anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost - BRAK możliwości zmiany odbiór przez kuriera na nadanie w paczkomacie

zak_pr
#10 Popularyzator#

Etykiety wygenerowane na odbiór przez kuriera. Zlecenie odbioru potwierdzone przez system (~12:00), kurier się nie pojawia. Zgodnie z rozmową tel. nie pojawi się bo się nie wyrabia (pracujemy do 18:00). 

Normalnie wysłałbym pracownika z paczkami do paczkomatu ALE system tego nie przyjmie (etykiety wygenerowane na odbiór). W logiczny systemie powinienem mieć możliwość zmiany sposobu nadanie (np. przez infolinię, www) ALE się nie da. Jedynie co można zrobić to wygenerować nowe etykiety z nadaniem w paczkomacie i za nie zapłacić  (te pierwsze były na smarta).

Ktoś generował nowe (aby nie poleciał statystyka) i wystąpił o zwrot kosztów do Allegro ? 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@zak_pr  nie wiem jak masz daleko lecz jelsi mi czasem kurier przyjedzie zbyt wczesnie i zalezy mi na jakichś paczkach aby pojechały to po prostu podrzucam je na oddział inpostu. tam je zaczytuja przy sortowaniu i paczki jadą

A swoją droga to strasznie dziwne że coraz wiecej osób zgłasza problem że kurier inpostu nie podjeżdza lub nie zabiera wszystkich paczek.

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Nie po drodze pracownikowi - wpadłyby nadgodziny. Inpost znany z "doskonałej" formy rozwiązywania reklamacji  nie zapłacił za nie. Nie wiem dlaczego nie mogą wprowadzić możliwości zmiany podjazdu na paczkomat. Teraz cała procedura pisania o wywalenie ze statystyki i właściwie zwrot kosztów (nie dojadą na następny dzień) ale to jest tak zakręcone przez Allegro matematykę i logikę że ręce opadają.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Przecież  to się nie zdarza, że kurierzy Inpost nie podjeżdżają.... no i za jakie SWOJE winy Sprzedający dostanie tutaj "po gwiazdkach" ?🤔

@_Likos_ @zak_pr  czyżby ekspert allegro się mylił? ( @mwitcher )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Statystycznie najczęściej zdarza się to jednej firmie. Taki brak podjazdu kiedyś wydłużył się nam do 2 dni. 

Proste rozwiązanie to wygenerowanie nowych listów na nadanie w paczkomacie ALE się nie da bez poniesienia kosztów. Pewnie to wszystko jest tak zakręcone aby łupić dodatkowe opłaty za przesyłki. brak odbioru = brak dostawy w 24h = wyższa cena dostawy 

oznacz moderatorów

Andrew_fcb
#1 Nowicjusz#

Jeżeli nadajesz codziennie powiedzmy minimum 10 paczek to zamów sobie podjazd stały kuriera. Podjazdy które zlecasz z dnia na dzień kurierzy mają inaczej oznaczone niż te stałe i je często olewają. 

 

Jeżeli chodzi o sytuację z paczkami to jeżeli masz blisko sortownie inpost to po prostu tam to zawieź lub jeżeli masz daleko to znajdź na mapach najbliższy paczkopunkt, zapytaj czy kurier już dzisiaj był i jeżeli nie to tam zawieź. Oczywiście oni też nie będą mogli Ci tego odebrać ale kurier jak przyjedzie to zabierze bez problemu. 

 

Jeżeli nie masz zaufania do paczkopunktu to zadzwoń do kuriera i umów się gdzieś na jego trasie. 

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Dzięki Andrew_fcb  !

Teraz zauważyłem, że  odbiorcy 2 przesyłek mieszkają w tym samym mieści. Po robocie im sam dowiozę. Pozostali jak wytrzymają do soboty to po drodze im dostarczę jak pojadę w góry. 

Skoro płacę to dlaczego mam dokładać do interesu Inpost ? Aby jakiś nadgorliwiec śrubował normy kurierom. Mają problem to proszę zatrudnić kolejnego kuriera, zweryfikować stawki. 

Działaniem które proponujesz naginasz statystyki i jest jeszcze gorzej.

oznacz moderatorów