anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inny sprzedawca podpiął mój EAN pod swoje (inne) produkty! Produktyzacja w praktyce...

Janirka
#12 Orędownik#

Hej! Dzisiaj, z ogromnym zdziwienie odkryłam, że przy niektórych moich ofertach widnieje informacja, że dla kilku moich produktów jest wystawionych kilka ofert.

Jestem producentem m.in zaproszeń urodzinowych dla dzieciaków, projekty są mojego autorstwa i dla tych produktów nadałam EANy. I jakby nie byłoby problemu, gdyby sobie ktoś kupił moje zaproszenia i sprzedawał dalej. Wtedy faktycznie ta produktyzacja miałaby sens. 

Jednak jeden konkretny sprzedawca, sprzedaje zupełnie inne zaproszenia które są podpięte pod mój produkt. Tym samym, w jego ofertach wyświetlane są oceny dotyczące MOICH produktów. W jednej z nich, to 151 ocen ze średnią 4,99.
Zwykle oferty tego sprzedawcy, są powiązane z tymi, które u mnie osiągają najlepszą sprzedaż lub są promowane. Oczywiście u niego, zaproszenia są tańsze, co w jakiś sposób może wpływać na decyzję klienta. 

I oczywiście, każdy może sobie ustalać swoją cenę, nie mam problemu z tym że ktoś ma taniej ode mnie, bo ja akurat znam wartość swojego produktu, i nie ściągam go za 20 groszy z Azji. Problem w tym, że ktoś w jakiś sposób promuje się na moich produktach. Klienci łatwiej docierają do ofert tego sprzedawcy, bo moje produkty są wysoko na liście wyszukiwań, oceny produktów są bardzo ładne a ceny są niższe. Do tego, produkty tego sprzedawcy są oznaczone etykietą SUPER CENA, bo produkt jest połączony z z katalogiem produktów i ma wprowadzony EAN. Mój! Nosz ku%^a! 

Od prawie dwóch tygodni, mam tak masakryczny spadek sprzedaży (prawie 50%) właśnie głównie na zaproszeniach dla dzieciaków, że się zastanawiam czy to nie przypadkiem właśnie dlatego... Dość często monitoruję swoje oferty, robię przegląd, sprawdzam oceny itp i ze 2-3 tygodnie temu te konkretne oferty nie były w żaden sposób połączone. 

Jeśli tylko moderator zaakceptuje, to wrzucę zrzuty ofert moich, z ofertami innego sprzedawcy.

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

Numer oferty: 8046369246, 8316203162. 

@_HolaOla_ 

@nat_not 

Zrzut ekranu 2021-11-28 o 09.12.52.pngZrzut ekranu 2021-11-28 o 09.24.18.png@cloudcloud 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Janirka, nie ma możliwości stworzenia produktu na wyłączny użytek jednego sprzedającego i zablokowania tym samym możliwości podpięcia się do niego przez innych. Dotyczy to również sytuacji, w której chodzi o kody EAN, które samodzielnie wykupiłaś.

Natomiast jeśli uważasz, że oferty łamią regulamin, możesz je zgłosić samodzielnie poprzez opcję Zgłoś naruszenie zasad.

rtaImage (9).jpeg

Zostaniesz przeniesiona do formularza, który umożliwia zgłoszenie naruszenia:
rtaImage (10).jpeg

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma to jest by-pass a nie rozwiązanie problemu. Bo ten sprzedający może tak w nieskończoność a weryfikacja czasem trwa wieki - prawda @k_owczarek1 ? Do tego przekręt z Super Ceną. Nie dość że produktyzacja leży i kwiczy to jak widać kreuje patologie. Bo @Janirka traci SWOJE pieniądze ( hint : to ona stworzyła produkti jest jego włąścicielem, to ona wykupiła ean - ten drugi sprzedawca nie ma z tym nic wspólnego).

@k_owczarek1 i kolejny kryminał. Sprzedawca musi "odkrywać" co się stało. A jak ma 10 tys aukcji to każdą ma sprawdzać czy przez noc/weekend ktoś czegoś nie zepsuł/podpiął. A powiadomienia o tym to nie łaska???? A potem negatywy za nie swój produkt, lub za inną ilość bo ktoś pod promocję 10szt, podpiął paczkę 100szt.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@pinsplash No dokładnie. Zastanawiam się teraz w jaki sposób ja mam szukać takich ofert? Ręcznie?! Otwierać każdą ofertę po kolei? I tak codziennie, bo w tym wszystkim jest taki, za przeproszeniem b***el, że zaraz się okaże że ktoś pod moim EANem sprzedaje masło lub gumiaki?

Serio, my to mamy wyłapywać? Chcieliście katalogu, spoko. Ale usprawnijcie to w końcu i pozatykajcie te dziury, bo czasami ręce opadają. 

Znalazłam przed chwilą ofertę u jeszcze innego sprzedawcy (numer oferty 8616666704), który sprzedaje w paczce 6 sztuk zaproszeń za 10 zł (oczywiście totalnie inne zaproszenia) i podpiął swoją ofertę z moją (1 sztuk za 1,89 zł). I bang! Bo ktoś, kto nie ogarnia Allegro kupi u mnie za 1,89 zł i będzie miał pretensje, bo jemu gdzieś mignęło że miało być 6 sztuk.

Litości...

_______
Kamila
oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@mr_oma "...nie ma możliwości stworzenia produktu na wyłączny użytek jednego sprzedającego i zablokowania tym samym możliwości podpięcia się do niego przez innych"

Czyli co, nie ma znaczenia że inny sprzedawca wystawia zupełnie inny produkt, ale skoro rodzaj produktu (zaproszenia na roczek) jest taki sam to nie ma problemu? Mimo że zaproszenia wyglądają inaczej, i gołym okiem widać że to nie są te same produkty? Mnie nie chodzi o tworzenie produktu na wyłączny użytek, ale porządek z tym całym bajzlem. Przecież to Wasza baza produktów. 

