anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD czy coś się zmieniło?

RED
#21 Demiurg#

czy coś się zmieniło odnośnie czasu odbiorów przesyłek?

jeszcze tydzień temu mogłem nadawać przesyłki około 15tej, kurier ODBIERŁAŁ je

około 16tej teraz mogę JE WYSŁAC tego samego dnia jezeli zrobię to do 13tej

coś sie zmieniło?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Beti2660
#8 Zapaleniec#

Zmienili czas odbioru DPD , żeby wysłać tego samego dnia .Jak klient kupi około 10 to już kurier jest na następny dzień a wcześniej prawie do 12 był czas. A w aukcji "dostawa jutro". Mam ustawioną wysyłkę w ciągu jednego dnia, jak zmieniłam na 2 dni ,żeby kupujących nie wprowadzać w błąd to wyświetla się dostawa za 3 dni co też odstrasza klienta bo każdy chce dostać jak najszybciej paczkę. I jak z tymi wyliczeniami allegro , jeśli zawsze wysyłam tego samego dnia lub następnego jeśli klient kupi później. Proszę allegro o zmianę w tej kwestii.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@RED @Beti2660 Konsultuję tę sprawę i wrócę tutaj z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@RED @Beti2660 Wracam do Was z informacjami. Zgodnie z informacjami w tym artykule, godzina graniczna dla DPD to 11:00 i po tej godzinie nie ma już gwarancji, że kurier podjedzie po przesyłki tego samego dnia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@ko_alka proszę poprawić link 

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Ta godzina (11:00) to tylko przy zamawianiu poprzez narzędzie Allegro. Są inne dla kogoś posiadającego umowę z DPD i zamawianiem podjazdów poprzez aplikację. Tak jak pisałem powyżej DPD wprowadziło zmianę (bez informowania klientów)  i blokuje możliwość zamówienia podjazdów w danym dniu już o 12:59 (to jest przykład dla danej lokalizacji - u kogoś innego może to być inna godzina) Generalnie jest to bardzo nieklarowne i nigdzie nie opisane na stronie DPD (ja przynajmniej nie dodarłem, infolinia również nie wskazała takiego odnośnika)

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

DPD cichaczem wprowadziło zmianę tydzień temu. Jakiś orzeł coś tam postukał w arkuszu i wyszło mu że będzie zmuszał do odnoszenia paczek do punktów DPD. Jest to o tyle chore, że w naszym przypadku (duże miasto) kurier i tak podjeżdżał o  ~16:30. Przed zmianą bez problemu składaliśmy zlecenie o 14:30 bo ktoś tam wybrał DPD. Teraz zapomnij - godzina graniczna w systemie 12:59. I jest to dosyć **piiip**yczne bo kurier może jechać nawet z 1/2 załadunku, odbierać paczki od firmy za ścianą ale od nas nie odbierze bo nie ma zlecenia (a my go nie złożymy bo tylko do 12:59 dla naszego kodu). Brawo DPD !! "Wielki uznanie" dla działu obsługi klienta DPD za brak informacji o zmianie z wyprzedzeniem.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

kurier moze dostarczyć przesyłki do ciebie i nie mieć zlecenia odbioru

dpd zaczyna przypominać jakiś cyrk - a allegro z niemi współpracuje i jest współwinne

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@RED Kurier jeżeli chce to może odebrać przesyłki bez zlecenia. Mam teraz chorą sytuację na rejonie i raz przyjeżdża ten który obsługuje mój rejon - bez zlecenia się nie da odebrać - a innym razem inny który ... nie ma problemu, zaraz się zrobi zlecenie (uprzedzam, nigdy nie otrzymałem dopłat od Allegro / DPD za zlecenia - ale też chyba nigdy nie zdarzyło się nadać mniej niż 5 paczek) 

Ten drugi kurier mówił, że rozmawiał z kimś z biura i mu powiedzieli, że straszy **** zrobili w tych zleceniach i teraz są inne godziny w allegro, inne przy normalnych zleceniach a stałe to całkiem inaczej i nikt nie wie. (albo nie chce wiedzieć) 

oznacz moderatorów