anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dwie różne wysokości prowizji dla tej samej kategorii?

Janirka
#12 Orędownik#

Czy mogłabym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu? 🙂 Chodzi o dwie różne wysokości prowizji dla tej samej kategorii, które zostały mi naliczone.

A mianowicie: sprzedaję produkty w kategorii Dziecko - Okazje, przyjęcia - Zaproszenia - Urodziny. Wszystkie produkty mam w cenie 1,59zł/sztuka. Według 4 załącznika do regulaminu, prowizja powinna wynosić 11%. Według kalkulatora opłat, prowizja ta wynosi 15,72%. Gdy zaczęłam sprawdzać w rozliczeniach jaką faktycznie wysokość prowizji mi naliczono, okazało się że raz nalicza 11% a raz 15,72% 🤔

Zrzut ekranu regulaminu:

Zrzut ekranu 2020-06-2 o 14.30.21.png

Zrzut ekranu z kalkulatora:

Zrzut ekranu 2020-06-2 o 14.30.42.png

Pod uwagę były brane wyłącznie zamówienia z jednej kategorii, nie łączone z produktami z innych kategorii, które nie są w żaden sposób wyróżnione, nie mają monet i nie mają dodatkowych opcji. Są po prostu wystawione w cenie 1,59zł. Wyliczenia są z uwzględnieniem prowizji od dostawy. I wygląda to następująco:

1) 10szt. x 1,59zł = 15,90 + 8,99 wysyłka Inpostem = 24,89 zł. Dla tego zamówienia pobrało mi 2,73 (w zaokrągleniu 2,80) prowizji, czyli 11%. Zgadza się.

W kolejnym zamówieniu, naliczyło mi prowizję z kalkulatora opłat a nie z regulaminu, czyli 15,72%

2) 26szt x 1,59zł = 41,34 zł i wysyłka smartem za 0,00. Teoretycznie, powinnam zapłacić 4,54 zł (w zaokrągleniu 4,60) przy założeniu 11% prowizji z regulaminu. Jednak moja prowizja wynosi 6,50zł czyli dokładnie 15,72%. 

A w jeszcze kolejnym, zamówieniu o wartości 32,84 (włącznie z wysyłką Inpost za 8,99), prowizja wyniosła 3,75 choć teoretycznie powinna wynosić 3,61zł przy 11% prowizji. Rozumiem zaokrąglanie, ale o 15gr? Ja teoretycznie nie zbiednieję, ale na 300 zamówieniach to już jest dodatkowe 45 zł. A na 100 sprzedawcach, to już jest 4500 zł.

Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie, które wartości mnie obowiązują? Z regulaminu? Czy z kalkulatora? I dlaczego raz jest tak, a raz inaczej?! Nigdzie nie mam informacji, że w przypadku zamówienia ilości większej niż np. 20sztuk, prowizja wzrasta. Nie ogarniam tej matematyki...

_______
Kamila
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Janirka Prodaj mi proszę numer oferty, której dotyczy ten problem. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

1,59X11%= 0,17 Czyli poniżej minimalnej

Policzyli Ci 0,25 za sztukę

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@akcesoria-net-pl @nat_not Teraz już wszystko jest jasne. Kompletnie tego nie wzięłam pod uwagę. Dzięki piękne! 🙂

_______
Kamila
oznacz moderatorów