anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile wynosi prowizja?

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Proszę o informację, ile procent wynosi prowizja dla Allegro w kategorii sprzedaży w dziale Kolekcje i sztuka - Filatelistyka i czy jest ona stała, czy zmienna. Niepokój mój budzi fakt, że naliczana mi prowizja wynosi od 9,5% do 11% za sprzedaną aukcję.

Serdecznie pozdrawiam, Nickter 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@Nickter Firma czy osoba prywatna? Pamiętasz o prowizji od kosztów transportu?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Osoba prywatna. Zaznaczyłem w formularzu sprzedaży, ze w jednej przesyłce dopuszczam możliwość zgromadzenia razem i wysyłki 1000 wylicytowanych akcji przez jednego licytującego, więc koszt przesyłki wynosi dla tych 1000 aukcji tyle, ile koszt przesyłki jednej aukcji. Po to chyba ta rubryka jest w tym formularzu? Poza tym dodatkowa prowizja naliczana powyżej 9% od sprzedaży waha się w granicach 8 - 20 groszy za aukcję, więc gdzie tu logika?

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Nickter Minimalna wartość jednorazowo naliczonej prowizji za każdą sztukę wynosi 0,25 PLN: https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Tej prowizji nie biorę pod uwagę, bo jest naliczana w sposób stały. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nickter Tu masz kalkulator, sprawdź sobie. Nie uwzględnia on kosztów wysyłki, bo od tego także jest pobierana prowizja. https://allegro.pl/kalkulator-oplat/dla-sprzedajacych#

oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

No to proszę wyliczyć:

1. Aukcja sprzedana za 9,50 zł - prowizja dla Allegro 0, 97 zł.

2. Aukcja sprzedana za 23 zł  - prowizja dla Allegro 2,18 zł.

I gdzie tu logika?

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Nickter Podaj pełną informację - koszt produktu, koszt dostawy, czy aukcja wyróżniona/promowana/cokolwiek i jaka wyszła ci prowizja

oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Aukcja nr 1 i nr2 : dostawa od 3,50 zł; nie wyróżniana, nie promowana, najzwyklejsza na 10 dni, jaką wystawiam od lat i zawsze była prowizja stała 9%, a tu nagle zmiana i dlatego chcę się dowiedzieć podstawę tej zmiany.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Nickter Ale właśnie ci to tłumaczymy - prowizją jest objęta cała transakcja, koszt produktu oraz koszt dostawy. Jeśli na tej samej aukcji jeden klient kupi produkt za 30 zł i wysyłkę za 3,50, a drugi wybierze kuriera to zapłacisz dwie prowizje w różnej wysokości.

Do tego masz dopłatę za paczkomat w smarcie (0,99 lub 1,99 zł), dopłata za kuriera w smarcie, itd.

Podaj konkrety, będziemy myśleć.

oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Myślenie szkodzi, ale pomaga.

Domyślam się jednak, jaki błąd popełnia Allegro i ten błąd jest na korzyść sprzedających, dlatego go nie ujawniam.

Dziękuję za podpowiedzi w dyskusji😁

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Nickter Ale co tu jest nielogicznego?

9,50 x 9% = 0,86 (allegro zaokrągla w górę) + 0,11 (*) = 0,97
23,00 x 9% = 2,07 + 0,11 (*) = 2,18

Matematyka twierdzi, że wszystko się zgadza.

PS (*) Nie wiem czego to jest koszt, bo nie podajesz szczegółów.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów