anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

ile trwa zwrot środków za pośrednictwem Allegro

ola-sklep1
#7 Wielbiciel#

Ile dni maksymalnie może potrwać zwrot pieniędzy zleconych przez zwrot za pośrednictwem Allegro ? 

Odp.: ile trwa zwrot środków za pośrednictwem Allegro

Moderator
Moderator

@ola-sklep1 Kilka dni roboczych.

Natalia
Allegro Gadane
Odpowiedz
Ładowanie...

ola-sklep1
#7 Wielbiciel#

kilka dni roboczych to 2-3 czy raczej 7-10 ? 

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@ola-sklep1 Zdecydowanie 2-3. 

Ola
Allegro Gadane
Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#9 Pomysłodawca#

Niewspółmiernie długo w stosunku do dzisiejszych standardów, a czas to pieniądz. Lepiej oddawać bez pośrednictwa Allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

Zeltron
#8 Zapaleniec#

Czekam na zwrot już ponad dobę. Sprzedawca zlecił zwrot wczoraj o 6 rano. Chwilę pozniej dostałem powiadomienie z aplikacji mojego banku " środki wkrótce pojawią się na twoim rachunku". 

Ale kasy na koncie wciąż nie ma 😢

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@Zeltron Powiadomienie otrzymałeś w momencie, gdy sprzedający wydał dyspozycję zwrotu środków. Nie jest to moment faktycznego zlecenia przelewu, dlatego prosze Cię o cierpliwość.

Natalia
Allegro Gadane
Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#9 Pomysłodawca#

@nat_notczym się różni dyspozycja zwrotu środków od zlecenia przelewu poza nazewnictwem?

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@xyz96 Dyspozycja oznacza przekazanie przez sprzedającego informacji, że środki mają zostać zwrócone. Zlecenie przelewu wykonywane jest przez operatora płatności na jej podstawie. Nie dzieje się to w tym samym czasie.

Natalia
Allegro Gadane
Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#9 Pomysłodawca#

@nat_notDyspozycja to nie jest przekazanie informacji, to jest zlecenie w obrocie finansowym. Allegro opóźnia tę operację, dlatego zwrot przez Allegro trwa kilka dni roboczych.

Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#9 Pomysłodawca#

@ZeltronNa przyszłość podawaj sprzedawcy numer konta do zwrotu wpłaty. Allegro lubi przetrzymywać cudze pieniądze. Przelew bezpośredni idzie znacznie szybciej.

Odpowiedz
Ładowanie...

Zeltron
#8 Zapaleniec#

Na przyszłość już będę wiedział. To mój pierwszy zwrot,  mimo że kupuję na allegro od wielu lat.

No cóż, będę czekać  

Odpowiedz
Ładowanie...

a_brod
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 Bezpośredni przelew może i idzie szybciej, ale dla sprzeawcy jest dużo łatwiej zlecić go przez PayU niż w banku, dlatego też czasowo może się to wyrównać. Wiem to z własnego doświadczenia. Jeżeli klient nie ma specjalnych życzeń, to zwrot gotówki jestem w stanie zrobić w ten sam dzień po otrzymaniu towaru. Robie korektę do paragonu, towar wraca na stan i zlecam zwrot kasy przez allegro. Natomiast wykonując zwrot przez bank, niestety zajmuje to więcej czasu, sprawdzania czy aby napewno właściwe konto, do tego pasuje wysłać potwierdzenie wykonania przelewu. Dla konsumenta może to nie ma znaczenia ale dla sprzedawcy ma..

Odpowiedz
Ładowanie...

Zeltron
#8 Zapaleniec#

Zwrot doszedł do mnie dzisiaj.  Trwało to około 36 godzin,  więc nie ma co marudzić  😉 jest ok

Odpowiedz
Ładowanie...

goliatt
#8 Zapaleniec#

Odstąpienie od umowy na allegro i podanie konta nie jest jednoznaczne, że tam pójdzie zwrot. Trzeba przeczytać co jest napisane, że pieniądze mogą zostać zwrócone na konto jeżeli nie będzie możliwy zwrot na instrument finansowy z którego została dokonana płatność. Ostatnio miałem 2 dyskusje dlaczego nie otrzymał klient zwrotu z połowy stycznia. Wymagało wyjaśnień, a może tak by automat/bot allegro by napisał widząc, że zwrot był przez payU, że należy sprawdzić źródło z którego była wpłata.

W końcu można zautomatyzować pewne procesy nawet w dyskusjach.

Odpowiedz
Ładowanie...