anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja za niewystawienie faktury imiennej

mwmonety
#21 Demiurg#

Klient założył mi dyskusję za to że nie otrzymał wraz z towarem faktury (wystawiłem paragon) .Problem w tym że Allegro teraz samo w tym "pomogło" ,bo wchodząc w zamówienia od klientów nie ma informacji o tym czego oczekuje klient tylko wyświetla się "brak wiadomości od klienta" .Informacja była dopięta do wiadomości o sposobie wysyłki która to powędrowała do spamu i nie była odczytana.A swoją drogą to wpadł na tak genialny pomysł by w wiadomościach po zakończeniu aukcji nie było widać czy się sprzedał czy nie (napis jest zbyt długi ) i nikt nie jest w stanie klikać i sprawdzać każdą .Czy mam obowiązek wystawić taką fakturę ? i jak to zrobić by nie łamać przepisów i regulaminu? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mwmonety, przykro mi, ale z naszej perspektywy Kupujący nie otrzymał faktury, o którą zawnioskował podczas dokonywania zakupu. W sprawie wystawienia faktury rekomenduję Ci skontaktować się z księgowym - nie udzielamy porad w tym zakresie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mwmonety a w zakładce Zamówienie nie wyświetliła Ci się tak informacja. Poproś o zdjęcie lub skan paragonu i wystaw fakturę do paragonu. Do faktury podepnij przysłany paragon i powinno rozejść się po kościach.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety  

W zamówieniach powinieneś widzieć prośbę o fakturę w dwóch miejscach. Po prawej stronie zamówienia wyświetla się ikonka FV, a u góry po lewej stronie masz belkę - "klient prosi o FV ".

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Teraz już wiem ale przez ponad pół roku nie prowadziłem działalności i przez ten czas sporu tu zostało namieszane. Wysłałem już fakturę meilowo i mam nadzieję że temat zostanie zamknięty. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety  

Nie działać pół roku na Allegro to faktycznie jakbyś od nowa zaczynał 😂 Tych zmian nie da się tak szybko ogarnąć.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

jeśli podczas aukcji masz zaznaczone, że nie wystawisz faktury to jej wystawienie jest tylko twoją dobra wolą, informacja od księgowej bo sam o to jakiś czas temu pytałem

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@gsyART  

No bez jaj. Co ma zaznaczanie na Allegro do obowiązku wystawiania faktur, gdy prowadzisz działalność?  I księgowa takie bzdury Ci opowiada?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@gsyART  Księgowe też miała jakąś przerwę. Chyba troche dłuższą.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ano taką, , że sprzedawca zaznacza, że nie wystawia FV. I teraz powiedz mi, jak możesz zmusić sprzedawcę do wystawienia FV? W odpowiedzi podaj  art. prawne.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Przedsiębiorcy sprzedający swoje towary lub wykonujący usługi na rzecz osób fizycznych nie mają obowiązku wystawiania faktur VAT takim osobom, chyba, że zwrócą się one do sprzedawcy z taką prośbą. Jest to zgodne z art. 106 ust. 4 ustawy o VAT.

Przedsiębiorca ma obowiązek na żądanie kupującego lub usługobiorcy wystawić rachunek dokumentujący sprzedaż lub wykonanie usługi.  art. 87 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacji podatkowej (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.)

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@maxr01  

Myślałam, że pomagasz tutaj jako prowadzący działalność, ale chyba nie skoro takie bzdety wypisujesz 😂

Zmusić kupujący go nie może, ale może uświadomić, że nie wystawiając faktury będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej skarbowej za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe. Może też zgłosić ten fakt odpowiednim organom jak np Urząd Skarbowy.

 

Zgodnie z art. 62 § 1 ustawy Kodeks karny skarbowy (dalej jako „kks”), kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury lub rachunku, wystawia je w sposób wadliwy albo odmawia ich wydania, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Zawsze staram się udzielić odpowiedzi jak najbardziej zgodnej z moją wiedzą.

Fakt. Może niedokładnie przeczytałem wątek. Ale nie wypisuję bzdetów.

Po ierwsze  - kupujący powinien podać dane do FV najpóźniej w chwili zakupu. Na Allegro jest to moment zakupu i wypełniania formularza opcji dostawy.

Następna sprawa - nie wiem jaka była kwota transakcji. Jeśli do 450 zł - to niestety, zarówno jak i   @Kaliope_Brzeg  musicie się nieco doszkolić w tym temacie. Nikt nie może zmusić sprzedawcy do wystawienia FV do kwoty 450 zł . Kupujący może otrzymać paragon z wpisanym numerem NIP - jeśli go poda najpóźniej w chwili zakupu. Proszę się wybrać do jakiegoś marketu - Kaufland, Carrefour - tam tego doświadczyłem, co poparło moje biuro rachunkowe. To jest rozliczane jako FV.

A FV imienną zawsze da się załatwić -  kupujący odsyła paragon i dostaje FV imienną (niefiskalną) do paragonu.

pzdr.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg  - zamilkłaś?

- też milczysz? Jakie jest stanowisko Allegro  w stosunku do  wystawiania FV do 450zł?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Temat "umarł" śmiercią naturalną, czyli brakiem odpowiedzi ze strony osób stawiających "zarzuty" oraz moderatorów. Czyli sytuacja standardowa - przemilczeć problematyczny wątek i pójdzie on w zapomnienie - jak i sporo innych. Szkoda, że w "dyskusji" na Allegro sprzedawcy nie mogą postąpić w ten sam sposób.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@maxr01 Szczerze, nie chcę zabierać głosu w dyskusji gdzie pisze się o "FV imiennej do paragonu". Trzeba by ustalać co przez to rozumieć bo coś takiego nie występuje w przepisach prawa. Jak ktoś jest czynnym podatnikiem VAT to wszystko musi wiedzieć na bieżąco bo inaczej może to drogo kosztować. Jak ktoś nie jest podatnikiem VAT, to może sobie wystawiać "bilety imienne" czy "poświadczenia transakcji" choćby na serwetkach. I tak wyłga się z obrotów i PIT.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@maxr01

Sorry za te bzdety, trochę mnie poniosło 😊

Akurat ja odnosiłam się nie do problemu wątku czyli faktury imiennej, lecz wpisu że można sobie zaznaczyć na Allegro wystawianie bądź nie faktur i jest to wiążące. A niektóre księgowe to ponoć nawet potwierdzają.

Ty jak zauważyłam czytasz wątki wybiórczo i pewnie dlatego nie zawsze udaje się nam dogadać 😊

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Kaliope_Brzeg - Tak, masz rację , czytam wątki "wybiórczo". A raczej czasem, w wolnej chwili . Nie mam po prosu na to czasu.

annas14-firma -   prawda jest brutalna -  masz wystawić FV imienną na życzenie klienta. To istnieje w przepisach prawa. Do czego jest potrzebna? - jeden przykład tylko podam: rozliczenie się z np. Pomocą Społeczną.  Pomijam fakt wystawiania FV tylko dla własnego "widzimisię". Żeby paragon nie "wyblakł".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@maxr01, wybacz za zwłokę. Paragon z NIP-em do 450 zł stanowi fakturę uproszczoną i rzeczywiście nie ma tu konieczności wystawiania dodatkowo faktury klasycznej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów