anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - Kurier opłaty dodatkowe doliczone do 1000 zamówień , też to macie ?

hurt-met
#11 Animator#

zauważyłem że allegro drugi miesiąc z rzędu naliczyło nam opłaty dodatkowe tytułem "Dopłata do paczki o wadze powyżej 15 do 20 kg"  łącznie do ok 1000 zamówień po 1,99zł każda  , najlepsze jest to że 99% przesyłek nie ważyła nawet 5kg   , pytanie moje czy ktoś miał już taki problem ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hurt-met ja nie mam , już dawno podziękowałem tej firmie za współpracę .

oznacz moderatorów

jubilersezam
#7 Wielbiciel#

Tak mieliśmy dokładnie to samo z paczkami wysyłanymi przez UPS. Zgłosiliśmy to do Allegro, sprawdzają już 2 miesiąc. Dopłaty były rzędu 4,99 do paczek.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@hurt-met a jaka waga gabarytowa?

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

@Client:44052296  różnie 1kg 5kg 10kg a dopłaty naliczyli za to że cięższe niż 15kg 

 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Człowieku, DPD to patola 🙂 Ponad 3 lata z nimi współpracowaliśmy, ale zaczęli nas ciąć na setkach paczek. I po dealu. Teraz mamy InPost i był spokój, ale już zaczynają kombinacje 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie było smarta to firmy kurierskie aż na taką skalę nie musiały sobie dorabiać w taki sposób . Wchodząc w układ z allegro na wysyłki w smarcie po niskich stawkach szukają innych rozwiązań . Jakoś nie zauważyłem takich sytuacji w innych firmach ,nie umozliwiajacych dostawy w smarcie by robili takie walki.

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

@mwmonety wydaję mi się że to nie DPD tylko allegro , mam umowę i wysyłam dpd także poza allegro i nie mają w regulaminie doliczeń do paczek do 31,5kg tylko powyżej doliczają jako gabaryt 

 

oznacz moderatorów

Marka-CS
#8 Zapaleniec#

he ja też tak mam tylko dodatkowo doliczają jeszcze niestandart za paczki prostokątne (konstrukcja metalowa ) 🙂 

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

A najlepsze jest to, że potrafią naliczać opłaty po 9 miesiącach!!!!!!!!!!!! Kurier UPS!!!!!!!!!!!!!!!!
19 sie 2022, 14:13 naliczona opłata 1,99 zł (bezpodstawnie) do paczki, która została wysłana  21/22 grudnia 2021. 

oznacz moderatorów

Marka-CS
#8 Zapaleniec#

na czymś i kimś muszą zarabiać a jak się upomnę od kilku tygodni czas oczekiwania protokół weryfikacyjny nic nie zawera ale i tak dalej nie mam racji 

 

oznacz moderatorów

motogruszek_pl
#8 Zapaleniec#

standard to 10kg w smarcie ale sa 2 metody ważenia

1normalna na wadze  

2 waga gabarytowa w dpd to długość x szerokość x wysokość podzielone przez 6000

np max gabaryt na 10kg to 50cm x 30cm x40cm jak jest większe pudło to doliczają

jest to bardzo śmieszny przelicznik 

oznacz moderatorów