anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EAN- w sprzedaży książek używanych

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Allegro wprowadza jako obowiązkowy EAN. A skąd ja mam go wziąć jeśli jestem antykwariatem i sprzedaję książki używane???? EAN funkcjonuje od niedawna, a większość moich książek została wydrukowana przed rokiem 1990?

I problem z powiązaniem ofert. Allegro przesyła mi swoje propozycje jednak bardzo często nie zgadza się któryś z elementów opisu np. w opisie jest okładka miękka, a ja mam egzemplarz w twardej, tak samo bywa z rokiem wydania. Opisy te nie mają możliwości wprowadzenia zmian i tak rzeczony EAN nie może być wprowadzony przeze mnie. Cóż allegro wszystko robi dla naszego dobra, ale ja nie jestem w stanie sprostać wymaganiom...

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

Nie obowiązuje to w kolekcje i sztuka 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Ale książki z roku np.1975 nie wrzucam w kolekcje i sztukę, tylko w kulturę i rozrywkę, bo figuruje kategoria książki i komiksy.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Problem w tym, że osoba, która pierwsza wystawi taki przedmiot, stworzy produkt o parametrach która ona wpisze, a BARDZO często zdarzają się błędy przez to, że ktoś po prostu poda wymagany parametr z byle jaką wartością, bo po prostu nie wie.

Przez takie coś, druga osoba wystawiająca ten przedmiot będzie miała podpowiedź z tym produktem i z błędnymi danymi. Jedyną rzeczą jest zgłoszenie błędu w produkcie, tylko komu by się chciało to robić przy tysiącach produktów...

oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie- próbowałam jest to czasochłonne. Allegro powinno wprowadzić możliwość zmian poszczególnych parametrów....

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A czytaliście w ogóle tę informację o obowiązkowych parametrach ? Wisi już od dawna

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowe-uniwersalne-parametry-obowiazkowe-od-6-kwietnia-kqaLZr560c...

jest tam Spis kategorii i uniwersalnych parametrów obowiazkowych od 6 kwietnia - pdf     i jest czarno na białym co się zmieni w kategorii Książki i komiksy

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów