Witam!
Ostatnio sprzeczam się ze znajomym który również handluje na Allegro na temat "dopłat" w ramach Allegro Ceny.
Mam produkt X w cenie: 72,10zł
Przy produkcie otrzymałem wyróżnienie "Gwarancja najniższej ceny", a Allegro obniżyło cenę dla klienta do 61,92zł (cena widoczna dla klienta).
Wyrównanie w programie Allegro ceny wyniosło 10,18zł.
Biorę przykładowe zamówienie i podsumowanie opłat: (wszystko ceny brutto)
- Opłata za dostawę: -3,19zł
- Prowizja od sprzedaży: -9,32zł
- Rabat transakcyjny w programie Allegro Ceny: 10,18zł
Liczę to na chłopski rozum: 61,92zł - 3,19zł -9,32zł = 49,41zł
I teraz do tych 49,41zł dodaję "rabat transakcyjny" czyli 49,41+10,18=59,59zł
Dajmy na to, że cena zakupy produktu brutto wynosi: 56zł.
Czy na tym zamówieniu "zarobiłem" 3,59zł
Czy na tym zamówieniu straciłem 6,59zł? (56zł zakup - 49,91zł)
jak to najprościej wytłumaczyć?