anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ze sprzedawca

MAMY ROZWIĄZANIE!
arturzks
#8 Zapaleniec#

Anulowałem zakup. Sprzedawca zgodnie z regulaminem powinien mi zwrócić pieniądze w ciągu 2 dni roboczych. Mija 7 a ja nie mam kasy. Jak mam rozpocząć oficjalna dyskusje ze sprzedającym skoro ta funkcja jest zablokowana dla tych co anulowali zakup. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
mdrogeria
#21 Demiurg#

@arturzks anulowałeś zakup czyli odstąpołeś od umowy . Sprzedawca zgodnie z UK na zwrot środków ma 14 dni . Wspomniane przez Ciebie 2 dni to tylko zalecenie allegro , żadne regulaminy nie stoją ponad rozporządzeniami Organu Ustawodawczego . 

oznacz moderatorów
AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#
Ile czasu na zwrot pieniedzy po anulowaniu zamówienia?
 
 
Jaki jest termin na zwrot pieniędzy? Przepisy wskazują, że zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni. Jeżeli w tym czasie sprzedawca nie dokona zwrotu pieniędzy, to można wystosować do przedsiębiorcy na piśmie przed sądowe wezwanie do zapłaty.
oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@arturzks Tak jak napisał @mdrogeria .Pamiętaj jednak, że zanim rozpoczniesz dyskusję są jeszcze takie możliwości jak telefon i to powinieneś zrobić w pierwszym rzędzie.Zadzwonić i dopytać, a nie od razu dyskusja.Tym bardziej że to Ty zamieszałeś kupując, płacąc, a następnie anulując zakup.

oznacz moderatorów
arturzks
#8 Zapaleniec#

Co namieszalem? Anulowałem zakup po 5minutach.. Sprzedawca nie poniósł żadnych kosztów. Allegro napisało ze sprzedawcą ma obowiązek zwrotu pieniędzy w ciągu 2 dni roboczych tonie było sugerowanie sprzedawcy 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@arturzks zapoznaj się w pierwszej kolejności z zapisami w Ustawie Konsumeckiej i dopiero później zastanów się nad ,,obowiązkiem ,, sprzedawcy , a na sam koniec pomyśl o tym jak allegro wprowadziło Cię w błąd .

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Jak nie poniósł kosztów ,opłata za wystawienie lub ewentualne wyróżnienie czy promowanie jest bezzwrotna .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak Allegro pisze i masz rację że zwrot po anulowaniu zakupu, jeżeli nie zmienił się status przesyłki, sprzedający zwróci Ci środki w ciągu 2 dni,Gdy anulujesz zakup, który został już przez Ciebie opłacony, sprzedający powinien w ciągu 2 dni roboczych zwrócić Ci koszt zamówienia na kartę płatniczą lub konto, z którego zapłacono za zakup.   po anulowaniu nie założysz dyskusji ale możesz napisać tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@arturzks anulowałem po 5 minutach.... wiesz, że allegro to nie zabawa? Nie zastanawiasz się PRZED zakupem?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Masz racje, ale nie znamy powodu dlaczego tak zrobił, a jeżeli pomylił np: adres wysyłki.🤔

oznacz moderatorów
arturzks
#8 Zapaleniec#

No dobrze mój błąd. A co powiesz o tych sprzedających co uszkodzony towar nie zamieszczają w odpowiedniej ku temu rubryce a w jako używanych. Zobacz polowa używanej elektroniki jest uszkodzona a zamieszczona w używanych i małymi literkami wzmianka ze produkt uszkodzony. Raz już poruszałem ten temat, eby allegro usuwało takie oferty.. Bez odzewu. Dlatego ja też będę bezwzględny w roszczrniuswoich praw jakokupujacy

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@arturzks tak, aby tylko zgodnie z rozporządzeniami Ustawodawcy .

oznacz moderatorów
cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Masz pojęcie na ilu tzw. " czarnych listach " znalazła się w tym momencie Twoja nazwa?  Możesz być zdziwiony kiedy nie będziesz mógł czegoś kupić gdyż sprzedawca Cię na takowej umieścił. Miałam ostatnio dokładnie taki właśnie przypadek w którym potencjalny kupujący był zdziwiony że nie może kupić, nawet dzwonił w tej sprawie. A rozchodziło się o to że wszczynał dyskusje przed zgłoszeniem sprzedawcy problemu który można było w prosty sposób rozwiązać.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dialog łagodzi obyczaje a lanie piany tylko wszystko psuje.

oznacz moderatorów