anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile trwa zwrot środków dla kupującego za pośrednictwem Allegro?

tuptusinka
#2 Obserwator#

Minęły już ponad trzy dni od zwrotu ze strony sprzedawcy za pośrednictwem allegro, a pieniędzy na koncie nadal nie ma, co mam zrobić?

 

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68

Knowhere
#21 Demiurg#

@overkill6 Nie przejmuj się, ja tez się gubię w strukturze drzewka tutejszego forum. Niestety, z tego co widzę, to są tylko 2 poziomy zagnieżdżania odpowiedzi i jakieś chaotyczne ich sortowanie (że nie wspomnę o przenoszeniu do niewłaściwej strony wątku, gdy pojawią się w nim jakieś nowy posty). Coś mi się wydaje, że na próbę wyłączę wątkowanie i przełączę się na układ liniowy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

overkill6
#7 Wielbiciel#

Knowhere, spoko i jeszcze raz dzięki za informacje. Pozdrawiam 🙂 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@overkill6 Nie ma za co, również pozdrawiam:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:46916170
#2 Obserwator#

Dzień dobry, chciałam zapytać jak płaciłam poprzez blik. Zamawiałam etui . I sprzedający napisał że zwrócił pieniądze przez allegro. Czyli będę miała to na koncie czy jak ? 

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Zwrot nastąpi na konto z którego zapłaciłaś blikiem.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46916170 Pieniądze wrócą na rachunek, z którego płaciłaś podczas zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@nat_not A szkoda bo bym także przytulił 'parę" groszy.😁

oznacz moderatorów

digitalled
#4 Eksplorator#

A ja otrzymałem informację:

"Zwrot środków realizowany jest maksymalnie do 14 dni"

Więc kilka czy kilkanaście dni i zależy to od widzi mi się?

Szkoda, że nie jest to uregulowane konkretnie! 

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający po otrzymaniu zwrotu towaru ma maksymalnie 14 dni na zwrot wpłaty. Ty masz 14 dni na zwrot zakupionego towaru, więc jest sprawiedliwie. I to jest konkretna regulacja - do 14 dni. Uważasz inaczej? Pomyśl 3 razy zanim kupisz następny towar, czy jest to coś czego potrzebujesz czy chwilowy impuls.

oznacz moderatorów

digitalled
#4 Eksplorator#

Robię zakupy na Allegro od wielu lat.

Zwrot towaru jest moim prawem podanym w regulaminie! Więc mogę zwracać co mi się podoba i kiedy mi się podoba bez podawania przyczyny! Szukałem informacji na temat terminu zwrotu moich pieniędzy na moje konto po zwrocie towaru, bo nie znalazłem tego w regulaminie, może mi to umknęło, ale pozostałym uczestnikom dyskusji widocznie też. Więc zamiast pouczeń proszę wskazać zapis w regulaminie. Po co piszecie na forum, że trwa to maksymalnie kilka dni skoro powołuje się pan na 14? 

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Kto Cię poucza? Opisałem jasno obowiązujące zasady. Ty wychodzisz z założenia, że kupującemu wszystko wolno a sprzedający nie ma żadnych praw. Oczywiście, że możesz zwracać co i kiedy chcesz. I oczywiście również się w tym temacie mylisz. Zwracać możesz w ciągu 14 dni a nie kiedy chcesz i możesz zwrócić tylko wtedy, gdy sprzedający oferuje w swojej ofercie zwroty. Nie zmusisz nikogo do przyjęcia towaru, tylko dlatego, że Ty tsak uważasz. W przypadku zakupów Allegro Smart zwroty są z definicji, ale w przypadku aukcji bez dopisku Smart wcale tak nie jest.

Pisałem, że kilka dni, bo zazwyczaj tyle to trwa. Ja przeważnie zwracam kasę już po nadaniu zwrotu w paczkomacie pomimo tego, że nie wiem czy dostanę swój towar czy cegłę. Większość sprzedających zwraca kasę dopiero gdy zweryfikuje zwrot. I co do zasady to słuszne postępowanie. 

A jeżeli chodzi o czas zwrotu, to proszę bardzo zapis:

"Co zrobić, gdy sprzedający nie oddał pieniędzy za zwrócony przedmiot?

Sprzedający powinien zwrócić Ci środki w ciągu 14 dni od otrzymania Twojego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, jednak może się wstrzymać do czasu, aż otrzyma zwracany przedmiot."

A więc jak widać nie czytałeś nic na ten temat, bo jest to w sekcji dla kupujących: Najważniejsze informacje o zwrotach i reklamacjach - Pomoc Allegro

oznacz moderatorów

witek_bmk
#7 Wielbiciel#

Witam

Jak długo idzie potwierdzenie email że sprzedający zwrócił środki ??

Przykładowo sprzedający twierdzi że zlecił około godziny 12 a mineły dwie godziny a nie mam potwierdzenia o zleceniu wypłaty zwrotu

Dziekuje za odpowiedz 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@witek_bmk Taki mejl powinien wyjść od allegro w momencie zwrotu (oczywiście gdy sprzedający ma wystarczające środki w AF). Niemniej jednak dziś podobno są jakieś poślizgi w dostarczaniu mejli od allegro.

PS Są jakieś problemy ze zwrotami https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/nie-uda%C5%82o-si%C4%99-zwr%C3%B3ci%C4%87-...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

witek_bmk
#7 Wielbiciel#

Sprzedajacy twierdzi że o godzinie 14 dostał potwierdzenie wpłaty za  zwrot , ja na ta chwile godz 15 nic takiego nie otrzymałem (potwierdzenia wpłaty za zwrot ) . Dodam ze ja dopełniłem formalności wysłałem przedmiot oraz mam jego historię podróży 

oznacz moderatorów

Client:91709465
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie zapłaciłam przelwem za ubranie i  anulowała wysyłke z mojego konta została pobrana kwota przez przypadek kliknę łamie w inny bank i tak mi pobrało.Kiedy będe mogła liczyć na jakąś wiadomość se zostaną mi zwrócone koszty? 

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze raz, tylko po polsku. W jaki sposób zapłaciłaś, kto anulował wysyłkę, czy zapłaciłaś jeszcze raz z innego banku, itp. Narazie to wiadomo, że nic nie wiadomo.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:91709465 na koncie, z którego piszesz jest pięć zakupów, wszystkie mają płatność za pobraniem, a dwa zamówienia są anulowane, z wyjątkiem butów z października nie ma tam innego ubrania. Czy zakup, o którym piszesz był z innego konta? Jeżeli nie, to nie potwierdziłaś transakcji i nie zapłaciłaś. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chemist_girl
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie,

Sprzedający zlecił zwrot środków 19.07. a ja nie dostałam żadnego maila od allegro do dziś. Co powinnam zrobić?

 

Edit. Wpadło po spamu. Środków nadal nie otrzymałam, kiedy się mogę ich spodziewać? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@chemist_girl Którego zamówienia dotyczy ten problem?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niewspółmiernie długo w stosunku do dzisiejszych standardów, a czas to pieniądz. Lepiej oddawać bez pośrednictwa Allegro.

oznacz moderatorów