anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro powinno liczyć " Czas Wysyłki" ?

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Przenoszę wątek aby nie zginął 

A może tak. Wysyłam w dniu zakupu ( czas liczony od momentu zakupu do godz.  23,59 oraz Wysyłam w najbliższym dniu roboczym, czas liczony od godz. 00,00 do 23,59 ,  następnie w 48h i.t.d.  

To moja sugestia, dopisujcie swoje.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoim pomysłem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@nat_not  A czy doczekamy się odpowiedzi na pytanie postawione w pokrewnym wątku? Mianowicie czy czas realizacji wysyłki jest liczony w momentu wklepania numeru, tak jak to sugeruje nazwa kryterium oceny (Numery przesyłek uzupełnione w terminie), czy też dopiero gdy numer staje się aktywny w systemie poczty lub innego przewoźnika?

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@TomBanknoter  z moich obserwacji wynika że numer pojawia się w systemie allegro zaraz po przesłaniu pliku do inpostu lub poczty. Wysyłając pliki dzień wcześniej poprawiłem statystykę. Na razie to działa.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@BURZYNSKID  Ja akurat sam wklejam numery, z Elektronicznego Nadawcy. W ogóle nie używam przesyłek typu "Allegro-coś tam-coś tam"

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@TomBanknoter  Tracisz niepotrzebnie swój czas. EKN pozwala pobierać i wysyłać tylko to co faktycznie chcesz wysłać w danym dniu, dodatkowo nie trzeba samodzielnie wypisywać blankietów, uzupełnianie numerów nadań też Cię nie obchodzi. Musisz go powiązać ze swoim kontem na allegro.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@BURZYNSKIDMiałbyś zapewne rację, gdybym wysyłał tylko to, co sprzedam na Allegro. Tak jednak (na całe szczęście!) nie jest, więc wolę korzystać z EN poczty, bo przynajmniej mam wszystko w jednym pliku. A tych numerów do wklejenia nie jest tak znowu dużo, kilka lub kilkanaście dziennie, więc maks minuta roboty 😊

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@TomBanknoter  Również korzystam E.N. poczty polskiej, w ramach umowy obsługuję przesyłki allegropocztapolska oraz listy zwykłe. Integracja z allegro nie ma wpływu na to czy wysyłam z innego sklepu.

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

U mnie może nie zdarza się to często, ale czasem klienci zamawiają i proszą o wysyłkę trochę później. Na taką sytuację można by dodać opcję "klient poprosił o wstrzymanie wysyłki do: data" i zatrzymanie liczenia czasu. Jednocześnie klient mógłby dostawać wiadomość potwierdzającą takie wstrzymanie żeby sprzedawcy nie korzystali z tego w nieuczciwy sposób.

 

oznacz moderatorów