anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dzięki Allegro targowiska wracają do łask

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Przed rozkwitem Allegro z przyjemnością chodziło się na miejskie  targowiska,zwłaszcza frajda dla kolekcjonerów,miłośników książek,bibelotów. Niedziela zawsze skupiała wielu sprzedających i kupujących,ba ciężko było przechodzić miedzy stoiskami a straż miejska rozganiała sprzedawców z przed targowiska.

Kiedy już wiele osób oswoiło się z Allegro już trudniej było kupić dobrą książkę,starą filiżankę,używanego zegarka ,film,na pytanie ,czy stały sprzedawca będzie miał książki słyszałam tylko -Pani tutaj sprzedam za grosze a na Allegro zawsze mam więcej i nie muszę stać cały dzień.

Ostatnio szukałam książek używanych sprzedawców gdzie zawsze się zaopatrywałam-nie ma ,bibeloty tańsze-nie ma, Patrzę na starocie ceny nie do przyjęcia,coraz to mniej aukcji,albo aukcja z minimalną kwotą,Allegro jeszcze bada wprowadzenie zasad domu aukcyjnego,rozmawiam z znajomymi bardzo dużo wraca na targowiska, płaci placowe i twierdzi że- Allegro?Tutaj sprzedam więcej i więcej mam zarobku no i kontakt bezpośredni. Faktycznie targowiska co tydzień pełniejsze, kupiłam wreszcie tanią książkę, a znajomi chwalili się tanimi kolekcjonerskimi zdobyczami.

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 A co tu rozumieć? Allegro od prawie 4 lat należy do konsorcjum trzech funduszy inwestycyjnych. Inwestycyjnych, rozumiesz😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere

Ależ rozumiem, rozumiem... Mam jednak wrażenie, że oni nie rozumieją, ci funduszowcy inwestycyjni.

Nie pojmują, że jak klient pójdzie gdzie indziej w poszukiwaniu pocztówki z PRL, to z rozpędu kupi wielki telewizor też gdzie indziej.

Celem funduszu inwestycyjnego jest maksymalizacja zysków. Wątpię, czy koszt obsługi sektora używanych książek przekracza rocznie osiem-dziesięć milionów złotych (na tyle szacuję roczną prowizję).

Jeśli pewien element działalności generuje zysk - choćby niewielki - to głupotą jest puszczanie buldożerów.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@renifer611 prywatnie odpowiem, że przepadam za klimatem targów staroci i cieszę się, że wracają do łask. Z drugiej strony mam też nadzieję, że każdy sprzedawca znajdzie swój złoty środek - szczególnie w kwestii zarobkowania.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@cloudcloud   "mam też nadzieję, że każdy sprzedawca znajdzie swój złoty środek - szczególnie w kwestii zarobkowania."

Ładnie napisane  ale  brzmi tak jakby  "No to krzyż wam na drogę!"

Chmury-chmury  widzę cry

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@br. niestety nie mam wpływu na podejmowanie decyzji biznesowych.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Jeśli tak jest jak piszecie, to jest miejsce dla konkurencji. Oby powstała jak najszybciej. Przełamać monopolsurprised

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@BURZYNSKID, obawiam się, że jedyną konkurencją dla detalistów będzie Allegro Lokalnie i tam większość nas skończy😁

