anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Emaile Allegro nie dochodzą - blokowane jako spam

pinsplash
#21 Demiurg#

Undelivered mail return to sender

blocked
    using bl.spamcop.net;

 Czy ktoś nad tym pracuje? to nie pierwszy raz...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Mam to samo. Nie można się w ogóle dogadać z kupującymi bo wiadomości nie docierają.

Do tego szlag mnie trafia po raz enty bo kupujący wpisuje zagraniczny adres i telefon a ja mam z tym zgryz. Wiadomości sobie  wracają, wieczorem zleciłam zwrot wpłaty i nie wiedzieć dlaczego system zwrotu nie zrobił tylko wypłacił kasę na moje konto. Przecież tu wszystko się sypie 😐

_____________
Kama
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash @Kaliope_Brzeg Najprawdopodobniej problem powodują ustawienia antyspamowe Waszej poczty. Konsultowaliście tę sprawę z jej administracją?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Naszej poczty? Nadawcy?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Jeśli maile od nas nie docierają, to Waszej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Robię kopiuj email ( ze strony z danymi kupującego na Allegro), wklejam do siebie do programu pocztowego i wysyłam. No i dostaję zwrotkę jak wyżej...

ps tak dzieje sie tylko z allegromail

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Czyli nie chodzi o maile z Allegro, tylko o wiadomości do kupującego. Czy dzieje się to tylko w jednym przypadku czy dotyczy wielu klientów?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Dzisiaj dwóch

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Wiadomości są przekazywane na skrzynki klientów, więc problem dotyczy ich poczty. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nat_not  Napiszę co ja zaobserwowałam. Kilka dni temu wróciła do mnie książka z paczkomatu i moja wiadomość do klientki o tym została odrzucona jako spam . Zrobiłyśmy z klientką test i okazało się, że na normalny email który mi podała wiadomości dochodzą bez problemu a od tego samego zaszyfrowanego odbijają się. I tak się zastanawiam czy to może być przyczyną, że niektóre maile z kodami do klientów wcale nie dochodzą?  Może też są odrzucane?

Książkę wysłałam powtórnie i znów email z kodem od Inpostu nie dotarł.

Wczoraj z kolei usiłowałam skontaktować się z klientką , która podała zagraniczny adres i dwie wiadomości wróciły z taką informacją jak podawał @pinsplash .

I nie wiem gdzie tu szukać przyczyny?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Możliwe, że ustawienia antyspamowe poczty klientów nie przepuszczają maili od Allegro. Żeby to potwierdzić, potrzebujemy bezpośredniego zgłoszenia od nich. Sprawdzimy wtedy czy powiadomienia są odbijane przez serwery pocztowe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nat_not  I pewnie tak jest. Przyjrzałam się jeszcze dokładnie tym wiadomościom i jest tam informacja "Najprawdopodobniej przyczyną jest to, że adresat lub administrator jego poczty zablokował otrzymywanie maili z Twojego adresu."

To lipa straszna. Wiadomości to jeszcze pół biedy bo zostaje telefon, ale kody do odbioru przesyłek które nie dochodzą to już jest problem.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Potwierdzam test @Kaliope_Brzeg  normalny email przechodzi, szyfrowany od Allegro jest blokowany

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash @Kaliope_Brzeg a z jakiej poczty korzystacie bo może znowu jakaś awaria jak w czerwcu z interią ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepsenses
#9 Pomysłodawca#

U mnie sytuacja identyczna od wczoraj tj. 28.11 żadne maile nie docierają (około dziesięć). Nie mam pojęcia jak to ogarnąć?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sklepsenses Sprawdzałeś czy powiadomienia nie trafiły do spamu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sklepsenses
#9 Pomysłodawca#

Przychodzi mail zwrotny z Allegro o nie dostarczeniu wiadomości do adresata.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sklepsenses W mailu jest informacja o odrzuceniu wiadomości czy komunikat, że nie może zostać dostarczona z powodu treści naruszających zasady?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sklepsenses
#9 Pomysłodawca#

"

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Twoje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość."

Dodam tylko że adres mailowy jest dodany.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sklepsenses Jeśli korzystasz z więcej niż jednego adresu mailowego do obsługi korespondencji z Allegro, wszystkie muszą być dodane we wskazanej zakładce.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów