anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EAn i powiązanie z produktem dla aukcji z wieloma przedmiotami.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Pytanie jest proste: wystawiam np. kasety magnetofonowe w dziale elektronika, czyli wymagany jest (przynajmniej w 10, za chwilę 25% wystawianych aukcjach) kod EAN i powiązanie z produktem. Ale kaset jest więcej niż 1 sztuka, jest np. 10 szt., każda inna co w takim przypadku zrobić ? Pomijam fakt trudności w zdobyciu kodów, ale jak stworzyć produkt składający się z kilku różnych. Oczywiście kasety to tylko przykład, to samo w przypadku sprzedaży starych telefonów komórkowych (starych, ale nie zabytkowych), sprzętu audio, 20-30 letnich, ale ciągle działających i używanych przez wielu, czyli nie zabytków. Jak jest to zestaw np. magnetofon-wzmacniacz-tuner to kod EAN dla takiego zestawu nie istnieje, nigdy nie istniał, przykłady można by mnożyć. No może pomysłem jest sprzedaż jednej kasety z kodem EAN, a resztę dołożyć gratis? Ale to bez sensu ze względu na cenę ostateczną.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
kostas11
#21 Demiurg#

@Endi_J wystaw w antykach tam nie wymagają kodów 🙂  a jak chcesz bardzo to musisz nadać własny EAN do zestawu na tej stronie https://www.gs1pl.org

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Endi_J
#9 Pomysłodawca#

W antykach nie wystawię, bo to nie są antyki, tam nikt tego nie znajdzie, no może niezupełnie nikt, ktoś kto szuka konkretnego modelu znajdzie, ale ktoś kto przeszukuje dana kategorię już nie. Poza tym kasety, czy sprzęt audio to były tylko przykłady, jest wiele innych rzeczy, które na pewno nie są antykami, a sprzedawane są w zestawach zawierających kilka sztuk, inny przykład: zestaw 3 różnych, używanych obudów do nowoczesnego telefonu komórkowego, nie są to antyki, kategoria elektronika (choć to tylko plastik) . I to jest moje pytanie co zrobić, czyli jak podać kody EAN do 3 przedmiotów (powiedzmy, że je znam) jak miejsce jest tylko na jeden?

Oczywiście sprawdzę wspomnianą stronę, ale nawet jakby nadać kod EAN do zestawu (czy to jest bezpłatne?) to jak wpisać parametry przy wystawianiu, skoro dla każdego z 3 przedmiotów są one różne. 

Poza tym ja nie chcę nadawać EAN dla zestawu, po co mi ten kłopot, to Allegro tego ode mnie wymaga, inaczej nie wystawie aukcji.

Tak dla jasności, nie prowadzę handlu, raz po raz coś sprzedaję z własnej kolekcji, ale próbuję uzyskać odpowiedź jak zrobić wszystko zgodnie z regulaminem i wymaganiami, jakoś nie bardzo jest to chyba możliwe.

Allegro wymaga dla wszystkich przedmiotów z działu elektronika kodu EAN, a wiele z nich jest używanych, starych, ale nie są to antyki. Brakuje czegoś pośredniego (np. Vintage Phone, Vintage Audio) co istnieje na **piiip**, nie ma tam potrzeby wypisywania niepotrzebnych parametrów, innych informacji. U nas jest tylko nowoczesne lub zabytkowe, a pośrednich kategorii brak.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Endi_J I to jest moje pytanie co zrobić, czyli jak podać kody EAN do 3 przedmiotów (powiedzmy, że je znam) jak miejsce jest tylko na jeden?

Nie da się dla zestawu musisz nadać własny kod EAN 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Czyli sprawa jest prosta, niebawem nic nie sprzedam na Allegro, nic też ze starych gratów nie kupię (inni zostaną wykasowani w podobny sposób). Zaglądałem na stronę do tworzenia EAN, jest oczywistą oczywistością, że dla jednorazowej, drobnej aukcji nie nadam kodu EAN.

Uprzedzając ew. odpowiedź: wiem, mogę się przenieść na Allegro Lokalnie, pewnie (przynajmniej póki co) tam nie ma takich wymagań.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Endi_J na allegro mają zostać firmy sprzedające nowe produkty, prywatni mają allegro Lokalnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Endi_J
#9 Pomysłodawca#

A co z firmami sprzedającymi używane rzeczy? Dla nich miejsca do sprzedaży może zabraknąć😀

Ale pewnie to też jakoś to zostanie rozwiązane.

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Endi_J używane rzeczy ponoć mogą być bez kodu EAN od

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Używane rzeczy też muszą mieć EAN, tylko takie sprzedaję i muszę spełniać wynik procentowy powiązanych aukcji z produktem. Ale oczywiście ograniczenie konieczności podawania EAN dla nowych rzeczy wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ale tak nie jest i pewnie nie będzie.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Endi_J zdaje się, że tu piszą inaczej od 01.03.2020 😉 Może poproś o dodanie Twojej kategorii 😉
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-1-marca-parametr-ean-bedzie-obowiazkowy-dla-produktow-ze-sta...

Od 1 marca parametr EAN będzie obowiązkowy dla produktów ze Stanem – Nowy w wybranych kategoriach

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie widziałem to, ale coś słabo doczytałem😀. Teoretycznie więc mój problem się rozwiąże, zobaczymy tylko jak to będzie wyglądało w praktyce.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Endi_J Ja u siebie widzę, przy przedmiotach ze stanem "używane", pole EAN opisane jako "opcjonalne" (EAN można wywalić pod warunkiem, że już podpięło się jakiś produkt do oferty).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów