anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dobrze przygotować się do "urlopu" allegro

k-jakubiec
#8 Zapaleniec#

W połowie lipca wybieram się na urlop. Wiadomo, już sobie go zaplanowałem a laptop już spakowany z ładowarką żebym mógł odpisywać klientom 24h/7 na pytania ile to jest 2+2 🙂 Tylko jak dobrze przeżyć ten urlop? Zmiana czasu wysyłki na 7 dni wystarczy? Co jak klient kupi, i wystawi negatywa bo nie przyszło w 24h? Allegro mu powie "opamiętaj się pan, była wiadomość że urlop i w zakładce o wysyłce że czas realizacji wynosi 7 dni", czy pogłaska go po głowie bo jestem złym sprzedawcą? 😕 Chciałbym nie złapać żadnego negatywa, miło spędzić urlop i nie wstrzymać sprzedaży dla klientów którzy chcą kupić mój produkt a chcą poczekać. Dodatkowo mogę powiedzieć, że na miejscu zostaje mój tata który pomaga mi dorywczo w sprzedaży i pakowaniu, więc on też będzie starał się lecieć w miarę możliwości z zamówieniami po kolei żeby dało się odkopać po urlopie z nich, ale wiadomo wszystkiego nie da rady na bieżąco pakować 😄

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mwmonety
#21 Demiurg#

Na to że nie otrzymasz negatywa lub będziesz miał więcej rezygnacji z zakupu musisz się przygotować .Ja przed planowanym urlopem wstrzymuję w ogóle sprzedaż by ograniczyć do minimum odpowiedzi na pytania i wysyłki .Można też na okres urlopu wydłużyć okres na dostawę do 2 lub 3 tygodni ,większość takich co w tym okresie kupi widzi że jesteś na urlopie i to zrozumie .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@k-jakubiec 

Zależy jak długi ten urlop. Wydłuż o czas jego trwania. Jadę na 10 dni to taki właśnie deklaruje czas wysyłki, a nawet 11 żeby mieć jeden dzień na wygrzebanie się spod zamówień.

I spokojnie odpoczywaj, bo co to za urlop jak Ty przy laptopie a tato przy drugim 🤣 Raz na 2 dni zaglądałam do skrzynki jak dorwałam jakiś kawałek zasięgu, świat się nie zawalił a i jakość sprzedaży też się utrzymała.

Na wsparcie Allegro nie licz 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

k-jakubiec
#8 Zapaleniec#

@Kaliope_BrzegCodziennie będę sprawdzał rano i tyle, a tata sam mówi że będzie pakował ile będzie mógł to niech działa skoro chce, mówi że flaszkę sobie kupi za część utargu i umili sobie czas 😂

oznacz moderatorów

k-jakubiec
#8 Zapaleniec#

Wiem że mogę wstrzymać, ale ja nie chcę. Chcę żeby klienci którzy mogą i chcą poczekać, poczekali. Skoro podczas urlopu muszę dbać o obowiązki przedsiębiorcy to pragnę też zarabiać 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@k-jakubiec Przedsiębiorcom nie przysługuje urlop. Urlop to nieprecyzyjna nazwa stosowana przez Allegro w odniesieniu do przerwy w wykonywaniu działalności gospodarczej. Zobacz w słownikach, co to jest urlop. W czasie tak zwanego "urlopu" na Allegro masz obowiązek działać tak, jak poza urlopem. Allegro doradza następujące działania; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/abc-sprzedazy/jak-poinformowac-klientow-ze-jestem-na-urlo...

 

oznacz moderatorów

k-jakubiec
#8 Zapaleniec#

Wiem że nie przysługuje, jednak nie zamierzam trzymać się słownikowych definicji, każdy wie o co chodzi 🙂 Plus dałem też specjalnie dlatego w cudzysłów słowo "urlop"

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@k-jakubiec

No więc już wiesz, że nie masz tak naprawdę żadnego urlopu. Nawet gdybyś zawiesił działalność, musisz rozpatrywać reklamacje i przyjmować zwroty. Urlop to lipna nazwa stosowana przez Allegro. Co Allegro radzi na ten czas, masz w podanym linku. Jeśli chcesz naprawdę odpocząć, zorganizuj sobie zastępstwo.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@k-jakubiec to chyba zależy od branży i klientów, bo ja w zeszłym roku prócz informacji że ma 9 dni urlopu nie zmieniałem nic nawet czasu wysyłki ( potem poleciały mi statystyki na 30 dni ) po powrocie nadałem wszystkie paczki i nie miałem żadnego negatywa ani dyskusji 🙂

A żeby było oki to zmień wysyłkę na 10 dni, laptop przy dupie i na wakacje 😄 usunięcie aukcji też nie wiele zmienia bo możesz dostać dyskusję 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

k-jakubiec
#8 Zapaleniec#

No właśnie nie chcę żeby mi poleciały statystyki, więc dlatego wydłużam i ładuję laptopa 😛

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@k-jakubiec Jak gdzieś w pobliżu to może pomógłbym tacie z tą.....flaszką.😅

oznacz moderatorów

k-jakubiec
#8 Zapaleniec#

Zapraszam na żywiecczyznę, tata w browarze pracuje Żywieckim więc w kwestii wynagrodzenia się dogadacie myślę w postaci złocistego napoju 😄

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dzięki, pozdrawiam i życzę spokoju na urlopie.😎

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Ja na czas urlopu wyłączam wszystkie aukcje. Robię tak od dwóch lat i każdemu polecam. 

Endrju
oznacz moderatorów