anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak obliczyć prowizję sprzedaży na danym koncie na allegro z danego miesiąca.

FH-MAJ-KA
#8 Zapaleniec#

Sprzedając produkt "krem do twarzy" dawniej było wiadomo że za prowizję w kategorii Allegro-Uroda-Pielęgnacja-Twarz-Kremy do twarzy zapłacę prowizję 9% i tyle. Teraz do tego trzeba liczyć koszty dostawy od której są pobierane prowizje jeśli kupujący kupi bez smart. Nie wiem ile w danym miesiącu takich sytuacji będzie i jak do tego kremu obliczyć prowizję co założyć?? Dodatkowo jeszcze koszt dostawy kiedy kupujący kupi ze smartem a nie wywiązując się ze szybkich dostaw na drugi dzień allegro dolicza 0.99 lub 1,99 zł. Dodatkowo wyróżniając "krem  do twarzy" płacę prowizję od sprzedaży 9% plus dodatkową prowizję za sprzedany wyróżniony produkt 4,5% i dodając do tego koszt wyróżnienia na 10 dni 19 zł.  Jak obrać dokładną prowizję od sprzedaży na allegro wystawiając dany produkt?? 

Czy macie na to sposób??

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Wczoraj po raz kolejny w ciągu ostatnich miesięcy doszło do podwyżek prowizji. Allegro regularnie modyfikuje stawki w poszczególnych kategoriach, a zalew informacji i komunikatów jest tak duży, że z pewnością niektórzy sprzedający się jeszcze nie zorientowali 😉 

W naszej firmie zaczęliśmy podnosić ceny zaraz po nowym roku, by zdążyć z setkami aukcji. Niestety, już widzimy efekt w postaci znaczącego spadku sprzedaży, chociaż podwyżki były tylko takie, by skompensować wysokość nowych prowizji. A jak wy, o ile % zmieniliście ceny? Macie mniej zamówień? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To może objawiać się mniejszą ilością zamówień, ponieważ wszystkie podwyżki prowizji na Allegro i inne opłaty nałożone na sprzedawców finalnie pokrywają kupujący.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 mniejsza liczba zamówień jest oczywista

tym bardziej że do grupy allegro nalezy ceneo -gdzie widac od razu

niższe ceny

wysoka marża jest robiona by sklep allegro był rentowny

i konkurencyjny

uokik powinien rozdzielić sklep allegro od samego serwisu

 

największa pomyłką jest dopłata do smarta dla sprzedawców i prowizja od kosztów

wysyłki oraz jakieś porównywarki cen w aukcjach - to zabije tu handel

bo wyeliminuje wszystkie tanie towary i masę sprzedawców

 

dla dużych konkurencyjnych sklepów internetowych drobnica to problem

bo tak naprawdę generuje tylko koszta

allegro w tym temacie się wyróżniało ale pazerność serwisu nie zna granic

 

kiedyś serwis reklamował sie tym by sprzedawcy nie zakładali własnych sklepów internetowych tylko sprzedawali tutaj

obecnie mają zniknąć z serwisu - zyskują o l x y czy twarzoksiążki czy portale typu sprzedajemy .pl

oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

Tak, ceny podnieśliśmy. Jest spadek obrotów, bo niektórzy mają niższe ceny - nie widzieli podwyżek prowizji/opłat smart zapewne. Obudzą się ze sporem wzrostem kosztów.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Ceny podniosłem po nowym roku od 0,50zł do 2zł w zależności od ceny produktu. Sprzedaż w Styczniu jest fatalna. Z tego co widzę to najwięksi sprzedawcy z mojej kategorii trzymają ceny.

oznacz moderatorów

FH-MAJ-KA
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

My także podnieśliśmy ceny. Spadek sprzedaży jest wręcz dramatyczny, ale zauważyłem jedną korzystną prawidłowość. Im większe ceny na allegro tym większy ruch w moim sklepie internetowym. Klienci zaczynają szukać, grzebać, sprawdzać. Przykładowo produkt powyżej 80 zł, taniej jest u mnie kupić nawet z kosztami przesyłki niż na allegro z "darmową przesyłką", a nawet wtedy więcej na tym zarabiam niż tutaj. Mogłem zmniejszyć w sklepie próg darmowej przesyłki do 150 zł, a zastanawiam się nad jeszcze niższym pułapem. 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Luxxp o, super wiadomość 🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Luxxp Taniej niż Smart na Allegro? Ojej, to super, podobno Smart zabija wszystko, ale klienci nie wiedzą, że tak naprawdę płacą za te rzekomo darmowe dostawy 🙂 Cena darmowych dostaw jest ukryta w opłacie za Smart i w cenie towaru 🙂

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@xyz96 wszystko w porządku? Dzisiaj piszesz jak automat, nabijający tylko posty..

