anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura DPD - opłata za gotowość systemową 118 zł netto - 147,60 brutto !?

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Właśnie otrzymałem fakturę z DPD - umowa podpisana i wykorzystywana tylko do Allegro Smart - brak wysyłek poza Allegro smart. Zanim jutro zacznę dochodzić za co ta opłata może mnie ktoś oświeci. Przed podpisaniem umowy (mam na szczęście w korespondencji z handlowcem) upewniałem się, że niema wymagań co do ilości wysłanych paczek i że brak dodatkowych opłat. Teraz wychodzi, że jest opłata za gotowość systemową ... Jeśli tak - to delikatnie mówiąc jest przegięcie - za paczkomaty nie płacę opłaty, że stoją w gotowości do nadania ...

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
kostas11
#21 Demiurg#

@e-XTECH myślę że jak naliczyli to masz to warunkach umowie i regulaminie, tylko jak znam życie kto to czytał

😉

Regulamin DPD

13.2.2 O ile nic innego nie wynika z treści Umowy, od drugiego
pełnego miesiąca kalendarzowego obowiązywania Umowy o stałej
współpracy, w przypadku zrealizowania co najmniej jednej Usługi
w danym okresie rozliczeniowym, DPD przysługuje Minimalna
kwota wynagrodzenia w wysokości 120,00 zł netto stanowiąca
opłatę za gotowość systemową.

Allegro https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4#kliknij...

przesyłki, które rozliczasz z Allegro, nie wliczają się do opłaty za gotowość systemową, która obowiązuje cię w ramach umowy. Wynosi ona 120 zł netto za każdy dwutygodniowy okres rozliczeniowy. Nie poniesiesz opłaty za gotowość systemową, jeśli ustawisz polecenie zapłaty (Direct Debit) na rzecz DPD.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź. Proszę mnie oświecić o co chodzi dokładnie Direct Debit na rzecz DPD ?? Doczytałem w regulaminie (faktycznie jest coś takiego) jak to się "je". Po co takie dodatkowe utrudnienia i czemu allegro "pomija" tak ważne informacje ...

oznacz moderatorów
dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Mój opiekun mi odpisał miesiąc temu tak:

 

"Jeżeli nie będzie Pan nadawał na płatnika którego ja Panu przekazałam to faktura się nie wygeneruje więc nie będzie Pan obciążony kwota 150 zl"

 

Musisz nadawać przez osobne konto.

oznacz moderatorów
dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#
Jeszcze to:

Aby logować się na dpdallegro musi Pan Pobrać od nic klucze w ustawieniach.
Potem Pan wpisuje je do dpdonline w zakładce import allegro
 
150 zł jest co 2 tygodnie
oznacz moderatorów
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Mam klucze - działają mi wysyłki itd. Ale informacja o dodatkowych kosztach została pominięta i przez allegro i przez przedstawiciela DPD podczas podpisywania umowy - wyraźnie pytałem czy są jakieś koszta w wypadku braku jakichkolwiek wysyłek poza allegro !!

oznacz moderatorów
dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Mnie tak samo wrobili, dzisiaj wypowiadam im umowę. Nie mam zamiaru z nimi współpracować.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@e-XTECH jak pominięta tu i tu jest jasno opisane 🙂

Regulamin DPD

13.2.2 O ile nic innego nie wynika z treści Umowy, od drugiego
pełnego miesiąca kalendarzowego obowiązywania Umowy o stałej
współpracy, w przypadku zrealizowania co najmniej jednej Usługi
w danym okresie rozliczeniowym, DPD przysługuje Minimalna
kwota wynagrodzenia w wysokości 120,00 zł netto stanowiąca
opłatę za gotowość systemową.

Allegro https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4#kliknij...

przesyłki, które rozliczasz z Allegro, nie wliczają się do opłaty za gotowość systemową, która obowiązuje cię w ramach umowy. Wynosi ona 120 zł netto za każdy dwutygodniowy okres rozliczeniowy. Nie poniesiesz opłaty za gotowość systemową, jeśli ustawisz polecenie zapłaty (Direct Debit) na rzecz DPD.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

My w umowie z DPD mamy zapis:

Strony postanowiły ustalić dodatkowe warunki do Umowy w następującym brzmieniu:
§ 1 Strony zgodnie postanawiają, że przy ustalaniu wynagrodzenia DPD, postanowień o Minimalnej kwocie wynagrodzenia nie stosuje się.

