anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile kupujących wystawia komentarz/ ocenę do transakcji

mikeza
#20 Guru#

Wiele razy poruszaliśmy temat na tym forum dotyczący systemu komentarzy. Jest wiele za i przeciw. Większość z nas narzeka nie bez powodu, że system jest tak skonstruowany, że jedna, dwie słabsze opinie psują cały wizerunek. To jest oczywiście prawda. Ktoś powie, ale można to nadrobić pozostałymi ocenami i zniwelować te słabsze. Niestety nie jest to takie proste.

Na początku czerwca założyłem nowe konto (związane to było z wejściem prowizji od wysyłek - chciałem sobie trochę inaczej skalkulować koszty i poeksperymentować). Wiadomo, że jak świeżak, to smarta nie ma itd. Do dnia dzisiejszego zrealizowałem na nim 43 transakcje - liczba otrzymanych komentarzy/ocen 3 - słownie: trzy.

7% kupujących wystawiło mi komentarz/ ocenę - pozostawię to bez komentarza.

Smarta dalej nie mam, bo musi być 5 ocen, ale to mnie nie martwi. Bardziej zastanawia mnie dlaczego tak mało osób wystawia komentarze. Nadmienię, że żadnych problemów z tymi transakcjami nie było. Po co w takim razie ten system, co on nam daje ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza Wydaje mi się że to może dochodzić do 20% ale nie więcej. Ludzie jak są zadowoleni to po prostu zapominają. Jak im przypomnisz to możesz dostać jeszcze po gwiazdkach za obsługę transakcji ( nękanie?). Wielu odkłada też na później ( poczekamy czy przedmiot się sprawdzi, czy nie trzeba będzie reklamować...) i zapomina. Natomiast NIE zapominają Ci którzy mają jakiekolwiek "ale" ( niezależnie : słuszne czy niesłuszne)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wielu kupujących wystawiało komentarze dawniej, przed zmianą systemu, kiedy to za pozytyw otrzymywało się od sprzedawcy w zamian również pozytyw. Teraz kupujący nie mogą kolekcjonować pozytywów, wiec i sami ich nie wystawiają.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@xyz96 

Bywało, że Szanowny Pan Sprzedawca uznawał pozytyw od kupującego za mało pozytywny i odwdzięczał się negatywem lub neutralem.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Znacznie częściej Pan odwdzięczał się negatywem za neutral. Teraz "odwdzięczać" się nie mogą, to sądami straszą 🙂

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@xyz96 Tak przy okazji mi się przypomniało:

 

Screenshot_2020-07-18 Moja strona - Aukcje internetowe Allegro.png

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573 szacunek należy się obu stroną obecny system komentarzy jest stronniczy i niesprawiedliwy ,sprzedający nie mogą nic skomentować a kupujący jako że opinii nie dostają sami też ich nie chcą wystawiać lub częściej klikają łapę w dół waląc negatywa lub dając mnij gwiazdek a to nie wina że musi podnieść koszt wysyłki czy cenę produktu jest zmuszany przez chory system inaczej szybko utonie on i jego biznes .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mwmonety

*stronom

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Knowhere o k.... alem byka j....oł

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mwmonety 😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mikeza 

Głównym zadaniem systemu komentarzy jest ostrzeganie kupujących przed nierzetelnym sprzedawcą. Nikt nie czyta pozytywów, ważne są negatywy i odpowiedzi na nie. W tym kontekście mały feedback oznacza sukces.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To prawda każdy ma tu trochę racji z tymi komentarzami (zapominają ,czekają,czytają tylko negatywy itd) Zastanówmy się co zrobić żeby to zmienić?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 Niestety Allegro zdaje sobie sprawę z całych zastępów wyłudzaczy, szantażystów, niepłacących wykupywaczy, nieodbierajacych pobraniówek, przywłaszczaczy itp.. Ale twierdzi że to koszt prowadzenia biznesu i tyle.

Rzeczywiście system oceniający kupujących  jest bez sensu dotąd, dokąd można kupić jako Clientxxx bez zarejestrowania. A z tego Allegro nie zrezygnuje.

Gdy Kupujący coś straci ( lub udaje że stracił) to Allegro go chroni ( POKi, dyskusje itp), ale gdy straci Sprzedający to Allegro zachowuje się : "korzystasz z Allegro jako Sprzedający - powinieneś wiedzieć ze to nie jest bezpieczne - idź do sądu."

Nie ma równowagi na Allegro, i brak komentarzy dla Kupujących jest tego częścią... Sprzedawca ma "w plecy" - życie 🙂 .

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Konto o nazwie Client:XXXXXXXX jak najbardziej jest zarejestrowane (skoro można wejść na profil), tyle że nie ma ustawionego własnego nicka. Podobnie konta z nazwą !g_XXXXXXXX (również można wejść na taki profil). Niezarejestrowane po prostu nie mają żadnego nicka (np. w wiadomości o sprzedaży czy o wybraniu sposobu zapłaty i dostawy), w którego można by kliknąć.
Chyba że coś się pozmieniało w ostatnich miesiącach czy latach, to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573 najgorsze jest to że Negatywa najczęściej dostajemy bez wyjaśnienia za co a często bez powodu ,a klienci często bawią się celowo obcinając gwiazdki .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:79179573  @xyz96  to może zrezygnować z pozytywów i niech kupujący ma możliwość wystawiania tylko komentarzy negatywnych. Prościej i taniej. Po co program SS, po co te monety, po co nagabywanie allegro, żeby ocenić produkt i sprzedającego. Wystarczyłoby tylko oceniać sprzedających pod kątem ilości uzyskanych ocen negatywnych względem wszystkich transakcji, np. -5%, -10%, -15% itd. Proste i łatwe do wprowadzenia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mikeza Sprzedawców a co z towarem?Bez ocen?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@LEW433 na forum są osoby, które uważają, że sens ma wystawianie tylko negatywów, więc kto wie, czy allegro nie pójdzie dalej w tą stronę. A produkt też można oceniać tylko negatywnie w stosunku do wszystkich transakcji 🙂

jak idziemy po bandzie to na całego 😄

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Taki  kraj.Mnie nauczono być (ile się da )obiektywnym i nie oceniam pochopnie. Mylę się ,nie jestem doskonałym jak każdy i od razy się naśmiewają (także tutaj). Każda ocena jest bardziej subiektywna.emocjonalna często niż obiektywna.Allegro jest ustawione tylko na zysk,zysk,zysk.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@LEW433 kupuję np. nasiona przesyłka do mnie dociera szybko ,są w przesyłce i co mam ocenić jakość ich po dostawie ,po kiełkowaniu czy jak coś z tego wyrośnie?

oznacz moderatorów