anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Duży "A" wchodzi do Polski

Xard86
#10 Popularyzator#

Dzisiaj dostaliśmy e-maila od portalu na "A" którego nazwy nie wolno tu wymieniać ( a przynajmniej tak było jeszcze jakiś czas temu ), że w końcu wchodzą do Polski. Pojawił się panel po polsku, informacja o tym, że automatycznie przerzucą nasze oferty z innych rynków i przeliczą na PLNy itd.

Ciekaw jestem jak zareaguje Allegro i co z tego wyniknie. Znając dosyć dobrze obie platformy wcale też bym nie był pewny ostatecznego wyniku tego starcia. W każdym razie może być ciekawie.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

Ech, niech może wróci do gry dawny świszczący konkurent 🙂 🙂

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash napisał: "Mi się wydaje że Allegro może się oprzeć dzięki temu czego chciało się pozbyć do Lokalnie."

Szara strefa ratunkiem dla Allegro!

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573 powrót do korzeni, od szarej strefy Allegro zaczynało 🙂 w porównaniu z nimi, Allegro to dla sprzedających taniocha 😁 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte Nie wydaje mi się, żeby w XXI wieku Allegro chciało budować swoją pozycję na "małych, okazjonalnych sprzedawcach" i być takim gorszym Аmazonem - ze sprzedawcami-szarkami, co tylko kombinują jak tu wykiwać nabywcę i skarbówkę. Nie te czasy.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79179573 allegro promuje najniższą cenę i po niej sortuje ceny towarów z eanem

więc promuję towar lewy, może ze zwrotów, z szarych kanałów dystrybucji - czyli właśnie taki co może być na bakier ze skarbówką

to jak z używanymi samochodami w Polsce - by sprzedać auto trzeba zaniżyć jego przebieg bo nikt auta nie kupi

na allegro cena - w autach przebieg

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573 wyobraź sobie, że mam tego świadomość. Może nie buduje na nich swojej pozycji, ale jakiś skrawek nieba im uchyla, bo mimo wszystko ich pieniądze zasilają konto Allegro. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Też mi się tak wydaje. Przecież fakt, że tu można kupić wszystko, zapłacić jednym przelewem za zakup telewizora, znaczków z Korei, konserw rybnych i starych bombek choinkowych, to jest jeden wielki program lojalnościowy. Taka Moja Alledronka - przyzwyczajenie klienta, wyrobienie nawyku.

I udało im się. Jeśli nawet ja wiem, że wielu Polaków mówi "kupiłem na Allegro", mając na myśli "kupiłem w internecie", to ich spece powinni to wiedzieć lepiej. Wiedzieć i wykorzystać.

Boję się tylko tego, czy Allegro chce się opierać. Fundusze private equity to nigdy nie jest inwestor strategiczny. Niestety...

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kasiulki2 Póki co allegro ma mniejsze prowizje z tego co porównywałem i jednak i jest popularniejsze, więc na razie mogą spać spokojnie. Chyba ze tamci dadzą coś na zachętę, na razie nic nie oferują atrakcyjnego

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

Tym czymś może być Prime z szerokim wachlarzem usług elektronicznych... miejmy nadzieję, że w ludzkiej cenie 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Tu szczegóły, w tym i prowizje: KLIK

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Vryko Z tego co przejrzałem to większość wyższe prowizje niż tu

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Xard86  WIG spadł 7%

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

SZanse by A się udało w Polsce są minimalne

musieli by przez kilka lat sprzedawać pod tzw wodą

chyba że allegro się same zaora

np: tym

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-1-marca-parametr-ean-bedzie-obowiazkowy-dla-produktow-ze-sta...

zalety allegro to nowoczesny interfejs, bezpieczeństwo transakcji , wygodne płatności

i duży wybór produktów (ale to allegro właśnie ogranicza swoimi decyzjami)

 

a amazońska puszcza to wygląd jak z lat 90-tych, płatność tylko kartą, wysokie prowizje dla Sprzedawców i maksymalnie badziewny sposób opisywania produktów, a także mała oferta

gdyby właściciel allegro był polski to by dbał o polskich sprzedawców - może teraz ktoś zrozumie że liczy sie różnorodność ofert a nie ich grupowanie gdzie sprzedaje ten kto zrezygnował z prowizji lub ma towar zdjęty z tira

 

 

oznacz moderatorów

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

Jak na razie małe A. ciśnie w ślepą uliczkę dużego A., z mechanizmem porównywania produktów po EANach i wkładaniem pod nos tych najtańszych. Brakuje jeszcze tylko AI próbującej nam wcisnąć nie to, czego szukamy tylko to, co ona chce nam sprzedać i co jej się wydaje, że chcemy 🙂

Puszcza jak i elektroniczna zatoka to prymitywnie wyglądające interfejsy, typowe dla amerykańskich firm (patrz twarzoksiążka) 😛 Zatoka w Polsce wymiękła, ale puszcza ma swoje metody uczynienia z globalngo e-commerce swego PGRu....

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@w.skrzypinski a wystarczy się uczyć historii

Prawo Kopernika  -gorszy pieniądz wypiera lepszy

i wiedzieć, że:

Prawo allegro- gorszy towar wypiera lepszy

Prawo eckomerce- gorszy portal wypiera lepeszy

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jest duża szansa na to, że ALL samo się zaora.

Wystarczy, żeby przy podobnych prowizjach duże A nie mieszało cały czas w prowizjach, regulaminach i zasadach. Przecież to jest obecnie obłęd. Cały czas siedzę nad aukcjami, nie mam czasu wystawiać nowych towarów. Po ostatnich podwyżkach spora część towarów schodziła poniżej kosztów (między 10 a 30 zł prowizji to spora różnica).

Razem z ALL wchodziło na nasz rynek EB. Tylko, że All miało wizję budowania rynku - sprzedający, towary, kupujący, a potem zyski. EB - przejadło te marne grosiki z inwestycji.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

@maxr01 

Przecież EB wchodził kilka lat po uruchomieniu Al., zabrakło im jakiegokolwiek pomysłu. A gdy to się działo, charakter Al. był kompletnie inny i "dziesiąt" procent transakcji to były C2C, podobnie obsługiwane przez EB zresztą. Ja najbardziej żałuję, że świszczący konkurent się nie rozwinął 🙂

oznacz moderatorów

herby-godla
#1 Nowicjusz#

Pomyślałem, że poruszę ten temat z uwagi na nieludzkie naliczenia stosowane przez Allegro. Zastanawiam się czy portal ten po prostu wykorzysta ludzi chwilowo, a następnie zbankrutuje czy ewentualnie zostanie sprzedany do **piiip**u ?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Tam nie jest taniej. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Póki co korzysta z monopolu na sprzedaż szerokiej gamy produktów ,wprawdzie sporo ,zwłaszcza większych graczy stąd odeszła ale raczej nie po to by przejść z małego a na duże A tylko sami tworzą sobie inne drogi do rozprowadzania swoich towarów .Sprzedając tu przez lata można sobie stworzyć całkiem dobry rynek zbytu i mieć swoich stałych odbiorców którzy chętnie kupią od ciebie poza portalem po kosztach niższych niż te na allegro ,które są wymuszane na sprzedawcach przez wysokie prowizje i pozostałe koszty obsługi.

oznacz moderatorów