w swoich rozliczeniach z allegro nowe dopłaty do paczek dpd? Już oprócz  prowizji, potem dopłaty do paczek smart na allegro teraz dołożyli kolejną dopłatę za każdą paczkę powyżej 10 kg w dpd. Dopłaty wynoszą od 1,49 do 3,99 zł. mi 21 sierpnia i 5 września wrzucili zbiorcze dopłaty . To jest jakiś dramat sprzedaż na allegro już całkiem stała się nie opłacalna , żeby coś zarobić trzeba narzucić już z 50-60 % marży przy coraz to nowszych opłatach z strony allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

tylko 50-60% marży, to raczej nie zarobisz na Allegro.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro patrzy tylko na to by ich zysk nie spadał a reszta musi sama zadbać o jakieś korzyści.

oznacz moderatorów
ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

na dzień dzisiejszy wychodzi że to my sprzedający w 100% finansujemy koszt paczek smart a nie allegro

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. 

oznacz moderatorów
doniczkowo
#8 Zapaleniec#

Nie dość, że trzeba doliczać dopłaty do Smart zależne od wartości towaru, to teraz jeszcze od wagi! **piiip**yzmy! 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

🤣 a ile allegro ma dokładać do interesu. Zainwestowali teraz czas na zysk 

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Doliczenie dodatkowej opłaty zależnie od kwoty jest całkiem niezasadne i nieuczciwe. Dlaczego ta sama przesyłka ma kosztować więcej jeżeli wielkość przesyłki jest ta sama ???? Niestety sformułowanie "**piiip**"  zaczyna być prawdą. Szkoda będzie jeżeli ten portal zginie z netu ale przy takich kosztach jest to do przewidzenia. TAK - TAK wiem reklama w TV kosztuje ale Klienci  nie będą płacić aż tak więcej. W niektórych przypadkach koszty sprzedaży na allegro w opcjach promowania i wysyłki allegro sięga już prawie 25% , pomimo wygody Klienci znowu przeniosą się do sprzedaży tradycyjnej lub będą szukać sklepów internetowych gdzie nie ma pośredników. 

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Jakby wszyscy zaczęli w swoich sklepach www stwarzać takie warunki cenowe że klient chętnie kupi bo będzie widział że się opłaca to tak się stanie ale na tą chwilę za dużo sprzedawców jeszcze tego nie rozumie że Allegro to najdroższa reklama na świecie i nie do końca rentowna bo zyski w większości zjada Allegro , tak bez Allegro nie istniejesz , ale dobre ceny w sklepie mogą być lekarstwem na całe zło.

oznacz moderatorów
Luxma
#9 Pomysłodawca#

wysyłka wymiarowo i wagowa prawidłowa a w rozliczeniu pojawiła się dopłata 19,99 jak to zareklamować

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz dać pełnomocnictwo allegro by złożyło w twoim imieniu reklamację .

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Luxma a jaki kod tej dopłaty?

oznacz moderatorów
Luxma
#9 Pomysłodawca#
DPD_N2_PRZES_NSTAND
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A nie jest to że brak np: regularnych kształtów?

oznacz moderatorów
Luxma
#9 Pomysłodawca#

kształt standardowy prostopadłościan, gdybym spakował z nadużyciem regół to bym wiedział za co ta dopłata 🙂 i bym olał te 20zł ale skoro sam pakowałem i ważyłem to mnie to boli że ni z gruszki ni pietruszki dopłata, 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Luxma Jak przejrzysz sobie tu na forum wątki na temat takich doliczeń przez tę firmę to zobaczysz że nie jesteś jedynym który to odczuł i ma z tym problem . Firmy kurierskie tracą na wysyłkach w smarcie i szukają innego ratunku narażając na straty sprzedawców.

oznacz moderatorów
Luxma
#9 Pomysłodawca#

Całkiem możliwe. dziękuje za wsparcie że nie jestem sam z takim małym problemem.

oznacz moderatorów