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@konto zamknięte Jestem tu 15 lat i nawet nie wiem jak tam wejść, nie lubię czytać nowych regulaminów tego samego sprzedawcy. Nie wiem jaki to ma zasięg, jak lokalnie to chyba ma ograniczenia STREFOWE ? Zresztą jest już O L X.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@BURZYNSKID, wprawdzie wróżką nie jestem, ale przyszłość dla sklepów na Allegro widzę czarno. Krótko tu jestem i długo raczej nie będę, a ty skoro jesteś tu tyle lat, to zapewne widzisz zmiany i powinieneś dostrzec w jakim kierunku one zmierzają. Na dzień dzisiejszy masz dwie możliwości. 1. zacznij robić własny sklep po za Allegro, 2. zacznij poznawać Allegro Lokalnie. No jest jeszcze Urząd Pracy.🙂 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro lokalne mogło by być alternatywą dla indywidualnych sprzedawców także dla klientów ale reputacja tego portalu musiała by się poprawić a co za tym idzie słaby regulamin pozwalający na wyzyskiwanie tak kupujących jak i sprzedających .obecnie są duże obawy i po tym co na forum się pisze zbyt duże ryzyko i słaba ochrona.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, tak, masz rację, ale to będzie zmartwienie sprzedających, a Allegro nic nie zmieni, bo nie o to chodzi żeby poprawić reputację AL.😁 Jesteś dorosły, jesteś przedsiębiorcą i możesz być pewien, że Allegro nie będzie się nad nikim litowało z powodu reputacji AL.🙂

oznacz moderatorów

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Allegro działa dzięki Nam SPRZEDAWCOM,obojętnie, czy to drobny sprzedawca , czy przedsiębiorca , czy sklep,wszystkie nasze dochody idą na konto Allegro,To my dbamy o sprzedaż a tym bardziej o reputacje Allegro, które jak z batem ciśnie o jakość.Dajcie z siebie więcej i więcej..ale wszystko ma swoje granice.Przyjdzie czas ,że bańka pęknie, znajdzie się ktoś mądry, zrobi platformę i ostatni zgasi światło

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@renifer611, zrobienie platformy nie jest takie proste. Platformy są, można na nich sprzedawać, tylko jest jeszcze druga strona medalu. Zaufanie. Wszystko można powiedzieć o Allegro, tylko nie to, że niewywiązuje się ze zobowiązań finansowych. Zlecasz wypłatę i następnego dnia masz pieniądze na koncie. Wszyscy sprzedający przyzwyczaili się do tego i nawet nie przychodzi im do głowy że gdzieś może być inaczej. Rzeczywistość bywa podla.🙂

oznacz moderatorów

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Tutaj zgadzam się zaufanie jest bardzo duże,rozwiązywanie problemów równieżsmile

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja korzystam z platformy stworzonej typowo dla sprzedaży w mojej branży numizmatyka i wcale nie jest tam źle wszystkie większe sklepy tam już są a były kiedyś na allegro .póki co dzielę część tam część tu .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, i dzięki temu nie zostaniesz na lodzie. Przeniesiesz całą działalność na inną platformę i nie zginiesz.🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jestem tam już kilka lat i zdążyłem tam też już sobie jakąś markę wyrobić ,nie wszystko tam jednak mogę sprzedawać ,obecnie mam w sprzedaży coraz więcej antyków a tam jest tylko branża numizmatyczna i póki co allegro jest potrzebne ale poczekamy zobaczymy w handlu można szybko zmienić asortyment .sprzedaż bazarowa też jest mi bliska i sprzedaję po giełdach choć ostatnio trochę korona wirus trochę popsuła tą formę sprzedaży .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, spokojnie ten proces trochę potrwa. A na AL same luksusy dla sprzedających, bo Allegro się nie wtrąca i każdy, każdego próbuje oszukać😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Niby sprzedawca czuje się bezpieczny handlując czymś co nie jest legalne ale może tego pożałować jak mu klienci zrobią w licytacji niezłą kwotę od której zapłaci opłatę za obsługę i nikt mu tego nie zwróci .

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

nie tylko targowiska 🙂

z tego co ja zauwazylem to jeszcze niedawno moja sprzedaż to 75% na allegro i 25% na O L X

na konkurencyjnym serwisie sprzedaż była niższa pomimo niższej o 10% ceny

Lipiec, sierpien to miesiące gdzie na allegro mało sprzedaje, za to na O L X sprzedaż sztukowa podskoczyła

Niczego nie zmienialem bo cene pomiedzy allegro a innymi serwisami zawsze mam w granicach 10% różnicy ( na niekorzyść allegro oczywiscie )

Też zauważyliscie jakieś zmiany ?

 

 

oznacz moderatorów