anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego pomimo wyłączenia ADS naliczana jest opłata?

Rad-Stol
#12 Orędownik#

Witajcie

Dziś robiąc zestawienie zauważyłem kolejne oszustwo allegro dotyczące naszych ofert promowanych. Sprawa dotyczy dokładnie Allegro ADS mianowicie to promowanie jest już wyłaczone od dłuższego czasu, żadne koszty nie są naliczane a allegro wrzuca sobie dla podbicia statystyk "Zwrot z inwestycji" produkty sprzedane poza tym promowaniem. W chwili obecnej na nowo uruchomiłem ADS i zrobimy test ale chyba tym razem dla allegro tak łatwo to nie przejdzie za FAŁSZOWANIE wyników sprzedażowych. Oczywiście zanim napisałem ten temat wykonałem pełne zabezpieczenie materiału. Zachęcam również innych do wykonania takiego testu i sprawdzenia. Aha informacja od klientów których produkty znalazły się w sprzedaży ADS są takie że nie były klikane z ofert sponsorowanych. @_HolaOla_  mam ogromną prośbę o publiczne udostępnienie screena pod tekstem.

Przechwytywanie.JPG

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mwmonety
#21 Demiurg#

@Rad-Stol Wszelkie promowania i ulepszania nie są po to by sprzedawca zarobił tylko żeby mu się tak wydawało .osobiście unikam tych atrakcji ale teraz widzę że wszystko trzeba sprawdzać.

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

Akurat w przypadku tego klienta reklama ADS przynosiła wyniki i były widoczne produkty w ofertach sponsorowanych w porównaniu do działań sprzed uruchomienia reklamy, jednakże w ostatnim czasie w grupie spadła znacznie sprzedaż więc CRP i "Zwrot z inwestycji" zaczął znacznie maleć co zadecydowało o wyłączeniu. Akurat dziś robiłem statystyke własną a tu takie kwiatki

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Rad-Stol Cały ten regulamin i prawa operatora są tak pokręcone żebyśmy nie mogli dopatrzeć się tym wszystkim naliczeniom a czego się nie dopatrzymy i nie upomnimy się o to samo do nas nie wróci.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Rad-Stol zanim moderator zaakceptuje dodany zrzut ekranu wrzuć gdzieś obrazek i podeślij linka, ok? 

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

nie ma zbytnio co wrzucać screen z allegro ADS przedstawia sumarycznie np z wczoraj 0 wyświetleń, 0 kliknięć, 0 kosztów, 0 zainteresowania I 2118ZŁ SPRZEDAŻY. A reklama jest już wyłączona dłuższy czas

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Pewnie chodzi o to, że jak ktoś pod czas promowania dodał twoją ofertę do ulubionych, lub do kosza i dopiero teraz za nią zapłacił - to Allegro to liczę jako skutek działania reklamy. U mnie niektóry towar leży w koszyku po pół roku. Właśnie jak coś kosztuje parę tysięcy złotych - to planuję kupno tego za parę miesięcy przed. I wiesz co, jak sprzedawca zapyta mnie jak i kiedy kliknęłam jego ofertę - tego już nigdy nie przypomnę. Do tego dużo ludzi nie wiedzą, że przedmioty wyskakujące nad lub pod ofertami - to jest reklama, za którą ktoś płaci.

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@Gasmin_pl przeczytaj dokładnie cały temat. Klient nowy nie dodawał wcześniej produktu nie szukał stołu. W momencie zakupu wpisał nazwę firmy z polecenia, drugi zaś wpisał przez wyszukiwarkę, w tym momencie nie było już promowania ADS. 

Ale gratuluję podejścia w obronie Allegro mam nadzieję że Ciebie nie obrobią tak jak większości sprzedawców

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Rad-Stol Gdzie tam widzisz obronę allegro? @Gasmin_pl po prostu opisał swój przypadek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Rad-Stol konsultuję Twoją sprawę, wrócę z odpowiedzią, gdy czegoś się dowiem.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@cloudcloud dziękuję za odpowiedź, jednakże ta kwestia tyczy się nie tylko jednego konta, inni klienci z którymi współpracuje już podejmują w tej sprawie czynności a u niektórych chodzi o kolosalne sumy, na tym koncie akurat bardziej klient testuje tą opcję jednakże tak jak widać przypadek też się zdażył

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Rad-Stol otrzymałam odpowiedź w Twojej sprawie.

Jeśli chodzi o termin działania kampanii, to w ciagu ostatnich 30 dni (13.07.-12.08.) tylko przez 3 dni miałeś wyłączoną kampanie i był to okres 8-10.08. Z tego względu Twoje stwierdzenie, że "promowanie jest już wyłączona od dłuższego czasu" jest niezbyt dokładne.

Natomiast w kwestii statystyki "Zwrot z inwestycji". Zliczamy tu wartość sprzedanych produktów i dzielimy ją przez wydatki jakie były poniesione na kampanie. Jako sprzedaż brana jest pod uwagę tylko sytuacja, w której Kupujący kliknął w promowaną ofertę i dokonał w niej zakupu w ciagu 7 dni od wejścia. Z tego powodu może się zdarzyć sytuacja w której danego dnia Partner nie promuję ofert, a pojawia się sprzedaż. Taka sytuacja miała miejsce 10.08., kampania była wyłączona, a doszło do sprzedaży dwóch produktów. Po prostu Kupujący wrócili do ofert, które wcześniej oglądali i np. dodali do koszyka lub do obserwowanych.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@cloudcloud zapoznaj się proszę jeszcze raz z głównym postem. Ta firma była przykładem, mam firmę która po zliczeniu zainteresowań z okresu 30 dni ma więcej sprzedaży (1845) niż zainteresowań (1728) i nie, jeden klient kupował po jednej szt.

W tej chwili to już kwestia klientów co dokładnie poczynią, wiem też że allegro swojego zawsze będzie broniło choć wielokrotnie na tym forum było pokazywane jaki ma do nas stosunek i jak traktuje.

Zamykam temat

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Ja z Allegro ADS miałem przypadek, gdzie klienci "niby", znajdowali produkt, dokładnie toner do drukarek OKI, który był tak rzadką drukarką, że nie sądzę, że ktoś tego jeszcze używa.

Pomijam fakt że do tej drukarki były 4 różne tonery, w osobnych aukcjach, i tylko jeden kolor miał wyświetlenia (dokładnie 70+) a reszta pozostała bez, pomimo oferty wielowariantowej.

Uznałem to za super boty, które generują kliki, sprzedaży oczywiście było zero, a pieniądzę na kampanie poszły w błoto.

Dałbym sobie rękę uciąć, i zrobił bym test, wstawiając produkt, którego by nikt nie chciał nawet oglądać, to i tak miałby wyświetlenia, nawet gdyby to była kupka kurzu z mojej szafki.

oznacz moderatorów