anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dramatycznie spadająca liczba ocen

the-foe
#12 Orędownik#

Ktoś rozumie czemu nagle, tak gdzieś od 2-3 miesięcy liczba ocen transakcji spadła o połowę? Wcześniej miałem ok 1/3 transkacji ocenianych, teraz już tylko 1/6. To ok 50 transakcji dziennie mniej ocenianych. Liczba transakcji w poprzednim roku ta sama, nawet nieco (ale symbolicznie) wzrosła. Zaczynam się zastanawiać, czy nie spamować ludzi mailami, ale zawsze odradzano takie akcję, z drugiej strony mam już wielu klientów, którzy kupują cyklicznie i nigdy nie wystawiają oceny, mają to gdzieś najwidoczniej. IMO, po okresie kiedy można wystawić ocenę (90 dni) system powinien transakcję zaliczać automatycznie jako ocenę pozytywną (nie liczącą się do średniej).

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

R-PC
#8 Zapaleniec#

Jeżeli Sprzedający poczuł się urażony (nieważne: słusznie czy nie) negatywem od Kupującego, to moim zdaniem miał prawo wystawić Mu niższą ocenę (np. nie polubił takiego Kupującego), słabiej ocenić transakcję z takim Kupującym. To jest subiektywna ocena Kupującego dokonana przez Sprzedającego. Żeby uwiarygodnić swoje oceny - zarówno Kupujący jak i Sprzedający powinni zadbać o właściwe uzasadnienie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 Knowhere mwmonety TATLOK @the-foe Przydałaby się jakaś zachęta ze strony allegro choćby symboliczna , ale niestety serwisowi na tym nie zależy . W skrajnych przypadkach nawet jedna zbyt subiektywna ocena może dramatycznie wpłynąć na jakość sprzedaży .Od pewnego czasu serwis coraz bardziej dokręca śrubę dla SS i pewnie dlatego nic nie robi w tym kierunku , w końcu SS to dodatkowe koszty dla nich .

U mnie w stosunku do ubiegłego roku ilość wystawianych ocen spadła o połowę / tą większą 😁 /

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

U mnie jak było 1/3 tak jest cały czas.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@the-foe 

A ja tam wystawiałem, wystawiam i wystawiał będę. Może mi się zdarzyło parę przeoczyć (jak na przykład z akumulatorkami, których nie przetestowałem w trzy miesiące), ale generalnie wystawiam nie czekając na niewiadomojakinumer sprzedającego. A nie wystawiam komentów ze standardowym "ok", bo takich by mi się nie chciało ;] Dostał ktoś jakiś nietypowy ? ;D

Natomiast opiniowania można się oduczyć na Allegro lokalnie i jeśli się to przeniosło na allegro właściwe, to całkiem możliwe, że to jeden z czynników.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

A ja tam sie ciesze że spada. Może ktos zauważy i w koncu zajda jakieś zmiany w tym archaicznym systemie

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@cookie000

A ja też. Tylko motywacje są inne. Uważam że ocenianie jest głupie i jestem jego wrogiem. Dlatego wszystkie transakcje oceniam pozytywnie i na 5 gwiazdek jeżeli towar otrzymałem. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Nad_Pilica 

Założenie samo w sobie nie jest złe, bo pozwala odróżniać kupującym ziarno od plew. Niech to jest jakaś selekcja, nawet jeśli opierałaby się tylko na negatywach.

Irytuje mnie tylko trochę co innego: oceń jeszcze sklep prze gugla, przez ceneo i oceń produkt tu i tam. Nie jestem jakimś zawodowym recenzentem, żebym miał tam wszędzie coś wpisywać. Jak ktoś chce - proszę bardzo. Zatem dobrze, że nie ma przymusu, ale czy to nie jest tak, że sami byśmy chcieli aby inni recenzowali, a my tylko z tego korzystali nie dając nic ze swojej strony ?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Od 29 lutego 2024 praktycznie nie otrzymuję ocen sprzedawcy. Czy coś zmieniliście w sposobie oceniania, może jakies utrudnienia... zamiast ułatwień. Dodawanie gratisów też nic nie daje. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@CHECINIAKI  

Niestety Allegro zmieniło sposób wystawiania ocen i rzeczywiście jest ich coraz mniej.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-utrudnia-wystawianie-ocen/m-p/7453...

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@CHECINIAKI Tak, Allegro 'ulepszało" formularz wystawiania komentarzy, aby klient mógł sobie więcej poklikać, mógł się zgubić i żeby mu się odechciało w ogóle wystawiać komentarz.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Tak pomyślałam, bo teraz jest dramat, nie ocenia się sprzedawców na Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI  Wygląd oraz utrudnienia nie zachęcają do wystawiania ocen, kupujący chcą kupić i zapomnieć.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Mam podejrzenia, że bot Alina został głównym informatykiem firmy...

 

oznacz moderatorów

dot-and-panda
#7 Wielbiciel#

W zupełności się zgadzam. Sama nie tylko sprzedaję na allegro ale również dużo kupuję. Wystawienie komentarza to udręka, zamiast szybko i sprawnie to formularz rozbudowany do granic możliwości. Po prostu nie chce mi się ich wystawiać i szkoda mi na to czasu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Utrudniło się, teraz jest jakieś "barachło" ale jak sprzedający się nie wywiązał  z terminu wysyłki oraz z terminu który sam w korespondencji zaproponował to wystawić ocenę zgodną czy wcale?🤔

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Wystawić ocenę, jak najbardziej. Wcale nie negatyw. 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Od 29 lutego do 18 marca 2024 mamy tylko 3 oceny wystawione od Sprzedających. To jest ewenement, nigdy tak nie było. Potrzebuję ocen, bo mam 7 negatywów (jeden słaby produkt miałam) i nie mogę się odkuć 🙂 Jak żyć? 🙂

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Sprawa jest bardzo prosta. Kupujący kupuje i chce otrzymać towar. To jasne.

Nikt nie zmusi go do wystawiania oceny. Oczywiście, jak jest jakiś problem - to ocena jest jak najbardziej wystawiana, obcięcie gwiazdek, negatyw (bo dostawca zawalił termin dostawy, bo kupujący nie przeczytał opisu aukcji itp.)

Ale jak jest wszystko OK. - to po co wystawiać jakiekolwiek komentarze? A jak już, to kto zwraca uwagę na "obcięte" gwiazdki? - nikt. A dla zasady, czasem można obciąć, bo towar mógł byc wysłany w ten sam dzień, a jak był - to mógł być lepiej zapakowany (folia bąbelkowa, profesjonalne wypełniacze itp.)

Ja wystawiam komentarze tylko z jednego powodu - sam sprzedaję i wiem jak bardzo na tym zależy Allegro i z tego powodu również sprzedawcom. Gdybym nie sprzedawał - miałbym to "gdzieś...".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów