anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost nowy wygląd i układ etykiet

WojciechB
#11 Animator#

@InPost Szanowny przedstawicielu Inpostu, jeśli jesteście podatni na jakieś sugestie to mam małe uwagi. Nie chodzi mi o zawartość etykiet, anonimizacja układ ok.  Dawniej 3 etykiety na stronę w układzie poziomym, wydrukowałem 2, odcięty kawałem kartki mogłem sobie wykorzystać na 3 etykietę, bo drukarka to wciągnie (oszczędność lasu, papieru, czasu, energii itp. ) było ok. Teraz 4 etykiety na stronę teoretycznie ok ekonomicznie, ale drukuje 1, to druga połowę kartki wyrzucam, bo takiej ćwiartki drukarka nie pociągnie. Myślę sobie zaczekam na druga przesyłkę wydrukuję 2, żeby nie tracić i tu zonk, 2 etykiety ustawia w kolumnie jedna nad drugą! Czyli druga połowa kartki do wywalenia :(. Można to ułożyć przy 2 etykietach obok siebie? żeby zajmowały połowę kartki w poziomie nie w pionie?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

WojciechB
#11 Animator#

Ok, w sumie teraz wpadłem na to, że mogę drukować etykiety pojedynczo i żonglować kartką, ale wersja obok była by wygodniejsza.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WojciechB a może lepiej pokopać w ustawieniach ??

Zmiany w etykietach, które wdrożyliśmy:

  • ograniczenie danych nadawcy i odbiorcy, w tym numeru telefonu do czterech ostatnich cyfr (w przypadku etykiet do automatów Paczkomat®)
  • usunięcie takich informacji jak: kod referencyjny, data wydruku etykiety, informacja o ubezpieczeniu, kontakt do BOK, mikrorejon kurierski, automat Paczkomat® w pobliżu
  • dodanie kodu datamatrix, który zawiera informacje o numerze paczki oraz dodanie prefiks kraju dostarczenia
  • zwiększenie obszaru na uwagi od nadawcy
  • zmianie ulega również layout oraz układ etykiet generowanych na formacie A4

unnamed.png

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria chodzi o to, że jak będziesz miał tylko 2 etykiety do wydrukowania to one będą w pionie, jedna pod drugą, a nie w poziomie, jedna obok drugiej.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Przed wydrukowaniem etykiety w ustawieniach wydruku zmieniasz sobie parametry jak ma być drukowana etykieta na stronie A4 i jest możliwość drukowania w poziomie pionie, z lewej strony lub prawej, wszystko to ręcznie się ustawia przed drukowaniem.

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

@sklepRTVSAT No wiem, jak pisałem, mogę sobie drukować etykiety pojedynczo, tylko zmianami ułatwiamy pracę czy komplikujemy? Jedna zmiana systemowa (w tym przypadku ustawienie informatyka inpostu) wyklucza dodatkowe niepotrzebne działania (nasze).

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

Dzień dobry @WojciechB,

Pana uwagi są dla nas bardzo cenne. Wszystkie opinie są gromadzone i starannie analizowane. Sugestie zostaną przekazane do właściwego działu i wykorzystane do ulepszania usług InPost.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Dla nas za mały rozmiar loginu / nazwy zamawiającego. Drukuję z manager paczkomaty. Czy dałoby się zwiększyć to bez zbytniego kombinowania? Drukuję na etykietach termicznych

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@InPost Zmieńcie pozycję kodu kreskowego albo opisu, bo zagraniczne wysyłki v-inted są niemożliwe przez ucięte kody QR/kreskowe, nie można ich przyjmować w punktach ani nadać w paczkomacie. Już trzecią paczkę do Czech mi klienci przynieśli do punktu i żadnej nie można przyjąć bez ciągłego dzwonienia na infolinię, żeby podali pełny numer listu...

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Kod z numerem paczki powinien być u góry tak jak przed zmianami, a login kupującego większy a nie  taki mały że go nie widać. Powinna tez być informacja, czy paczka do nadania w paczkomacie, czy z odbiorem przez kuriera, jak i informacja o ubezpieczeniu paczki. 

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#
@InPost

Za mały rozmiar loginu, trzeba sprawdzać lupą komu nakleić etykietę.

Format A4 taki sam jak B6, zdecydowanie lepiej drukowało się w poziomie i można było zaoszczędzić kartki do drukarki.

Przy nadawaniu w paczkomacie paczek po zeskanowaniu kodu wyskakuje informacja nieczytelna etykieta. Trzeba po kilka razy skanować żeby otworzyła się skrytka, przy starych etykietach nie występował taki problem.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@InPost 😍

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

@cysiu1981  Przy wysyłce zasłaniaj palcem kwadratowy kod QR, bo czytnik łapie naraz te 2 kody QR i kreskowy, a wtedy jest komunikat o nieczytelnym kodzie. Wiem, ze nie powinno tak być , ale trzeba sobie jakoś radzić ;).

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

@WojciechBNa to już wpadłem na samym początku 😉

Ale nie zawsze wychodzi, bo wystarczy że samą krawędź kodu QR złapie i już wyskakuje komunikat że nieczytelny.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Numer referencyjny w dolnej części etykiety jest za mały, zwłaszcza przy drukarkach z niższą rozdzielczością. Napis musi być większy by było WYRAŹNIE widać jakiego klienta dotyczy ta etykieta.

Dlaczego oznaczenie gabarytu jest na szarym tle zamiast np. pogrubionej litery w ramce? Teraz jest to mniej czytelne.

oznacz moderatorów

AdrianXQ
#10 Popularyzator#

Zakrywanie numeru odbiorcy jest skrajnym i niezrozumiałym debilizmem. Patrze tą nową etykiete i widze że końcówka jest taka jak moja, wchodze na komputer i sprawdzam czy nie wstawiłem swojego numeru, a to sie okazuje że numer odbiorcy ma taką samą końcówke jak mój. Na etykiecie nie potwierdzi się tch danych, trzeba teraz wchodzić na strone i pokolei sprawdzać w historii, dramat

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Witam, na nowych etykietach paczkomat Inpost nie ma informacji, czy mam wysłać paczki wkładając je do paczkomatu, czy zamówić kuriera, a ja nie pamiętam, co zaznaczyłam. Czy to już nie ma znaczenia?

oznacz moderatorów