anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak podsumować kwoty wpłat z PayU i Przelewy24 w pliku CSV wygenerowanym przez allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
fhjubo
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

czy ktoś próbował zsumować w arkuszu w formacie CSV kolumny "dostawa" i "kwota". Nie potrafię tego zrobić ze względu na użycie skrótu "zł" w komórkach, chyba żeby pousuwać ręcznie... Czy ktoś z Was jakoś to obszedł aby z automatu sumować? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Ja bym zrobił tak:

  1. Otwierasz ściągnięty raport csv np. w notatniku.
  2. Ctrl+H
  3. W pole Znajdź wpisujesz " zł" - bez cudzysłowów oczywiście
  4. Pole Zamień na zostawiasz puste
  5. Klikasz w Zamień wszystko
  6. Zapisujesz plik po zmianach (CTRL+S)

Tak zmodyfikowany plik importujesz do excella.

Pzdr.

oznacz moderatorów
fhjubo
#8 Zapaleniec#

Dziękuję biosorcerer! Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo mi pomogłeś. Jestem już prawie w domu. Problem jeszcze jest taki, że nie mogę znaleźć sposobu w arkuszu (akurat mam opencalc + apkę Arkusze w chrome) na zmianę tekstu (bo tak są zakodowane wartości w komórkach) na liczby - to uniemożliwia sumowanie. Czy Ty, ew. ktoś z uczestników nie zna jakiegoś triku na to 🙂 ? Chyba, że w excellu to po prostu działa a w innych arkuszach nie...

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Spróbuj zaimportować tego CSV'a po modyfikacjach, które wcześniej Ci opisałem. Problem z rozpoznawaniem liczb jako tekst nie powinien już występować.

I oczywiście, gdybyś miał z tym problem, to wbijaj na forum - pokieruję Cię, jak to zrobić krok po kroku. 

oznacz moderatorów