Umowę podpisywaliśmy w kwietniu. Nadajemy głównie przesyłki Allegro i kilka miesięcznie poza Allegro. Faktury zawierają tylko opłaty za przesyłki. 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@annas14-firma jak nadajesz poza allegro to masz jakieś minimum i nie naliczają za gotowość, to jest jak nic nie nadasz poza 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Witaj, Mam identyczną sytuację. Byłem świadomy tego, że dpd może naliczyć taką dopłatę. 

Gotowość systemowa do dopłata za nadanie przesyłek mniejszej niż deklarowanej przy podpisywaniu umowy. 

Jeśli podpisałeś umowę tylko i wyłącznie w celu nadawania przesyłek w smarcie to zapewne doszło do jakiegoś błędu przy generacji listów bądź przy skanie przesyłek przez co dpd nie słusznie naliczyło Ci dopłaty za wymienione w zestawieniu do faktury przesyłki. Przede wszystkim sprawdź czy w w/w przesyłkach prawidłowo uzupełniłeś adresy e-mail oraz czy cennik w zamówieniu danego kontrahenta zakwalifikował Ci ilość przesyłek z faktycznym stanem nadania. Jeśli tak koniecznie złóż reklamację u przewoźnika. Pozdrawiam Kamil 

oznacz moderatorów
Yoopi3
#10 Popularyzator#

Opłata systemowa pobierana jest jezeli na fakturze masz <120zł netto (różnica lub całość). Liczy się jednak fakt naliczenia jakiejkolwiek płatnej usługi. W przypadku wysyłania tylko przesyłek Allegro Smart, prawdopodobnie wysłana była paczka za pobraniem, wtedy DPD wysyła co tydzień obowiązkowo płatne za 1,2zł zestawienia pobrań za dany tydzień (nie można z tego zrezygnować) i te 1,2zł, decyduje o naliczeniu karnych ok. 118zł . Niestety tak zawile jest regulamin napisany i wielu się złapie na dodatkowe koszty.

oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

O proszę. Nie brałem tego pod uwagę z uwagi na wyszczególnienia w moim zestawieniu od DPD konkretnych paczek. Jeśli nie zaakceptują mojej reklamacji to nie pozostaje nic innego jak wyłączyć w aukcjach możliwość zakupu z opcją dostawy allegro Dpd pobranie. 

oznacz moderatorów
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Napisałem do handlowca z DPD z którym podpisywałem umowę, żeby sprawdził czy to błąd czy faktycznie mnie dotyczy ta opłata. Ponieważ wysyłam tylko poprzez Allegro nie mam możliwości ani chęci wykonywać, żadnych planów nadanych przesyłek. Direct Debit na rzecz DPD też nie mam zamiaru stosować - ponieważ rozliczam się z Allegro nie z DPD. Jeśli mi tego nie wyprostują rozwiąże umowę bo prawie 300 zł miesięcznie za jakąś gotowość to przegięcie. To tak jak ja bym w sklepie stacjonarnym brał opłaty od klientów za to, że mogą zrobić u mnie zakupy - jeśli w miesiącu za mało razy u mnie kupią to będą musieli mi zapłacić za gotowość ich obsłużenia - przecież to kabaret ...

oznacz moderatorów
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

W moim wypadku faktycznie były pobrania. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest wyłączenie wysyłek za pobraniem do czasu, aż Allegro i DPD ogarną temat ...

oznacz moderatorów
dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

W przypadku małej ilości paczek korzystniej jest nadawać przez np. furgonetkę niż wyłączyć kuriera.

oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

My posiadamy dodatkowo umowę z kurierem Fedex.

Ogólnie furgonetki nie polecam z uwagi na dopłaty przychodzące po kilku miesiącach za rzeczy które nie miały miejsca. 

 

oznacz moderatorów
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Napisałem do przedstawiciela z DPD i przedstawiłem mój obraz sytuacji. Opłata zostanie skorygowana i od razu otrzymałem aneks do umowy znoszący tą opłatę !! Podsumowując - należy cisnąć DPD a będzie dobrze !

oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzam u mnie to samo, Z tym, że wejdzie w życie od początku przyszłego miesiąca(tak wypadnie kolejny okres rozliczeniowy) dlatego radze wstrzymać się jeszcze z udostępniania klientom pobrania DPD. 

oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Witam ponownie, 

Powiedz proszę czy otrzymałeś już korektę do wystawionej FV za opłatę systemową?

Mój opiekun w Dpd wcześniej mówił o tym, że powyższa opłata zostanie skorygowana, w dniu dzisiejszym wpadło Nam zestawienie zaległości z DPD z w/w fakturą. 

Opiekun aktualnie tłumaczy, że korekty nie będzie, żeby składać reklamację to może uwzględnią a ustalone wcześniej tematy obowiązują od lipca. 

No żenada normalnie..

oznacz moderatorów