anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inne dane kupującego inne dane do faktury

MAMY ROZWIĄZANIE!
HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

Witam jak rozwiązujecie sytuację kiedy klient kupuje ze swojego konta i  podaje dane do fv : 

kupujący:  JAN KOWALSKI  Warszawa DANE DO FV: NIP 00000001 Mirosław Mirosławski Białystok.

Wystawiacie FV bez analizy czy to Fake dane? nawet jeżeli firma istnieje??

Jak postępować w takich sytuacjach??

Lepiej wystawić bez zbędnych pytań czy lepiej się zastanowić??.. Narazie mam większość klientów którzy nie chcą FV a prowadzę sprzedaż bez kasy fiskalnej bo wszytko przez internet i tylko wysyłkowo oraz bez produktów z obowiązkową ewidencją na kasie.

Pytam bo nie znalazłem konkretnych wątków a przynajmniej może ten temat pomoże też innym młodym niedoświadczonym takim jak ja. 

Pytanie również kieruję do przedsiębiorców którzy są już weteranami i mają dużo zamówien i mają przynaj jakieś nawyki, procedury weryfikacji i czy wgl jest potrzeba weryfikacji kupującego.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
mdrogeria
#21 Demiurg#

@HarpyNex Klient odpowiada na dane podane do faktury , dobrze jest zweryfikować czy firma istnieje , ale robi to już przeciętny program do fakturowania .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A co nie wolne kupić na inne dane do FV, skąd takie wątpliwości, jedzie pracownik do sklepu i kupuje do firmy i nikt nie ma wątpliwości żeby wystawić FV, masz dane firmy w bazie i wystawiasz.

oznacz moderatorów
HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

Wszystko rozumiem, chciałem się tylko upewnić. Wątpliwości miałem kto jest "realną" stroną transakcji ale w sumie macie racje i pełna zgoda. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

problemy mogą być jaki taki kupujący zechce zwrócić towar

 

oznacz moderatorów
HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

No i właśnie to też jest ciekawa kwestia. 

oznacz moderatorów