anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak można wyłączyć możliwość przekierowania przesyłek Allegro DPD?

psokomp-trade
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jak można wyłączyć możliwość przekierowania przesyłek Allegro DPD? Pytam ponieważ coraz więc dostaje za to dopłat. Klient kupuje towar zaznacza adres dostawy ja wysyłam. Kupujący stwierdził że chce przekierować przesyłkę bez mojej wiedzy i co ? I dostaję za to dopłatę to jest niedorzeczne.

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No nie wiem... zauważ że większość ( jeżeli nie wszystkie) to opłaty zależne od Sprzedawcy i on jest obciążany. Tutaj według mnie też istnieje domniemanie że jak SPRZEDAWCA przekieruje to zostanie obciążony dopłatą. A tu robi to KUPUJĄCY i to PO zawarciu umowy ( opłaceniu transportu również). A co jeżeli Kupujacy zechce przekierować przesyłkę np 5-krotnie? Za każdym razem Sprzedawca dostanie taki "prezent"? Oj coś mi się wydaje że w sądzie mogłoby być różnie.... Ola wydaje mi się że ktoś kto sporządził to, nie przewidział takiej suytuacji i teraz nie chce przyznać się do babola. A wystarczy wpisać w umowie że taką mozliwość ma tylko Sprzedawca, Kupujacy zaś za dopłatą.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Masz prawo do własnej opinii, ale tak jak wspominałam wcześniej, tego typu sytuacje są niezwykle rzadkie i jednostkowe, Jako Allegro nie mamy tutaj możliwości działania i dowolnych zmian, ponieważ stroną jest tutaj także firma DPD. Temat jest znany, ale nie mam nowych informacji, aby coś się miało się tutaj zmienić w najbliższym czasie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#

miałam taką sytuację: Zmieniłam adres dostawy (bo sytuacja mnie do tego zmusiła- to nie była pomyłka). Po miesiącu sprzedający wysłał mi fakturę  z 7 dniowym terminem do zapłaty na 11,99 za usługę zmiany adresy dostawy. Twierdzi, że miał to w regulaminie który jest dostępny na tej aukcji. " za dodatkowe usługi związane z pakowanie oraz wysyłką, koszt ponosi kupujący" Przyznam się, że nie czytałam, bo kto to czyta. Tylko ja wcześniej nie wiedziałam, że taka zmiana adresy jest płatna, konsultant nic mi o tym nie powiedział. Gdybym wiedziała, to załatwiłabym inaczej. Czy ten sprzedający ma prawo żądać ode mnie tej kwoty za zmianę adresu?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ W skali całego allegro może i jednostkowe, ale tutaj na Gadane chyba nie do końca.... Ja w sytuacji @tagoga17  Rozumiem i Sprzedawcę ( bo dlaczego ma płacić za widzimisię Kupujacego PO zawartej transakcji) i Kupującego ( bo nic nie wiedział o dodatkowym koszcie). 

No i niesmaczek pozostaje drogie Allegro.....

ps Ola absolutnie to nie do Ciebie tylko do "mózgów" u Was w centrali za to odpowiedzialnych.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#

Czyli jest to jakieś wyjście z sytuacji. Zmienić regulamin i dokonać takiego wpisu. Co na to regulamin Allegro? Czy w takiej sytuacji można kosztami obciążyć kupującego?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tagoga17 Czy mogłabyś mi podać numer zamówienia oraz oferty, których dotyczy opisana przez Ciebie sytuacja? Niestety na Twoim koncie nie ma zamówienia, które pasowałoby do takiej sytuacji, a bez szczegółów niestety nie mogę tego sprawdzić. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Jest wyjście, nie korzystać z przesyłek oferowanych przez allegro.

