anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadać Allegro Przesyłkę Poleconą?

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Zamiast 'Allegro Przesyłka polecona' generuje 'Allegro Pocztex Kurier 48'.

I taką pobiera prowizję: 10,99.

Przy zamówieniach poniżej 6zł, do których dokładam 1-2zł, to byłby zbyt daleko idący sponsoring.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@akcesoria-net-pl Cześć. Podaj mi proszę przykładowy numer zamówienia, którego dotyczy ten problem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

18350152-7f9e-11ec-8526-b7f488beffdc

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@akcesoria-net-pl Czy zaznaczyłeś usługę dodatkową "Przesyłka polecona firmowa"? Jeśli nie, to przesyłki traktowane są jako Allegro Pocztex Kurier:

Zrzut ekranu 2022-01-20 o 16.43.00.png 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

A gdzie jest zaszyta ta tajna informacja? Co za geniusz wymyślił, że standartowa przesyłka polecona jest usługą dodatkową?

Klikam 'nadaj przesyłkę' i nie zamawiam usług dodatkowych. Bubel.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Pewnie tego nie wiecie, więc uprzejmie informuję, że dla PP 'przesyłka polecona" i 'przesyłka firmowa' to dwie RÓŻNE formy nadania. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oryginalny tytuł posta: 'wysyłam z allegro-błąd'

Poprawione z jakiegoś zupełnie niaznanego powodu 🙂

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Reklamacja odrzucona. Mimo ewidentnie wadliwego formularza.

Nie żebym wietrzył jakiś spisek, ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek skorzystał z Waszego błędu.

Zanim dostaniecie lawinę skarg może jakiś miszcz it by to poprawił.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl

W  życiu nie wpadłabym na to, żeby zaznaczać list polecony jako usługę dodatkową 😂

Niby miało być szybciej i wygodniej a tu problem za problemem i problemem pogania.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg co miało być?! Wygodę użytkowników oni mają w nosie albo i jeszcze gdzie indziej.

Po upchaniu na siłę i bez żadnego pomyślunku ze strony ichniejszych optymalizatorów, wszystkiego co się da w zakładce zamówienia, jedyne co się poprawi, to zmniejszą się koszty portalu Allegro. Wyłączenie MS czy obecnego wysyłam z Allegro to po prostu optymalizacja kosztów Allegro. Brak opłat za dodatkowe domeny, za dodatkowe miejsce na serwerach. Ładnie tylko opakowane bełkotem o dbaniu o wygodę sprzedawców.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@akcesoria-net-pl @Kaliope_Brzeg @medalik_2009 Przesyłka firmowa polecona jest usługą dodatkową zarówno w starym, jak i nowym widoku Wysyłam z Allegro. Niczego w tej kwestii nie zmienialiśmy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_   Aż pozaglądałam w stary i nowy widok.  W starym owszem przesyłka firmowa jest w usługach dodatkowych ale z automatu zaptaszkowana i zapewne nikt nawet nie zaglądał w te usługi. W nowym widoku trzeba zaptaszkować samemu, a jak tego nie wiesz albo przegapisz to wygeneruje się sporo droższy Allegro Pocztex Kurier 48 . Więc nadal twierdzę, że nie jest ani szybciej ani wygodniej a bywa, że i drożej 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg bardzo Ci dziękuję za tę uwagę. Przekazałam już Twoją sugestię do zespołu zajmującego się zmianami w Wysyłam z Allegro i dostałam zapewnienie, że zaplanujemy automatyczne zaznaczenie tej opcji również w nowej wersji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kmrolety
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  24 lutego, nadal nie ma zaznaczenia tej opcji automatycznie. Kiedy można się spodziewać naprawienia tego? 
I gdzie w regulaminie jest wyszczególnione wymaganie dot. wklikiwania się w tą "opcję dodatkową"? Czytając Państwa regulaminy nie natknąłem się na taką informację, są jedynie wymagania dot. wymiarów przesyłki.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kmrolety Informujemy o tym na stronie Pomocy: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmienilismy-wyglad-naszego-narzedzia-nadawczego-wysylam-z-alleg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ko_alka  To dlaczego  Allegro zapewnia, że wszystko zaznaczy za nas skoro dopiero pracujecie nad tym? Przecież to ewidentne wprowadzenie w błąd korzystających z WZA.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-p...

Jak nadać przesyłkę metodą Allegro Przesyłka Polecona

Jeśli kupujący wybrał metodę dostawy Allegro Przesyłka Polecona, w trakcie zamawiania przesyłki w Wysyłam z Allegro wszystkie niezbędne opcje zaznaczymy za Ciebie. Są to:

  • rodzaj przesyłki: Koperta
  • usługa dodatkowa: Przesyłka polecona firmowa
  • przewoźnik: Poczta Polska (w sekcji Wybierz przewoźnika – Allegro Poczta).
_____________
Kama
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Ten artykuł dotyczy starego Wysyłam z Allegro, w którym usługa dodatkowa "przesyłka polecona firmowa" jest domyślnie zaznaczona. Dążymy do tego, żeby w nowym WzA też się to działo automatycznie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Big-Gratis-
#7 Wielbiciel#

Dlaczego to jeszcze nie zostało "naprawione"? Minął rok...

oznacz moderatorów

BenetechPoland
#7 Wielbiciel#

Jest to celowe działanie Pomarańczowego portalu, który w ten sposób oferuje kupującym pocztexa w cenie przesyłki poleconej... jeśli sprzedawca tego nie zauważy to dokłada do każdej wysyłki, karygodne, Allegro powinno za te funkcjonalność ponieść koszty, którymi zostali obciążeni wszyscy sprzedawcy. 

Funkcja powinna działać automatycznie, tj. przesyłka powinna być generowana zgodnie z tym co zaznaczył kupujący w momencie składania zamówienia.

oznacz moderatorów