anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Duży "A" wchodzi do Polski

Xard86
#10 Popularyzator#

Dzisiaj dostaliśmy e-maila od portalu na "A" którego nazwy nie wolno tu wymieniać ( a przynajmniej tak było jeszcze jakiś czas temu ), że w końcu wchodzą do Polski. Pojawił się panel po polsku, informacja o tym, że automatycznie przerzucą nasze oferty z innych rynków i przeliczą na PLNy itd.

Ciekaw jestem jak zareaguje Allegro i co z tego wyniknie. Znając dosyć dobrze obie platformy wcale też bym nie był pewny ostatecznego wyniku tego starcia. W każdym razie może być ciekawie.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Duże A chce połknąć małe a .

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

A może to małe a robi wszystko żeby dostać max za danie się połknąć przez duże A?

W końcu rynek już jest w miarę pokryty a prawdziwa konkurencja to A z małym l.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Ja dostałem zaproszenie rok temu.

Nie ma się z czego cieszyć. Prowizje i polityka niewiele się różnią. 

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

To co dzisiaj przyszło to nie zaproszenie dla polskich firmy żeby sprzedawały u nich ( które przychodziły z rok temu ), a faktyczne ogłoszenie wejścia do Polski.

Natomiast czy się cieszyć czy nie - jak napisałeś, różnice są niewielkie, natomiast Allegro ma pole do ruchu. A m zon dla Polski nie obniży prowizji, nie zmieni momentami jeszcze bardziej niż w Allegro absurdalnych reguł... dlatego mówię, że może być ciekawie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ale musieli ładnie GMailowi zabulić za dostęp do adresów mailowych na rozsyłanie reklam 😉

A tak szczerze, to ciekaw jestem jak to się rozwinie. Ich prowizje grubo przekraczają Allegro. Z drugiej strony to dane są z roku 2019 - 0,30€ to minimum i sporo kategorii ma 12-15%+ prowizji. Może na Polskim rynku inaczej to rozpracują 😄

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Jak nie będzie zysku to się zwiną.

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

W większości kategorii ich prowizje to 15%. Ale na Allegro mamy 11% + prowizje od oferty wyróżnionej + prowizje od wysyłki + dopłata do smarta + prowizje od strefy okazji i tak faktycznie licząc to różnica nie jest duża. Oba portale mają swoje zalety i wady. Firmowo akurat dla nas analizując to na szybko nie wiele się zmieni.

Prywatnie - można liczyć na więcej przecen markowych rzeczy, prawdziwy black friday itd. Do tego dostęp do większej ilości produktów, ale ceny raczej będą tam europejskie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM dlaczego GMailowi? Ja mam adres na własnej domenie i też dostałam maila. 😏

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte  A to ciekawe, jeden z naszych adresów gmail nie jest nigdzie zarejestrowany, jedynie na Allegro.

Chyba że... 😉

 

[Teoria spiskowa]

Drużyna Ama ściąga botami adresy mailowe z Allegro

[/Teoria spiskowa]

🤣

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM dostałam to na adres, który z handlem wiąże tylko Allegro, w innych miejscach w sieci powiązany jest z usługami 😁

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Ale przecież wtedy taki mejl dostałbyś na allegromail, a nie na gmail😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere A czemu na allegromail? 😛 To chyba tylko wtedy jak ktoś zada pytanie do sprzedającego lub wyśle wiadomość - chyba, że o czymś nie wiem 🤔

Adresy mailowe sprzedających są "widoczne" w każdej ofercie i nie są ukryte przed botami, więc zbudowanie bazy adresów mailowych to raczej nie problem 😛

DarkStoorM_0-1611765678740.png

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM W sumie, jeśli poszło to tylko na konta firmowe z widocznym adresem mejlowym w zakładce (w ogóle to jest obowiązkowe?). No bo przecież allegro raczej nie ma u siebie człowieka z ąmazona (oprócz prezesa😁).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Hmm Myśle że jezyczkiem uwagi beda usługi inpostu. Co do reszty obstawiam że bedzie porównywalnie lecz Inpost nie bedzie chyba w stanie obsłużyc z paczkomatami jednej i drugiej platformy

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ dlatego niedawno pisali w necie, że Allegro już chce stawiać swoje "paczkomaty" 🙂

Wiedzą, że Inpost się na nich wypnie i wybierze większego gracza.

Allegro ma ostatnią szansę na uratowanie tyłka i zamiast podwyżek to obniżki, aby utrzymać sprzedawców i zachęcić nowych. Ja w tamtym roku wydałem na prowizje równowartość NOWEGO SAMOCHODU, całkiem niezłego.

No i tak sobie pomyślałem, że gdybym nawet 50% tej kwoty wydał na reklamę czy to w necie czy nawet jakichś gazetach lub lokalnych radiach, to efekt miałbym o wiele lepszy 🙂

Więc, efekt prosty. Allegro liczy, sprzedawcy też liczą. Nikt nie jest **piiip**ą (chyba, że ktoś zaczyna przygodę z Allegro, dopóki po 2-3 miesiącach nie przeliczy sobie kosztów i faktycznych zysków; bo jak widzę za ile niektórzy sprzedają pewne rzeczy to nie ma bata, ale dopłacają, albo robią wały z podatkiem).

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte "bo jak widzę za ile niektórzy sprzedają pewne rzeczy to nie ma bata, ale dopłacają, albo robią wały z podatkiem" - albo jeszcze się nie połapali lub niezbyt wnikliwie studiowali faktury od allegro😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Xard86 Trochę potrwa zanim się uporają z wieloma problemami które Allegro ma już za sobą. Przypuszczam że tam pierwszy sort jaki wejdzie to "kreatywni" sprzedawcy póki nie dostosują swoich mechanizmów bezpieczeństwa do naszych realiów, patentów "kreatywnych sprzedawców" i wykorzystywanych luk w naszym prawie.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

@ZibiK30 Akurat o to bym się nie martwił - tam polityka jest prosta - nie spełniasz zasad lub łamiesz je - nie sprzedajesz. Wielu dużych sprzedawców przez A miało blokowane konta ( czy słusznie czy nie to inna sprawa ), a samo założenie konta to czasem trudna sprawa.

Spójrz na to z drugiej strony - A wcale nie potrzebuje polskich sprzedawców. Ma swoją ofertę oraz setki tysięcy sprawdzonych sprzedawców z całej Europy których oferty tak jak nasze przerzuci na  A mz .pl . Ba - my sprzedajemy w formule FBA czyli oni magazynują nasz towar - nawet palcem nie musimy kiwnąć żeby oferty pojawiły się w Polsce i tak samo będzie z tysiącami sprzedawców za granicą których produkty pojawią się do zakupu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Xard86 Mi się wydaje że Allegro może się oprzeć dzięki temu czego chciało się pozbyć do Lokalnie. Małym sprzedawcom, okazjonalnym Sprzedawcom, Kolekcjonerom - oni na duzym A nie będą wystawiać...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów