anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziękuje allegro za wyższą prowizje

ALCkow
#13 Ambasador#

Witam, gratuluje innym sprzedawcą allegro, właśnie zmalała wam konkurencja. Zakończyłem wszystkie oferty sprzedaży. Przepraszam ale 12% prowizji od cenny brutto + 12% prowizji od cenny wysyłki to już lekka przesada. Mój koszt 8.99, klient płaci 8.99, podatek VAT wychodzi na zero, a ja jeszcze muszę płacić od 8,99 prowizje. Jeszcze koszty zapakowania ( karton+stretch+taśma+czas). Allegro zarabia na mojej pracy więcej ode mnie. 

U konkurencji jest taniej 🙂

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

to pa....

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Zauważyłem, że masz status SS, a na podstawie otrzymanych komentarzy, że masz ładne zdjęcia, to zapewne kosztowało sporego nakładu pracy. Czy wykorzystałeś już wszystkie możliwości serwisu? Czasami nie warto konkurować tylko ceną. Próbowałeś podnieść ceny o 100% i włączyć np. Allegro Ads ? Z doświadczenia wiem, że spora grupa osób wcale nie szuka najtaniej, ale chce szybko znaleźć to co chce.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TATLOK  u ALCkow wzięły górę emocje , wszyscy wiemy ,że podwyżki są  i będą . Klient jest coraz bardziej wymagający i kapryśny i allegro dąży do zaspokojenia jego potrzeb , a to niestety kosztuje i to nie mało . Jak piszesz cena nie zawsze jest priorytetem i masz rację . Sam z racji braku czasu i często chęci biegania czy jeżdżenia od sklepu do sklep kupuję w serwisie . Jeśli kupuję produkty powtarzalne z reguly robię to u sprawdzonych sprzedawców chociaż widzę ,że cena gdzieś tam jest niższa . Dla mnie najważniejsze jest szybkie i pezproblemowe załatwienie sprawy , a jeśli z jakimś sprzedającym mialem problem choćby cena była mocno kusząca nie skorzystam . 

Priorytetem dla mnie jest filtr SS

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Tak to racja, w czerwcu podniosłem ceny o 40%. A obroty spadły o 70%. A teraz kazali płacić prowizje od wysyłki. Mam inne kanały sprzedaży, w których przy tym samym nakładzie pracy mogę sprzedawać taniej i zarabiać więcej. 

A po drugie cena też robi swoje. 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Sprzedałem ostatnio łańcuch do piły za 41,65zł. Aukcja wyróżniona. Prowizja allegro to 7,61zł. z wysyłką. Moja marża na tym to 45%. Obijam VAT płacę prowizje 6,18zł netto. Podatek od zysku 2,07zł. Dla mnie zostanie 0,75zł. 

Pytanie jaką muszę dać marże, żeby to się opłacało ? 

Dodam że w sklepie stacjonarnym ten łańcuch kosztuje 39zł brutto. Ceny nie moge podnieść

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ALCkow  To nie zostaje Ci przypadkiem 7 albo 9 zł już po wszystkim przy takiej marży? Chyba że coś źle liczę 🤔

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

45% marży zawsze liczę od ceny netto. Jestem płatnikiem VAT. Od zysku netto płace 23% VATu

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Tak zostaje 9zł minus prowizja 6,18zł minus podatek VAT 2,07 co daje 0,75zł czystego zysku

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No to chyba wracam do nauki, bo nie umiem wyliczyć 😄

 

DarkStoorM_0-1594998595134.png

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ALCkow

*sprzedawcom (tak przy okazji)😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów