anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dodać więcej niż jeden urząd nadania w nowym Wysyłam z Allegro?

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Witam

  1. Mam trzy punkty pocztowe w trzech różnych miastach, z których  nadaję paczki(tak mam zapisane w Umowie z Poczta Polska), jak mam je dodać w nowym" Wysylam z Allegro", skoro przy podawaniu danych rejestrujących, mogę wpisać tylko jeden Urząd pocztowy, czyli przy generowaniu lp jest tylko jeden do wyboru...
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro dziękuję za Twoją wiadomośc. Urząd nadania musi się zgadzać z tym, który jest podany na umowie z Pocztą Polską. Rozumiem, że w Twoim przypadku na tej umowie są wypisane wszystkie trzy. Dowiem się jak to rozwiązać w narzędziu Wysyłam z Allegro i wrócę do Ciebie, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

dnie ta, mam trzy punkty na umowie-czekam na info zwrotne.

Pozdrawiam

henex

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro mam już odpowiedź, przepraszam, że musiałeś czekać! W tej sytuacji dodaj proszę trzy razy tę samą umowę własną i w każdej zaznacz jako Urząd nadania inny punkt.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Mam wpisane trzy punkty i mam juz mozliwośc ich wybory, lecz jak wybieram jeden z trzech to komunikat jest: Placówką nadawczą powinna być placówka podana podczas konfiguracji przewoźnika.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro dziękuję za informację! Bardzo proszę o jeszcze chwilę cierpliwości, gdy tylko otrzymam odpowiedź jak rozwiązać ten problem, wrócę tu niezwłocznie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Czy są już jakieś informacje?

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro przepraszam, ale jeszcze nie. Już się przypominałam w tej sprawie. 
Jeszcze mogę dopytać czy upewniłeś się, że wpisujesz odpowiedni urząd do odpowiedniej umowy? Nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi od specjalisty, ale pomyślałam, że to może powodować problem. Czyli masz umowę A, B i C i odpowiednio dla tych umów urzędy nadania 1, 2 i 3. Czy na pewno nadając na umowie A jako punk nadania wybierasz 1?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro mam odpowiedź! Potwierdziła moje przypuszczenia. 
w ustawieniach umowy własnej możesz podać tylko jeden Urząd nadawczy. Dlatego nie możesz go zmienić później, przy nadawaniu przesyłki. Powinieneś dodać trzy umowy i dla każdej dodać inny punkt, a następnie nadawać przesyłki na tej odpowiedniej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Usunęłam z konta trzy umowy i chciałam je dodać na nowo i niestety nie można, wypełniam wszystko i na  wyborze urzędu pocztowego nic-pole dodać nieaktywne, zróbcie coś proszę z tym " niby udoskonalonym systemem".... nie jest to wogole w żaden sposób pomocne.

oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Proszę o informację czy to wysyłanie z allegro jest obowiązkowe od lutego, czy można na dotychczasowych zasadach pracować, bez dodatkowych kosztów(wg.ustalonych stawek na umowie)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro czy możesz podesłać zrzut? Rozumiem doskonale, że to może być frustrujące, ale będzie nam znacznie łatwiej znaleźć przyczynę tego problemu gdy zobaczymy to "na własne oczy". Nowa wersja formularz będzie jedyną obowiązującą od połowy lutego, w tej chwili wciąż ją udoskonalamy, a Wasze opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne. 
Jestem pewna, że uda nam się znaleźć rozwiązanie Twojego problemu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

allegro własne.PNGNie ma możliwości wybrania urzędu z listy

oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Kolejny problem do rozwiązania to nadanie z inpostallegroinpost.PNG

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro Cześć, ten komunikat wskazuje na to, że InPost uniemożliwia zamówienie przesyłki z podjazdem - zatem albo Ty nie masz takiej opcji na swojej umowie, albo masz wpisane w ustawieniach umowy nieaktualne dane do API InPost. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

mam taką możliwość i z niej korzystam, muszę mieć minim 5 paczek wtedy mam bezpłatny podjazd. dane API mam skopiowane ze strony inpost z której cały czas korzystam więc nie sądzę że jest nieaktualne.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro najmocniej przepraszam za czas oczekiwania na odpowiedź, już wyjaśniam. 
Jeżeli chodzi o pierwszy problem i dodawanie umów z Pocztą Polską. Był to błąd, który został już rozwiązany. Teraz powinna być możliwość dodania urzędu z listy. Gdyby wystąpił problem bardzo proszę zmień 'Nazwę umowy'. Gdy Urząd będzie już  wybrany, nazwę będziesz mogła skorygować do właściwej, po aktywacji "Dodaj".
Jeżeli chodzi o drugi problem z InPostem to jesteśmy świadomi tego błędu i pracujemy nad rozwiązaniem, dlatego tymczasowo prosimy o korzystanie ze starszego wyglądu narzędzia Wysyłam z Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za odp, jeżeli mogę podpowiedzieć, to proponuje przy generowaniu etykiet np z poczty aby były widoczne nicky kupujących np pod nazwą kupującego-znacznie ułatwia to pracę. A ja czekam na odp na temat naprawy inposta.

Pozdrawiam

henex

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henex_allegro bardzo dziękuję za Twoją sugestię! 19 stycznia 2022 wprowadziliśmy tę zmianę. Wyświetlamy login kupującego na etykiecie w polu zawartość przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

henex_allegro
#8 Zapaleniec#

Witam,

Czy problem  z inpostem został rozwiązany, nie otrzymałam informacji zwrotnej jak prosiłam.

 

Pozdrawiam henex

oznacz moderatorów