anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak się pozbyć złośliwych kupujących?

desingsy
#9 Pomysłodawca#

Hej, mniej więcej tydzień temu jakiś żartowniś dokonał u mnie zakupu, nie zapłacił i za kilkanaście minut wystawił mi negatywną opinię. Moje produkty trzeba zapakować i wysłać, żeby móc je ocenić. Generalnie zadzwonilłem, odebrała zdziwiona Pani, że z jej konta korzysta wiele osób i ona nic nie wie. Na drugi dzień komentarz został przez allegro anulowany. Dla mnie temat zamknięty...ale dzisiaj do tamtej pseudotransakcji znowu wleciał negatyw. Nie mam z nikim zatargów, z żadnym klientem nie mam na pieńku, więc nie wiem o co chodzi i dlaczego ktoś jest taki złośliwy. Nie chcę dzwonić ani reagować, bo pewnie tylko czeka na mój ruch, a na takich najlepiej działa ignor.

Czy tego typu zachowania zdarzają się też innym sprzedawcom?

Czy allegro ma jakiś system, który umożliwi stałe zablokowanie danej karty sieciowej, żeby taka patologia następnym razem nie była sprytniejsza? Trochę oleju w głowie i wystarczy zakup i zainwestowanie paru złotych, poczekać na paczkę, zwrot i w ramach rewanżu za ponowne usunięcie negatywa do poprzedniej pseudotransakcji nasmaruje już takiego, którego mi nie usuną. Obawiam sie Sama czarnà lista tego użytkownika jedynie zmotywuje do dalszego nękania.

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dokładnie tak!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Mylisz się, i to bardzo. Po dokonaniu zakupu klient może dowiedzieć się od sprzedawcy o towarze czegoś, czego nie było w opisie. Poza tym sprzedawca po zakupie i kontakcie może być arogancki, nieuprzejmy, chamski. W takich przypadkach kupujący nie płaci i wystawia zasłużony komentarz, ostrzegając innych. Właśnie dlatego komentarze na Allegro można wystawiać zaraz po zawarciu umowy.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Tak, częściowo masz rację i pewnie tak się dzieje w wielu wypadkach. Taki komentarz powinien jednak być merytoryczny, a kupujący powinien go rzetelnie  uzasadnić. Komentarz bez uzasadnienia powinien być wywalony w kosmos i to natychmiast.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 

"Po dokonaniu zakupu klient może dowiedzieć się od sprzedawcy o towarze czegoś, czego nie było w opisie. Poza tym sprzedawca po zakupie i kontakcie może być arogancki, nieuprzejmy, chamski."

pozwolę sobie przytoczyć słowa @msniezek : "nie znamy przebiegu transakcji". Z tego wynika, że Allegro z góry zakłada, że zawinił sprzedający i należy go ukarać. Na zasadzie "gdybania": co by było, gdyby było. 😏

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Herbatki się napij, na spacer idź 🙂 Allegro nie zakłada, że zawinił sprzedawca i nie zakłada, że zawinił kupujący, Allegro nie wie jak wyglądał przebieg transakcji. Kupujący, zgodnie z regulaminem, ma prawo do subiektywnej oceny, a sprzedający ma prawo do odpowiedzi na komentarz. Idź już 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Prawo do odpowiedzi zdaje się psu na budę.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Doskonale wiesz że Kupujący jest uprzywilejowany.

Wymyślony przykład (pewnie się nie raz zdarzył) : Po zakupie, Kupujący dzwoni i mówi : "Ty taki owaki, masz mi wysłać w ciagu 5 min, bo jak nie to dostaniesz komentarz negatywny, i jak mi nie dołożysz gratisu to rozpocznę dyskusję, a tak w ogóle to chce mieć przedmiot jeszcze dzisiaj u siebie - nie ważne co napisałeś w aukcji". Według Ciebie jakby to było w drugą stronę to Kupujący może zrezygnować i wystawić komentarz (również oceniając przedmiot którego nie widział). A co ma zrobić Sprzedający🤔 Rozpocząć dyskusję ? - oh wait.... Odstąpić od transakcji  - oh wait.... Wystawić komentarz negatywny? - oh wait....

@konto zamknięte @WREDZIA-W1  - niestety xyx96 się zapędził w popieraniu jednej strony bezgranicznie..... 😐

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash niestety xyx96 się zapędził w popieraniu jednej strony 

Gdyby nie ja, tutaj porad udzielaliby tylko sprzedawcy i nietrudno sobie wyobrazić, którą stronę by popierali, zwłaszcza na podstawie Twoich dotychczasowych postów.

Kupujący zawsze będzie uprzywilejowany, pogódź się z tym.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96  prawo daje kupującemu pozycję uprzywilejowaną, uznając, że jest stroną słabszą. Regulamin Allegro pozwala kupującemu jeszcze więcej, uznając z góry winę sprzedającego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte "Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu".

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 

"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu".

a czy ja powiedziałam, że nie. Stwierdziłam tylko, że regulamin ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Godzisz się na taką rzeczywistość.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 regulamin ma to do siebie, że łatwiej go dostosować do rzeczywistości niż prawo. Gdyby Allegro choć odrobinę brało pod uwagę głos sprzedających, to w takim przypadku o jakim tu rozmawiamy, zmieniłoby zapis regulaminu i uniemożliwiło wystawienie komentarza do nieopłaconej transakcji. Konsumenci nic by na tym nie stracili, jedynie sprzedający straciliby narzędzie do walenia w swoją konkurencję.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Kupujący zawsze będzie uprzywilejowany, pogódź się z tym. No już odpowiedziałeś sam sobie na pytania :

- Czy prawo jest równe dla wszystkich ( ps w krajach cywilizowanych : tak)

- dlaczego Sprzedający tak podchodzą do kupujących ( bo na dzień dobry wiedzą że ci mogą ich oszukać/szantażować/postępować nieetycznie i nawet wtedy regulaminy będą po ich stronie)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash prawo konsumenckie samo w sobie nie jest takie złe. Natomiast Allegro swoim regulaminem sprawiło, że to my, sprzedający tutaj staliśmy się tą słabszą stroną transakcji. I nikt nas nie chroni 😏

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  @pinsplash  @WREDZIA-W1  @desingsy 

A ja mam tu taką perełkę prosto z Allegro.Screenshot_2020-11-15 Allegro pl - Więcej niż aukcje Najlepsze oferty na największej platformie handlowej .png

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66 tak, ale zakup został anulowany czyli wg. Allegro umowa nie została zawarta, a ten z wątku to co innego, umowa  była zawarta tylko zakup nieopłacony.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  teraz nie chodzi czy była zawarta umowa, czy nie. Bo na początku była /też nie opłacona, nie sfinalizowana/

,,Możesz oceniać tylko sfinalizowane zakupy" - Jeśli się nie mylę, tzn; Opłacone, zapłacone. Jedno przeczy drugiemu.

Mogłem anulować zamówienie- bo okazało się, że zamiast Stali- jak wskazywała oferta, były to tylko parówki. I jak to brać do ręków, jak to takie mientkie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66  gdybyś złożył zamówienie na te parówki i nie zapłacił, to umowa i tak byłaby sfinalizowana, tylko nieopłacona. Jeżeli anulowałeś zamówienie, bo jednak wolisz stal to umowa nie została sfinalizowania. Wg. Allegro anulowanie jest chyba równoznaczne z rozwiązaniem umowy. Co nie jest prawdą.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  Muszę jeszcze raz sprawdzić- może to były- parówki twarde jak- stal 🤔

oznacz moderatorów