Według GS1: "Zgodnie z zasadami każdy nowy produkt powinien mieć przypisany unikalny numer GTIN w celu możliwości prawidłowego rozróżnienia go od produktu obecnie istniejącego w ofercie" i w moim przypadku numery te zostały nadane, by rozróżnić moje produkty od produktów chociażby tego wspomnianego przeze mnie sprzedającego. Bo są to produkty zupełnie inne. No chyba że mam coś z oczami.

Rozumiem, gdybym ściągała jakiś produkt od producenta, we własnym zakresie nadałabym numer GTIN bo producent go nie nadał i inni sprzedawcy, sprzedający TEN SAM produkt podpinali go do swoich ofert. OK.

Ale ja stworzyłam produkt, dla którego nadałam GTIN i inny sprzedawca wystawia ZUPEŁNIE inny produkt, z tym samym numerem GTIN. 

Idąc tym tokiem myślenia, sprzedawca butów noname może się podpinać pod Buty Adidasa, bo przecież buty to buty i nie ma możliwości stworzenia produktu na wyłączny użytek jednego sprzedającego. Równie dobrze mogłam sobie oszczędzić wydatku, i podpiąć swoje zaproszenia pod zupełnie inne, bo widocznie to dla Was żadna różnica.

Przecież to jest jakaś paranoja...

_______
Kamila
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Janirka, czy mogę Cię prosić o wskazanie numerów ofert tego sprzedającego? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@mr_oma Oczywiście, narazie tyle udało mi się znaleźć:

8987070290

8208647141

7813691953

7813620897

8987052212

7813647577

7813580275

7660666244

8616666704

_______
Kamila
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Janirka, dziękuję. 🙂 Poproszę Cię o cierpliwość, przekażę tę sprawę do działu zajmującego się produktyzacją. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@Janirkamam wrażenie, że te oferty nie zostały połączone po EAN ale po innych parametrach. Można podać inny ean niż ma produkt z katalogu, ale algorytm produktyzacji i tak zaproponuje łączenie z bardzo podobnym produktem.

Ja mam u siebie takie propozycje powiązań, że głowa mała...

Nie jestem na 100% pewien, ale mam wrażenie, że jak nie odrzuci się ręcznie powiązań, które są proponowane automatycznie, to po jakimś czasie Allegro samo sobie dołącza twój produkt do katalogu - choćby było to błędne

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Janirka, odpięliśmy te oferty. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@mr_oma Bardzo dziękuję! 🙂

Teraz mam pytanie za 100 punktów: W jaki sposób mogę monitorować takie oferty?

Sprawdzanie tego ręcznie jest całkowicie bezsensowne, po za tym nie mam zamiaru bawić się w kotka i myszkę. Jaką mam pewność, że za kilka dni ci sprzedający nie otrzymają od Was komunikatu, że mają niepołączone oferty, i połączą je z powrotem z moimi produktami?

_______
Kamila
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Janirka Podpinam się pod pytanie @k_owczarek1 ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

katalog produktów to kryminał

jak pisałem w innych postach pod jednym eanem są podpięte różne towary

a serwis nie weryfikuje prawdziwości wpisów - jak zgłaszałem bzdury to serwis odrzucał zmiany

w mojej branży wg katalogu np: myszki są bezprzewodowe a w rzeczywistości przewodowe

@Janirka popełniłaś błąd przy wystawianiu ofert ze swoim wykupionym eanem

trzeba było w polu producent wstawić swoje dane

lub wpisać np: producentem ean jest janirka inni sprzedawcy sprzedają podróbki

 

jak wpisałem tytuł zaproszenie-na-1-urodziny-roczek-koperta-urodzinki

to wybiło mi inne oferty wg mnie to błąd allegro serwis wyświetla oferty z tą samą nazwą nie z tym samym eanem

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Janirka, @pinsplash jeśli chodzi o inne oferty podpięte pod dany produkt, obecnie można je monitorować tylko na listingu ofertowym podpiętym pod produkt - na liście wyników wyszukiwania lub po przejściu z belki w "inne oferty tego produktu".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Dzień dobry 😊

ale, Maja jak ktoś ma 1000, 5000, 10000 tys ofert? Powinien być email informujący : odpięlismy, przypielismy, zmieniliśmy itp.... BO: Sprzedawca wystawia, dobrze wszystko podpina, sprzedaje, ale po kilku dniach ktoś podpina inny towar pod jego ean i w konsekwencji niezadowoleni klienci wystawiają złe opinie o nie jego produkcie, lub dostaje on negatywy i obniżoną jakość bo klient myślał ze kupuje coś innego.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash, dzień dobry 🙂

Zdaję sobie sprawę, że to rozwiązanie nie jest idealne. Przekażę Twoją opinię do osób, które zajmują się produktyzacją. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma dziękuje za szczerość i brutalną oczywistość

twoja odpowiedź mówi, że serwis nie udostępnia narzędzi do kontroli produktyzacji

przez sprzedawców

 

@sapsa nie zdziw się , że kilka dni pod twoimi eanami ponownie znajdą się inne produkty bo allegro je tam samo podepnie

oznacz moderatorów

sapsa
#7 Wielbiciel#

Spamik, a potem dziwota, że twoja skrzynka wrzuca wszystko z allegro do spamu.... przy 10-50 produktach może było by fajnie, przy 10 000 ?

oznacz moderatorów