anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: ile trwa zwrot środków za pośrednictwem Allegro

#2 Obserwator#

Dzień dobry, chciałam zapytać jak płaciłam poprzez blik. Zamawiałam etui . I sprzedający napisał że zwrócił pieniądze przez allegro. Czyli będę miała to na koncie czy jak ? 

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Zwrot nastąpi na konto z którego zapłaciłaś blikiem.

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@Client:46916170 Pieniądze wrócą na rachunek, z którego płaciłaś podczas zakupu.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@nat_not A szkoda bo bym także przytulił 'parę" groszy.😁

Odpowiedz
Ładowanie...

#3 Debiutant#

A ja otrzymałem informację:

"Zwrot środków realizowany jest maksymalnie do 14 dni"

Więc kilka czy kilkanaście dni i zależy to od widzi mi się?

Szkoda, że nie jest to uregulowane konkretnie! 

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Sprzedający po otrzymaniu zwrotu towaru ma maksymalnie 14 dni na zwrot wpłaty. Ty masz 14 dni na zwrot zakupionego towaru, więc jest sprawiedliwie. I to jest konkretna regulacja - do 14 dni. Uważasz inaczej? Pomyśl 3 razy zanim kupisz następny towar, czy jest to coś czego potrzebujesz czy chwilowy impuls.

Odpowiedz
Ładowanie...

#3 Debiutant#

Robię zakupy na Allegro od wielu lat.

Zwrot towaru jest moim prawem podanym w regulaminie! Więc mogę zwracać co mi się podoba i kiedy mi się podoba bez podawania przyczyny! Szukałem informacji na temat terminu zwrotu moich pieniędzy na moje konto po zwrocie towaru, bo nie znalazłem tego w regulaminie, może mi to umknęło, ale pozostałym uczestnikom dyskusji widocznie też. Więc zamiast pouczeń proszę wskazać zapis w regulaminie. Po co piszecie na forum, że trwa to maksymalnie kilka dni skoro powołuje się pan na 14? 

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Kto Cię poucza? Opisałem jasno obowiązujące zasady. Ty wychodzisz z założenia, że kupującemu wszystko wolno a sprzedający nie ma żadnych praw. Oczywiście, że możesz zwracać co i kiedy chcesz. I oczywiście również się w tym temacie mylisz. Zwracać możesz w ciągu 14 dni a nie kiedy chcesz i możesz zwrócić tylko wtedy, gdy sprzedający oferuje w swojej ofercie zwroty. Nie zmusisz nikogo do przyjęcia towaru, tylko dlatego, że Ty tsak uważasz. W przypadku zakupów Allegro Smart zwroty są z definicji, ale w przypadku aukcji bez dopisku Smart wcale tak nie jest.

Pisałem, że kilka dni, bo zazwyczaj tyle to trwa. Ja przeważnie zwracam kasę już po nadaniu zwrotu w paczkomacie pomimo tego, że nie wiem czy dostanę swój towar czy cegłę. Większość sprzedających zwraca kasę dopiero gdy zweryfikuje zwrot. I co do zasady to słuszne postępowanie. 

A jeżeli chodzi o czas zwrotu, to proszę bardzo zapis:

"Co zrobić, gdy sprzedający nie oddał pieniędzy za zwrócony przedmiot?

Sprzedający powinien zwrócić Ci środki w ciągu 14 dni od otrzymania Twojego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, jednak może się wstrzymać do czasu, aż otrzyma zwracany przedmiot."

A więc jak widać nie czytałeś nic na ten temat, bo jest to w sekcji dla kupujących: Najważniejsze informacje o zwrotach i reklamacjach - Pomoc Allegro

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

Niewspółmiernie długo w stosunku do dzisiejszych standardów, a czas to pieniądz. Lepiej oddawać bez pośrednictwa Allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Czekam na zwrot już ponad dobę. Sprzedawca zlecił zwrot wczoraj o 6 rano. Chwilę pozniej dostałem powiadomienie z aplikacji mojego banku " środki wkrótce pojawią się na twoim rachunku". 

Ale kasy na koncie wciąż nie ma 😢

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@Zeltron Powiadomienie otrzymałeś w momencie, gdy sprzedający wydał dyspozycję zwrotu środków. Nie jest to moment faktycznego zlecenia przelewu, dlatego prosze Cię o cierpliwość.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@nat_notczym się różni dyspozycja zwrotu środków od zlecenia przelewu poza nazewnictwem?

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@xyz96 Dyspozycja oznacza przekazanie przez sprzedającego informacji, że środki mają zostać zwrócone. Zlecenie przelewu wykonywane jest przez operatora płatności na jej podstawie. Nie dzieje się to w tym samym czasie.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@nat_notDyspozycja to nie jest przekazanie informacji, to jest zlecenie w obrocie finansowym. Allegro opóźnia tę operację, dlatego zwrot przez Allegro trwa kilka dni roboczych.

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

proszę sprawdzić Nr zwrotu: 04714b20-a1ce-11ea-92db-09e6e110fbbf

Pieniądze zostały zwrócone 28.05. Dzisiaj jest 6.06. Pieniędzy na moim koncie nie ma

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@Daniel_Jakimow Napisz proszę do nas w tej sprawie przez ten formularz. Nasz pracownik pomoże Ci ustalić, co się stało z tym zwrotem. 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@ZeltronNa przyszłość podawaj sprzedawcy numer konta do zwrotu wpłaty. Allegro lubi przetrzymywać cudze pieniądze. Przelew bezpośredni idzie znacznie szybciej.

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Na przyszłość już będę wiedział. To mój pierwszy zwrot,  mimo że kupuję na allegro od wielu lat.

No cóż, będę czekać  

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

@xyz96 Bezpośredni przelew może i idzie szybciej, ale dla sprzeawcy jest dużo łatwiej zlecić go przez PayU niż w banku, dlatego też czasowo może się to wyrównać. Wiem to z własnego doświadczenia. Jeżeli klient nie ma specjalnych życzeń, to zwrot gotówki jestem w stanie zrobić w ten sam dzień po otrzymaniu towaru. Robie korektę do paragonu, towar wraca na stan i zlecam zwrot kasy przez allegro. Natomiast wykonując zwrot przez bank, niestety zajmuje to więcej czasu, sprawdzania czy aby napewno właściwe konto, do tego pasuje wysłać potwierdzenie wykonania przelewu. Dla konsumenta może to nie ma znaczenia ale dla sprzedawcy ma..

Endrju
Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Zwrot doszedł do mnie dzisiaj.  Trwało to około 36 godzin,  więc nie ma co marudzić  😉 jest ok

Odpowiedz
Ładowanie...