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not @msniezek @_HolaOla_ dlaczego mój temat o tytule "Podwyżki prowizji - o ile podnieśliście ceny?" został połączony z tym wątkiem dot. obliczania prowizji? Przecież to są dwa oddzielne tematy! Ja pytam o spadek zamówień i czekam na wymianę doświadczeń między sprzedającymi, dlaczego więc ukrywacie ten ciekawy wątek dyskusji w wątku "poradnikowym" dotyczącym obliczania prowizji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jest kalkulator prowizji, ale on nie obejmuje kosztów przesyłki, wyróżnień i wszystkich innych dopłat. Trzeba to liczyć praktycznie, na podstawie rzeczywistej sprzedaży danego produktu w danej kategorii ze wszystkimi zaakceptowanymi opłatami dodatkowymi.

oznacz moderatorów

FH-MAJ-KA
#8 Zapaleniec#

Kalkulator prowizji znamy ale ogólnie rzecz biorąc jak to wszystko zsumować i obliczyć wystawiając jeden produkt.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@FH-MAJ-KA powiem ci, jak my do tego podeszliśmy:

- wyłączyliśmy większość wyróżnień, bo niepotrzebnie generują koszty (opłata oraz podwyższona prowizja)

- dla najtańszych produktów wyrzuciliśmy najdroższą dostawę z cennika

- teraz robimy przegląd najtańszych towarów i też je wywalamy z oferty na allegro

- przyjęliśmy najwyższą stawkę prowizji z cennika allegro jako "domyślną" dla obliczeń

- szacując prowizję bierzemy pod uwagę wariant "pesymistyczny", czyli zakup bez smarta, z najdroższą formą dostawy

 

I tyle. 

oznacz moderatorów

FH-MAJ-KA
#8 Zapaleniec#

Pomysł dobry, i trzeba coś działać bo się nie zarobi.

Jedyne co byśmy chcieli wiedzieć to jak podejść do jednego produktu.

Wystawiać Krem do twarzy

Liczę:

1. cena zakupu

2. marża

3. prowizja od sprzedaży 9% bez wyróżnienia.

4. dodać prowizję od najdroższej dostawy 9%

5. zakup bez smart plus 1,99 zł. lub 0.99 gr.

 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@FH-MAJ-KA można to uprościć, tylko zrób sobie symulację. 

Policz różne warianty, ile kwotowo wyniesie cię prowizja dla takiej sprzedaży:

- krem plus najdroższa dostawa w wariancie bez wyróżnienia

- sam krem z dopłatą smart 0,99 (jeśli kosztuje mniej jak stówka, bo szacujemy sytuację dla jednego produktu w paczce, żeby mieć najbardziej miarodajną cenę jednostkowa)

- sam krem z dopłatą smart 1,99 (jeśli produkt kosztuje więcej jak stówka)

 

I to samo dla wersji z wyróżnieniem. 

Pomoże ci to znaleźć bezpieczne "widełki", żeby nie przeliczać tego dla wszystkich produktów osobno. My mamy od lat wygodny mechanizm typu "cena wyjściowa w naszym sklepie poniżej 20 zł - cena na allegro będzie o 30% wyższa", itd. 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

FH-MAJ-KA ja osobiście przyjąłem najbardziej pesymistyczny wariant - 1szt +najdroższa dostawa= 1grosz zysku  . Dodatkowo zrezygnowałem z wyróżnień oraz pobrań generujących większe prowizje .Znaczącego spadku obrotów nie zauważyłem .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@FH-MAJ-KA nie wiem może to tylko „przejęzyczenie” z Twojej strony, ale to właśnie zakup ze smartem podnosi koszt o 0,99/1,99 zł. 🙂

„1. cena zakupu

2. marża

3. prowizja od sprzedaży 9% bez wyróżnienia.

4. dodać prowizję od najdroższej dostawy 9%

5. zakup bez smart plus 1,99 zł. lub 0.99 gr.”

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

a macie raporty jakieś (csv czy inne) z wyszczególnieniem jednostkowym sprzedanych towarów? Można by było napisać jakiś kalkulator w excelu mając dane pojedynczych sprzedaży w zestawieniu wyróżniając je po cenach końcowych, które się różnią względem ze smartem bez itp. Różne stałe ceny poszczególnych produktów i można liczyć.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów