anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD nie odbiera paczek lub zabiera połowę

ALCkow
#13 Ambasador#

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ? I jak ją rozwiązał ?

W środę kurier DPD nie przyjechał. W czwartek zabrał tylko 1/3 wszystkich paczek z dwóch dni. W piątek zabrał wszystko. Sęk w tym że jak ktoś zamówił coś we wtorek to dostanie w poniedziałek. Klienci dzwonią i piszą. Dziś (wtorek) taką samą sytuacja. Kurier przywiózł jedną paczkę ale nie zabrał żadnej. Nie wiem co z jutrem. Mogę to gdzieś zgłosić ? Na 100% dostanę negatywne opinie nie z mojej winy. Mogę się ubiegać w allegro o usunięcie opinii ?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ALCkow, czy możesz podać numery tych przesyłek?  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

np 000429014318U

jest ich koło 20

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ALCkow, to na pewno dobry numer? Nie jest to przypadkiem: 1000429014318U?  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Przepraszam, nie skopiowałem "1" to jest dobry numer

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ALCkow, jedną z możliwości jest bezpośredni kontakt z nami - możemy skontaktować się z przewoźnikiem i próbować wyjaśnić tę sytuację. Możesz również złożyć taką reklamację samodzielnie (w zakładce Ustawienia dostawy znajdziesz pełnomocnictwo).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Ok, dziękuje za odpowiedź. Co teraz z ewentualnymi negatywnymi komentarzami klientów ? Pytam ponieważ poniżej 98% poleceń stracę możliwość wysyłki w smart

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ALCkow, niestety jako Sprzedający sam decydujesz się na to, jakiego przewoźnika udostępniasz. W takiej sytuacji niestety nie mogę zaproponować Ci żadnego rozwiązania.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Wielkiego wyboru nie mam. DPD UPS i poczta. Czyli jak przewoźnik zawali ja dostaję po głowie. Dziś wróciła się jedną paczka. Klient zamówił we wtorek dostał w poniedziałek. Towar potrzebował na weekend. Odmowa przyjęcia paczki. DPD naliczyło opłatę dodatkową 12.99zl

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jaka fajna odpowiedź

@mr_oma a czy przypadkiem allegro nie wybiera przewoźników do wyboru przez sprzedawcę?

jako sprzedawcę wybieramy najlepszą platformę sprzedażową a ponieważ jest najlepsza, ma oferować z definicji najlepsze warunki, w tym dostawy

a tu jak widzę najlepsza platforma nie chce oferować najlepszych relacji w sporach z przewoźnikiem

więc jesteście najlepszą platformą czy tylko prężycie muskuły jak armia dziesiątkowana przez bayraktary?

 

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

.Szkoda ze ponownie pisze Pani bzdury .Wyboru u was nie ma i sprzedający nie zdecyduję tylko wy .U mnie DPD odbiera paczki 10-12 UPS 9-12,   zaczynamy pakować koło 10-12 wtedy przepakowujemy towar .Inpost odbiera nam paczki 15-16 niestety z tego przewoźnika musieliśmy zrezygnować po waszym wyborze nie naszym .Pewne więcej Pani nie wypowie w tym temacie .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@SanexHurtowBHP przecież możecie paczki zacząć pakować np. od 4:00 rano albo dalej nadawać InPost, bo SMART nie jest obowiązkowy, nie wiedziałeś?

Można też ustawić realizację wysyłki na 2 dni 

Tyle możliwości, że głowa mała.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ALCkow Jak chcesz korzystać z DPD to, tak jak z każdą inną firmą spedycyjną, musisz ustalić swoje relacje z kurierem odpowiedzialnym za rejon w którym masz swój punkt odbioru. Jeżeli są z tym problemy, to musisz dotrzeć to jego przełożonego. 
Kontakt tu ma AG czy reklamacje, to tylko "ostatnie deska ratunku" w sytuacjach nadzwyczajnych. Na tym nie możesz opierać codziennej pracy.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Znajdujemy się w rejonie, gdzie w promieniu 5km jest koło 100 firm sprzedających na allegro. Kurierów DPD krążących po okolicy jest, z tego co słyszałem, około 5.  Jak jeden nie zmieści na samochód, może podjechać drugi. Zgłaszam to na DPD, informują odbiór jutro. Od środy to już trzecia taka sytuacja.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Może jakby nagle pojawił się w rejonie UPS to tłuste ryby z DPD zaczęły by się bardziej starać hmm?

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Nie wiem czy wszyscy pamiętają. Około 2 lata temu możliwość wysyłki kurierem na adres w smart była tylko przez InPost ( paczkomat i kurier ) wtedy nie było opłat za smarta. Opłaty dodatkowe wynosiły średnio 2,99zl do paczki. Allegro zerwało z inpostem i weszło w DPD UPS i pocztę pl na smarcie. DPD ma paczki do 30kg, UPS do 20kg, pocztą problem z podjazdem dpd podjazd nawet po jedną paczkę, ale za to opłaty dodatkowe to 19,99 i więcej zniszczonych paczek. Już wolałbym płacić za smarta 6,99zl za paczkę inpostowi niż DPD. 

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

u mnie też tak się dzieje DPD w ogole nie odbiera paczek muszę sam je do punktu wozić, a więc to co trzeba płacić za paczki w systemie smart+ to że je samemu trzeba wozić to stawia już poważne pytanie czy opłaca się dalej handlować na tym [edycja] allegro

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

U mnie jest ten problem, że codzienne mam około obiętościowo 1-1,5 palety paczek. Z dwóch dni może zrobić się 3 palety paczek. Też nie moja wina, że DPD nie wyrabia, ja dostaje negatywne opinie. Jedna paczka się już wróciła (odmowa)

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

U mnie też różnie z odbiorem paczek bywa. Kilka razy kurier się nie pojawił. Dzwoniłem na infolinię (naprawdę starają się pomóc i są bardzo uprzejmi i rzeczowi), ale po 16:00 nie ma już możliwości podjazdu. Ja akurat nie mam zbyt wiele paczek, które idą przez DPD więc wtedy wsiadam i zawożę je do DPD Pickup - ostatecznie kurier i tak odbiera je dopiero dzień później, ale przynajmniej są zeskanowane i klient widzi, że coś się dzieje :). Do tej pory jeszcze nikt nie miał pretensji :). Jedynie statystyki na Allegro lecą w dół :(. 

oznacz moderatorów