anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rząd i allegro pomagają drobnym przedsiębiorcom

ihoryza
#7 Wielbiciel#

Prowadzę niewielki sklepik z chemią sprowadzaną z US i UK.Z wiadomych powodow nie mogę prowadzić sprzedaży stacjonarnej i chciałem spróbować na Allegro.Tymczasem na Allegro nie mogę bo 99% środków ma wlaściwości bakteriobójcze i wirusobójcze.Podkreślam,że jest to zwykła marketowa chemia domowa(nie żadne produkty profesjonalne)Dlaczego Allegro nie wystąpi do odpowiednich instytucji o doprecyzowanie zakazu.Przecież nie można zabronić ludziom sprzedawać środków do czyszczenia toalety, kuchni czy odświeżaczy powietrza, tylko dlatego że są bakteriobójcze.Większość chemi domowej sprzedawanej w USA jest bakteriobojcza.Ja rozumiem zakaz, jaki nalożył rząd, ale niech to będzie na środki profesjonalne,dostępne tylko dla szpitali czy klinik stomatologicznych.Nie potrzebuję żadnej zapomogi od rządu na przetrwanie trudnej sytuacji,chcę pracować nadal, ale rząd i Allegro mi to skutecznie uniemożliwili

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

Takie rzeczy można normalnie wystawiać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Herbi_OK
#9 Pomysłodawca#

no nie do końca

ostatnio miałem usunięte aukcje za:

 

 

- produkt używany najczęściej w rolnictwie do dezynfekcji pomieszczeń zwierząt

- mydło w kostce (bo miało napis antibacterial soap)

- mydło w płynie j/w

 

zgodnie z rozporządzeniem premiera ostatni punkt mówi o produktach jałowych bądź sterylnych

 

tak więc nielegalna na allegro jest sprzedaż min: bandaży, plastrów, opatrunków, igieł, strzykawek, nici chirurgicznych, gazy, pojemników na mocz i wielu wielu więcej

oczywiście takie aukcje dalej są jak były

 

allegro samo do końca nie wie co robi, nie ma żadnych przejrzystych i jasnych zasad na temat usuwania aukcji, zabronionych przedmiotów, słów i fraz

jeden wielki b... bałagan

 

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ihoryza w kwestii tego, co jest usuwane, a co nie jest - realizujemy wytyczne administracji państwowej, z przedstawicielami której jesteśmy w stałym kontakcie. Mamy wyjątkową i dynamiczną sytuację. Prosiłbym o zrozumienie. Zwracam też uwagę, że te usunięcia nie mają dla sprzedawców żadnych konsekwencji: nie jest obniżana jakość sprzedaży, trafność itp. To nie jest nasza decyzja, nie mamy absolutnie żadnego powodu ani interesu w tym, żeby usuwać więcej ofert, niż wynika to z poleceń organów państwa.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A mnie usunięto plastry opatrunkowe stosowane no na rany, otarcia, rany pooperacyjne.

Czyzby wszystkie operacje zostały poprzekładane i finito ze sprzedaża plastrów jałowych na rany????????????  

Dzieci przestały sie przewracać i ocierac kolana? Nie ma wypadków? Zranien nożem w kuchni?

Paranoja.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Tak jak wspominał Maciej są to wytyczne i zarządzenia instytucji państowych, nie nasze. Całą listę towarów, których od 11 marca nie można wystawiać na Allegro znajdziesz tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ihoryza
#7 Wielbiciel#

Niestety usunięcia mają konsekwencje.Miałem zablokowaną sprzedaż na 7 dni.Dlaczego zakazują Państwo sprzedaży chemi domowej.W dzisiejszych czasach praktycznie każdy płyn czyszczący (łazienka,kuchnia,toaleta) jest bakteriobójczy coraz więcej mydeł i środków higieny osobistej

Ja rozumiem zakaz sprzedaży produktów PROFESJONALNYCH rozumiem "tępienie" spekulantow ale na Boga nie zabraniajcie sprzedawać pospolitych preparatów do mycia i sprzątania.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ihoryza na tym Twoim koncie nie widzę żadnej blokady. Nie znając loginu, którego sprawa dotyczy, trudno mi się odnieść...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów