anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozwiązać problem z automatyczną zmianą cen przy Allegro Ceny?

EElektryka_com
#9 Pomysłodawca#

Da się jakoś ustawić by "Allegro Ceny" ręcznie się tylko włączało? Bo mamy automatyczną zmianę cen wg tego co jest w subiekcie i jak tylko Allegro przypisze coś do tego programu to system automatycznie wraca do ceny księgowej a Allegro interpretuje to jako wycofanie produktu z promocji (a **piiip**yzmem jest, ze nie można na nowo do niego przystąpić).

Ogarnijcie to jakoś inaczej bo jak ktoś ma 5000 aukcji to przecież ręcznie nie obsługuje tych cen, a przez API nie ma jak sprawdzić, która cena to ta z promocją.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderator
Moderator

@EElektryka_com pracujemy nad rozwiązaniem, które wyeliminuje takie sytuacje, zmiana ceny przez narzędzie, nie będzie wpływała na udział w programie. Oferty uczestniczące w programie widoczne są na API, (tutaj informacja jak je identyfikować). Dopóki rozwiązanie nie będzie dostępne, możesz zmodyfikować swoje algorytmy do zmiany cen tak, aby nie dotykały ofert w programie Allegro Ceny. 

   Monika
   Moderator


   _____________
   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

EElektryka_com
#9 Pomysłodawca#

To nie jest rozwiązanie, bo z tego co tu widzę, nie ma metody API, która pobierze mi wszystkie aukcje przypisane do programu, muszę każda sprawdzić z osobna, to znaczy, ze traci się korzyść z masowej zmiany cen gdzie się wysyła request masowy i się zapomina. Tu trzeba by było kazdą aukcję jeszcze ściągnąć przez API w odniesieniu do programu w którym uczestniczy. Prościej by było gdyby zmiana ceny metodą masową sale/offer-price-change-commands/ nie mogła zmieniać cen, jeśli zmiana tejże ceny wyłączałaby uczestnictwo w programach. Tu już łatwiej ogarnąć, bo jak ktoś będzie chciał usunąć aukcję z programu ze względu na cenę, to po prostu sobie zmieni cenę popzrez edycje aukcji.

oznacz moderatorów