anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD paczki abonamentowe a Allegro kurier DPD

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

Hej, jak wygląda sytuacja, gdy mam umowę z DPD na paczki abonamentowe (50 sztuk)?

Z tego co rozumiem, paczki Allegro Kurier DPD nie wliczają się do abonamentu. Czy w takim wypadku, płace abonament za paczki + dopłacam do paczek z Allegro? Bo skoro nie wliczają się do abonamentu, wychodzi że nie wysłałam żadnej paczki ale i tak muszę za nią zapłacić? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Aditum
#12 Orędownik#

@interzakupy_2006 ja podczas rozmowy ze swoim opiekunem klienta DPD dowiedziałem się jak mam rozwiązać tą sytuację w swojej sytuacji. Mam abonament na 20 przesyłek. 

Jak klient zamawia z metodą dostawy Allegro Kurier DPD lub Allegro Kurier DPD pobranie (bez smart) - po imporcie zamówienia usuwam adres mail klienta = paczka abonamentowa

Jak klient zamawia ze smartem - import, e-mail @allegromail zostaje = przesyłkę rozliczam z Allegro

U mnie to działa bo mniej więcej połowa to przesyłki smart, połowa bez smart, więc jestem w stanie w ten sposób wykorzystać pakiet 20 paczek. Gorzej mają Ci, którzy pakiety mają większe.

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@Aditum  sprawdzałeś jak to wygląda w rozliczeniach z DPD ? 

szczególnie początek okresu rozliczeniowego tj 20 pierwszych przesyłek jak jest rozliczane, czyli jak nadajesz w/g tego co napisałeś co jest jeśli masz smarty na początku miesiąca, jak są rozliczone przez dpd

mnie nie przeraża 20 paczek poza allegro ale sformułowania dpd 

"Jeżeli przesyłka będzie z puli abonamentowej i allegro kurier dpd to zostanie wliczona do abonamentu oraz może zostać zaliczona do allegro kurier dpd.

Żeby nie dublować kosztów proszę o nadawanie przesyłek w usłudze allegro kurier dpd po wykorzystaniu puli abonamentowej."

I nie wiem jak by to wyglądało jak nadamy najpierw przesyłki allegro a potem dopiero zwykłe

 

 

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@interzakupy_2006 nie sprawdzałem, nie dostałem specyfikacji. Dostaję ją pod koniec miesiąca, ale mogę w sumie zadzwonić do nich i poprosić o takową. 

Wg. tego co powiedział mi opiekun:

Przykład

Mam 10 zamówień :

  • 6 allegro dpd - smart
  • 4 allegro dpd - bez smart (dostaję wpłatę 12,99/16,99)

Importuję wszystkie zamówienia i w przesyłkach bez smart usuwam adres mail generowany przez allegro, przez co odejmuje mi 4 paczki z 20. 6 rozliczam z Allegro. Numer paczki muszę co prawda uzupełniać ręcznie.

Moim zdaniem nie ma szans na dublowanie przesyłek ponieważ rozliczanie przesyłek z Allegro odbywa się właśnie przez poprawnie uzupełniony adres mail z domeną @allegromail .

Abstrahując obsługa DPD ma niewielką wiedzę na temat umowy DPD z Allegro i interpretacje obsługi są różne lub odsyłają po informację na temat rozliczeń do Pomocy Allegro.

W poniedziałek poproszę o specyfikację i dam Ci znać jak to wygląda. 

oznacz moderatorów

pan_krystian
#8 Zapaleniec#

@Aditum  możesz napisać czy to działa? Nie masz doliczonych dodatkowych opłat przy usuwaniu maila?

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

odradzam podpisywania jakąkolwiek umowę abonencką z DPD miła mi okres 2 lat ceny o wiele wyższe niż obiecywane chodzi o abonament po za allegro 

oznacz moderatorów