anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost - Zwrot przesyłki do nadawcy mimo iż przesyłka rzekomo została odebrana przez klienta?

Janirka
#12 Orędownik#

Cześć, 

Parę dni temu otrzymałam zwrot jednego zamówienia, którego klientka nie zgłosiła przez Allegro. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że według śledzenia przesyłki na stronie Inpostu widniała informacja:

14.01.2022 - Umieszczona w paczkomacie
15.01.2022 - Dostarczona
17.01.2022 - Zwrot do nadawcy

Zwykle komuniat o zwrocie nadawcy pojawia się, gdy przesyłka nie została odebrana w terminie. Tutaj mam informację, że przesyłka została odebrana. Gdyby klientka zgłosiła zwrot przez Allegro, czy nawet odesłała przesyłkę na własną rękę to przesyłka otrzymuje przecież inny numer. W tym przypadku wszystko jest podpięte pod jeden, ten sam numer.

Próbowałam się kontaktować z klientką, lecz bez odpowiedzi. Nie wiem kompletnie jak interpretować tę sytuację, i co robić. 

@InPost czy mogę prosić o pomoc w tej kwestii?

Zrzut ekranu 2022-01-23 o 09.47.22.png

_______
Kamila
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

_Likos_
#21 Demiurg#

@Janirka  hmm moim zdaniem było tak:

Klientka otworzyla paczkomat - nie wyjeła przesyłki ( nie chciala lub przez roztargnienie) i zamkneła paczkomat

Po dwóch dniach kurier podjechąl chcial włożyć inna paczke a tam nieodebrana wiec zrobił zwrot do nadawcy.

Tylko taka historia pasuje mi do statusów o których piszesz.

Cóz chyba trzeba próbować skontaktować sie z odbiorcą a jeśli to niemożliwe to poczekać na kontakt z Jego strony.

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@Janirka 

Dzień dobry,

bardzo prosimy o przesłanie zgłoszenia w wiadomości prywatnej na adres pomoc@inpost.pl. W treści wiadomości prosimy o opis sprawy oraz podanie 24-cyfrowego numeru przesyłki. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jedyne wytłumaczenie to multiskrytka , bywa ,że klient nie jest świadom tego ,że w skrytce ma więcej niż 1 paczkę pomimo wyraźnej informacji na wyświetlaczu paczkomatu i wiadomości w telefonie .

oznacz moderatorów