Zamiast DPD lepiej wybrać już pocztex 48 który jest mniej popularny i nie ma przekierowań a DPD czy innego podłączyć ze swojej umowy.

oznacz moderatorów

goniazie
#8 Zapaleniec#

A czy ty masz prawo żądać tego od niego?

oznacz moderatorów

goniazie
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Dzień dobry wszystkim,

choć od pytania  psokomp-trade  upłynęło ponad 8 miesięcy, to nic się nie zmieniło jeśli chodzi o możliwość przekierowania paczki Allegro DPD na koszt sprzedającego. Od niedawna udostępniamy w swoich ofertach usługę Smart! i coraz bardziej jesteśmy niezadowoleni z własnej decyzji. Allegro Pocztex48 czy Allegro Paczkomaty nie przysparzają nam problemów, natomiast przesyłki Allegro DPD już tak. Zaczęłam studiować obciążenia, jakie Allegro nam wystawiło i okazało się, że dwa razy -2 zamówienia -  sumie 5 paczek zostało z inicjatywy adresata przekierowane na inny adres. Z informacji z infolinii DPD wiem, że dostawa była każdorazowo w ramach jednego oddziału, więc nie powinno być dodatkowej opłaty. Jednak opłat dodatkowych za przekierowanie przesyłki na naszym rachunku Allegro jest 5. Pan z infolinii powiedział, że nie wie jakie są szczegółowe zapisy umowy między DPD a Allegro, ale najprawdopodobniej tam jest zapis o dodatkowej opłacie. Jednak byłoby to niedorzeczne. Skoro DPD z zasady (zgodnie ze swoim regulaminem) pozwala nieodpłatnie przekierować przesyłkę w ramach danego oddziału, to dlaczego miałoby wprowadzać taki niekorzystny zapis w umowie z Allegro?

Dziś na Messengerze próbowałam uzyskać od Allegro odpowiedź na moją prośbę "proszę wskazać, gdzie w regulaminie jest  napisane - a  ja jako Sprzedający to zaakceptowałam, że przekierowanie przesyłki na mój koszt może być z inicjatywy adresata (kupującego). Czekałam na czacie około 2 godzin. Co chwilę nowa osoba się przedstawiała i zapoznawała ze sprawą. Kilkakrotnie otrzymałam link do regulaminu Allegro odnoście opłat dodatkowych, ale ja przecież nie o to pytałam 🙂  (Wiem, że przekierowanie kosztować może, tak jak wiem, że wysyłka przesyłek niestandardowych kosztuje dodatkowo 19,99zł i to uwzględniam w kalkulacji ceny towaru z dostawą). Powtarzałam więc prośbę. Ostatnia osoba zaproponowała skierowanie zapytania do działu prawnego. Nie udało mi się jednak dokończyć rozmowy, gdyż Pani była niecierpliwa i zakończyła czat nie otrzymawszy mojego loginu. I tak dziś od godziny 11tej czekam na kontakt z osobą z Allegro, aby dowiedzieć się więcej w temacie. I cisza. Czat wydaje się być nieaktywny.

Druga sprawa - przesyłki o wymiarach standardowych i wadze do 31,5kg - doliczenie opłaty za przekroczenie wagi rzeczywistej lub gabarytowej - potraktowanie przesyłki jako 31,5k do 40kg. (Chyba wiem, co wysyłam..... ) Dopłata 35zł z groszami 😲 Allegro złożyło zapytanie do DPD i w odpowiedzi dostali informację o możliwości złożenia reklamacji. 

Tyle z mojego doświadczenia w odniesieniu do przesyłek Allegro DPD.

Zastanawiam się teraz nad dwiema opcjami -  wysyłki zamówień z dostawą Allegro DPD przez Sellplex (nie mam umowy bezpośrednio z DPD) albo usunięcie Allegro DPD gdzie to możliwe i zastąpienie Allegro Pocztexem, a w przypadku przesyłek ponadgabarytowych doliczenie kosztu wysyłki do ceny towaru.

 

Co radzicie?

Co Allegro na to? 

oznacz moderatorów